Ready Player One: Hra začíná (2018)

Od doby, co jsem byl s tátou v kině na Ready Player One uplynulo slušných pět let a za ten čas jsem to stihl zhlédnout už minimálně desetkrát a mám tento film stále na první příčce nejoblíbenějších filmů (ano dokonce ani Star Wars nejsou před ním). A nutno dodat, že z dost dobrých důvodů. Ready Player One je zkrátka film navržený pro každého nerda, své si zde najdou milovníci odkazů na známé, klasické filmy, ale i hráči sem tam ukáží na obrazovku, protože zrovna zahlédli referenci na nějakou gamesku. Popkulturních narážek je tu skutečně požehnaně, ale nebyla by to přece pětihvězdičková záležitost, kdyby to stálo jen na hledání odkazů. O příběh je tu vystaráno i díky knižní předloze (kterou jsem zatím neměl příležitost číst a pravděpodobně v budoucnu dojde k dalším drobným úpravám této recenze po přečtení), silný příběh osamělého herního vývojáře, který do své hry otiskl vlastní životní chyby, aby se jim jiné lidé vyvarovali a scénář umí, obzvlášť ke konci, fungovat natolik, že jsem až držel slzy. Dojemný, i když zápletkově poněkud prostý příběh doprovází precizní práce na detailech a v podstatě každý předmět nebo twist, který někde ve filmu zahlédnete je ve finále chytře a nenásilně využit na konci a Spielberg znovu dokazuje, že nad svými filmy přemýšlí. Vizuálně i audiovizuálně samozřejmě taktéž vypipláno na maximum, tudíž hra vypadá zkrátka jako hra a realita jako realita. Inu co dodat, Spielberg zkrátka umí.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Vskutku jako z bláta do louže, když už Jar Jar Abrams neuhnětl nic originálního, tak přišel Rian JarJarson, aby vydal Yodův přemýšlící citoslovec a řekl si "inu předchozí díl byl trochu moc originální, přeci jen zkopírovat Novou naději, převléct do nového CGI kabátku a přidat retardované bezcharakterové charaktery dá docela práci, uděláme to ještě hůř." Mno zde máme hádám Impérium vrací úder v novém CGI kabátku, se stále stejně retardovanými bezcharakterovými charaktery (kromě toho stejně jako sedmička taky totálně rozbíjí pravidla SW universa, ale o tom až později). Celý film má zhruba tři dějové linky. 1. První Objednávka zběsile nahání Rebelii...eh totiž Rezistenci a celé by se to dalo shrnout asi takhle: První Objednávka je má totálně na talíři a odstřeluje jim jednu loď za druhou. Mezitím se na hlavní lodičce Rezistence nedokážou ani dohodnout kdo bude velet a co bude dělat. Leia leží a pomalu umírá, protože nezvládla výchovu Sola juniora, který ji s chutí a výrazem pětiletého ubrečeného dítěte vpálil lejzr do zad. Velení tudíž přebírá paní Růžovlasá, jejíž jediným plánem je nikomu nic neříct, nejlepšího pilota CELÉ REZISTENCE odbít, protože jeho plán dává smysl a celé to završit tím, že odletí v bezštítových modulech na planetu, kde jsou doslova jen plechové dveře. Jistá záhuba zajištěna gratuluji. Pou si to teda od paní Růžovlasé nenechá líbit a vyšle Finna, jehož charakter zůstává stále jen na tom, že je to zběhlej Stormtrooper a kromě toho teda strašně rád řve Reyyyy!! a taky jeho šikmookou kámošku Růži. A přichází druhá dějová linka, kdy Finn a Růže pobíhaj po kasínu, zatímco je honí CELÁ ARMÁDA DOSLOVA ZA ŠPATNÉ PARKOVÁNÍ A POTOM CO OSVOBODÍ VESMÍRNÝ KONĚ, TAK JE NAHÁNĚJ PO POLI A SNAŽÍ SE JE ZABÍT A K TOMU VŠEMU JIM POMÁHÁ HEKR, CO MÁ HEKNOUT HLAVNÍ LOĎ PRVNÍ OBJEDNÁVKY ABY REZISTENCE MOHLA UTÉCT EAFGHUIOEAFGEUGEGZUGEWZU. Mezitím Pou přebírá velení nad paní Růžovlasou, aby mu ho hned zase vzala Leia čerstvě probraná z kómatu a všechny evakuovala na solenou planetu s plechovejma dveřma. Mezitím paní Růžovlasá rozbije pravidla vesmírných bitev a taky hlavní loď První Objednávky skrz skok hyperprostorem. HA A JEŠTĚ BY MI JÍ MĚLO BÝT LÍTO ŽE KDYŽ SE TAK ŠLECHETNĚ OBJETOVALA HEH? NO JISTĚ. Nu a když už jsme u toho rozbíjení pravidel, přesouváme se ke třetí dějové lince s Rey a depresso espresso Lukem, který chce zničit všechno a všechny a nic nemá smysl (solidně ho feeluju). Ano ten Luke, který DOSLOVA OBRÁTIL SVÉHO OTCE, KTERÝ BYL PO CELOU DOBU EXISTENCE IMPÉRIA NA TEMNÉ STRANĚ, NA SVĚTLOU STRANU JE TEĎ VYLEKANEJ Z KLUKA, KTERÝ MÁ V SOBĚ TEMNOU STRANU OOO I'M SCARED. Pak Rey praskne podlahu a to už chudák Luke absolutně nedává a odejde se opít zeleným mlíkem. Rey mezitím objeví zrcadlo v díře a rozbíjí pravidla Síly, když "skypuje" s polonahým Kylem. Nakonec se rozhodne odletět za Rezistencí, protože Luke je pořád depresso espresso. A když už může rozbíjet pravidla SW universa paní Růžovlasá a Rey i Kylo, udělá to i duch Yody, kterej zapálí strom. Luke si teda řekne, že to mu změnilo život a tak taky poruší pravidla Síly ve finální bitce. Mezitím Kylo a Rey zbijou Snokea, Růže a Finn Plazmu a až na Kyla šeci odletí na solenou planetu s plechovejma dveřma, aby mohla nastat finální bitva. A upřímně až na ten retardovanej cringe moment s polibkem Růže a Finna, kteří nemaj ale absolutně žádnou chemii, uprostřed bojiště, je ta bitka celkem cool a kéž by byl celý film v podobném stylu. Ve finále Rian JarJarson vyprodukoval dvouhodinový nudný nesmysl, který nadále rozbíjí pravidla SW universa a ještě více dělí fanoušky, i když občas přidá nějaký ten nostalgický moment. Mimochodem, když ještě pár lidí přidá tomuhle filmu odpad, bude mít 69% hahahhahaahahhaahhaahrhwsrjghíuwegeqgzeégwéedp................................