DOA: Na život a na smrt (2006)

Vše příliš doslovné a celý film mi bylo ukradené co se stane za chvíli. Nuda nuda, šeď šeď

Lovec jelenů (1978)

Lovec Jelenů na mě zapůsobil víc než Četa nebo Apokalypsa... je jako facka, která vás probudí a donutí věnovat pozornost. Další body za Christophera Walkena ;-)

Happy Feet (2006)

Příliš křečovitá snaha o roztomilost je poměrně nepříjemná, když přidáte nepříliš výraznou výtvarnou stránku a hloupočký příběh, dostanete moderní muzikál bez možnosti zapůsobit na kohokoli jiného než malá děvčátka, která milují písničky a zvířátka.

Transformers (2007)

Asi třináctihodinový film, který nese všechny znaky práce Michaela Baye - zpomalené záběry, neuvěřitelné průlety kamery, patos, barvy jako z videoher a technofilní font závěrečných titulků. Taky je to perfektně natočený popcorn, dokonale zpracované vizuální efekty a zábavná show. Trochu mě děsily některé postavy, které označuji jako "tajtrlíky" a jednu si střihnul i můj miláček John Torturro nebo občas zmatené souboje obrovských robotů. Celkově se jedná o akční podívanou, která kultu Transformers neudělala ostudu, ale zároveň nepřinesla nic jiného než úchvatné triky a řízný soundtrack.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Tohle je neskutečná směs podivností a naprosto nejsuššího humoru co si umíte představit. Navíc je vše doplněno kvalitní muzikou a vynikajícím dabingem. Díky chlapi, díky HBO

Patriot (2000)

O chlup lepší než Segallův Patriot. Jinak nuda nuda, šeď šeď. Slizký příběh bez nápadu a když na americký patos najmou Němce, je to prostě průser.

Světla pasáže (2007) (seriál)

Všimli jste si, že v seriálu o právnické kanceláři nebyla jediná scéna od soudu???

VALL-I (2008)

Kam až dokáže Pixar dovést umění digitální animace? Těžko říct, ještě se nezastavili. U Wall-E se ještě častěji zapomenete soustředit na "animák" a vnímáte jen a jen příběh. Ten je lehce infantilní, ekologický a povinně dojemný, ale proč ne? Fantazie autorů je úžasná - situační humor, nějaké ty prvky satiry a pořádná dávka úžasných obrazů "ze života robotů" dává dohromady nádherný a kompaktní celek. MIMOCHODEM předfilm (Kouzelník Presto) je podle mého nejlepším předfilmem v pixarovské tradici a jakýsi "jingle", který zahraje vždy když se Wall-E nabije je věrnou kopií zvuku, který vydává Macintosch při zapnutí (a já jako mac-pozitivní musím vesele kvitovat...). A jestli si někdo nebude pobroukávat melodie z Hello Doly, tak je necita!

Spalovač mrtvol (1968)

Asi nejpůsobivější dílo v historii českého filmu.

Mnichov (2005)

Těžko říct, jak by Mnichov dopadl, kdyby nepopisoval tak silné téma, zřejmě by zapadl. Naštěstí se vše točí kolem tak kontroverzní události a následných činů, že Spielbergovi stačí odvést svůj standard a můžeme mluvit o výjimečném filmu. Rozhodně stojí za zmínku vynikající kamera Janusze Kaminskeho a celá atmosféra filmu, která výborně popisuje atmosféru doby.