The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Bohužel 3 hvězdy, dal bych tomu i 4 ale ten konec té celé historky, kdy jsem zjistil, že celou hlavní pointou nakonec byl lovestory mezi těma dvěma dívčinama, tak jsem se cítil celkem obraný o nějaký pořádný konec, jaký byl u The Haunting of Hill house.

Temný rytíř (2008)

Christopher Nolan mi dokázal svou genialitu a neobyčejnou chytrost ve snímcích jako je Počátek či Interstellar a když jsem se pak koukal, co dalšího tento člověk natočil zpozoroval jsem Temného rytíře. Slyšel jsem o tom spoustu věcí jako třeba že to je ten nejlepší komiksový film a nebo že se z obyčejného komiksu vyvinulo velmi napínavé drama obrovských rozměrů. A teď, když jsem Temného rytíře dokoukal, nemůžu nic než souhlasit. V prvé řadě se mi líbí, že Nolan jde jinou cestou než dnešní moderní superhrdinský filmy a i přesto se mu podařilo dosáhnout úspěchu, jelikož mi dokázal, že superhrdinské filmy nejsou úspěšné jen kvůli CGI, barvičkám a akci, protože Nolan se drží své tradice a CGI efektů tu opravdu není mnoho, možná tu dokonce nejsou žádné. A podobně jako Raimiho Spider-mani se Temný rytíř zaobírá spíše postavami a jak se ty postavy vyvíjí. Samozřejmě tu je i akce, ale ani ta není tak laciná jako jinde, jelikož kdykoliv musí Batman zasáhnout, může za to Joker. Ó jak já tohohle záporáka žeru! Herecké výkony, černý humor a všechno další tvoří opravdu skvělého záporáka, kterého si budu dlouho pamatovat. A opět podobně jako u Počátku či Interstellaru jsem tu napínavé scény sledoval se zatajeným dechem a bez mrknutí oka. Jediné co je škoda, že dnes nejdou superhrdinské filmy podobnou cestou.

Solo: Star Wars Story (2018)

Předchozí Star Wars story mě nějak příliš nenadchl, obzvlášť kvůli postavám, které jsem po prvním zhlédnutí úplně zapomněl snad až na přeprogramovaného imperiálního robota a Vadera. Rogue One si tak ode mě odnesl 2 hvězdy. Jak ale dopadl další Star Wars story? Překvapivě dobře. Už teď bych chtěl říct, že pro mě osobně jakožto fanouška 1-6 (a obzvlášť prequelů) mě tento film dokázal naprosto uspokojit, jako zábavné sci-fi dobrodružství a jsou zde prvky jak z originální trilogie tak i z prequelů, znamenaje, že zde jsou dobré postavy i world building, což předchozí Rogue One nemá ani jedno. Začal bych postavami. Když se přesouváme do bitevního pole na bahnité planetě, Solo se seznámí, jak s Chewbaccou, tak i s partou několika "lovců odměn". Následně se k nim připojí, aby jim pomohl vykonat nějakou prácičku a taky si něco přivydělat. Asi nejvíce mi z této party sedl Rio a hned po něm Beckett. A pak je tam ještě ta žena, jejíž jméno jsem zapomněl. Při jejich kradení zásilky vlaku je ale přepadne jakýsi nájezdník nebo co a následně umře jak Rio, tak "ta žena". Následně kvůli selhání získají další job od nějakého zástupce Černého Slunce a Solo opět potkává svou milou. A pak... přichází postava, kterou v tomto filmu mám rád snad stejně jako Chewbaccu nebo Sola... Lando Calrissian. Celý začátek jejich vztahu je naprosto výtečně zpracovaný a charakter Landa vystihli naprosto perfektně. A pak... Přichází další ikonický symbol Hana Sola... Moje milovaná popelnice... Millennium Falcon. Tato popelnice je součástí celé mise a nakonec se dostáváme k jakési mlhovině a pak ke chřtánu, zde Han Solo předvádí perfektní manévry a celá ta scéna u chřtánu byla fakt pecka. A pak ten závěr. Opravdu se mi líbí, když se film vyhne klišé a tento film se jednomu z nich vyhnul. Znáte takovéto, když záporák má předlouhý monolog k hlavní postavě a až pak s ní začne bojovat? Tady ne. Tady Solo prostě střelí a nemazlí se s tím. A je to scéna, která se mi fakticky vryla do hlavy. Samozřejmě je tu i spousta ne tak dobrých věcí, jako třeba ta nájezdnice bojující proti Syndikátům, ale pořád to bylo celkem přijatelné. A můj finální názor? Solo uspokojí jak po stránce world buildingu, tak po stránce postav a většina Star Wars fanoušků, aspoň dle mého názoru s tímto filmem bude spokojená. A musím se přiznat, že toto byl první SW film od Disneyho u kterého jsem se při závěrečných titulkách usmíval od ucha k uchu a byl jsem spokojený s výsledkem.

TRON: Legacy 3D (2010)

CGI dobrý, ale nic jiného, než dobré CGI neuvidíte, ten film je prostě prázdný a nudný.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Třetí adaptace Spider-mana, PavoučÍ Muž: Hnůjcoming dokončila to, co začal Amazing Spider-man: Zničila Spider-mana. Snad úplně všechno, co jsem měl na Spider-manovi rád, dokázal tento film pohřbít. Jako třeba, že jsou tu úplně jiné postavy, viz. Peterova "vysněná holka", Peterův kamarád a nebo teta May, která má úplně jiný charakter, než v komiksech a tvůrci tuhle postavu totálně podělali. Navíc Peterův příběh tu jaksi taky chybí a to je věc která mě štve snad úplně nejvíc, jelikož já Spider-manovy komiksy nečtu kvůli nějakým akčním pasážím (samozřejmě je mám taky rád), ale kvůli tomu příběhu, kdy se vyvíjí vztahy mezi postavami a opravdu jim fandíte, navíc Spider-manovy činy vždy měly následky a tady je samozřejmě Železný muž takže si Peter může s následky vytřít pribiňáček. A nebo třeba dějová linka se smrtí jeho strýčka, ta je úplně pryč a Peter se chová, jako by strýček Ben ani neexistoval. A samozřejmě, že když je to "zMrvil StudíNos", tak museli Spider-mana taky propojit s tím svým "eM Sí Jú", takže jsou tu odkazy na Avenžry a nebo je tu kdosi jménem Hepy. Jediný klad na tomto filmu je docela slušná akce, ale jinak byl tento film vytvořen jen, aby si "zMrvil StudíNos" vydělal co nejvíc chechtáků.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jak už tu někdo psal, má to takové hodnocení, protože takovýhle film z odvětví "postapo" žánrů tu prostě ještě nebyl, ale kdyby lidi přestali pohlížet na vizuální stránku a na ten nápad, tak to hodnocení prudce klesá. Ano ten nápad je samozřejmě originální a ještě to nikde nebylo, ale to provedení je prostě příšerné. Od samého začátku je to extrémní nuda a tento film by za mě vyhrál cenu největší podivnosti, co jsem kdy viděl, pokud nepočítám film Cesta do fantazie. Záběr od záběru jsou tam různě znetvoření lidé a buclaté ženštiny, které nechal dojit jakýsi všemocný král veškerého benzínu, který tam vládne všem těm plebs dole. A když pak přepadne nějakou karavanu Mad Max tak přichází podivná honička v poušti za ukradenými ženštinami, které kupodivu nejsou buclaté ani nijak znetvořené, ale slouží pouze jako nádoby, které jsou evidentně neustále plněny dětmi. Jedna odpornost za druhou a podivnosti za hned za nimi. Kdyby to bylo provedené aspoň trochu zábavně a ne tak podivně, tak se k tomu možná skloním, ale tohle je fakt hrůza a nuda. Jediná pozitivní věc je, že podle tohoto filmu vznikla hodně dobrá hra Crossout, jinak je to odporná, nudná zbytečnost a 80% si to rozhodně nezaslouží.

Star Wars: Klonové války - Victory and Death (2020) (epizoda)

Při této epizodě jsem měl takovou husinu. To bylo plné emocí a všeho a na konci mi i málem slza ukápla, ale já nikdy u těchto věcí nebrečím, i když myslím, že třeba budu. No jen škoda, že už se budu moct dívat jen na Mandaloriana a jinak na samé shity od Disneyho. Ale opravdu velkolepé završení tohoto dlouholetého seriálu.

Star Wars: Klonové války - Shattered (2020) (epizoda)

Nastává rozkaz 66... A wow. Ty emoce a všechno, Rexovo rozvrácené vědomí, jestli zabít nebo ne. Podobné pocity jsem cítil už při rozkazu 66 ve 3. epizodě,tady je to možná trochu slabší, ale stejně pořád dobré.

Star Wars: Klonové války - The Phantom Apprentice (2020) (epizoda)

Opravdu nádherná epizoda, sice jsem tedy očekával, že Clone wars skončí v bitvě o Coruscant, ale myslím, že pak pro finále to fungovalo celkem dobře, řekl bych, že opravdu povedené vyvrcholení bitvy na Mandaloru.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Dávám 2 hvězdy za občasný Asterix humor a strhávám tři za to, že už to není takový Asterix, jako je v komixech i starých filmech, hrozná blbost a dělá to jen Asterixovi ostudu...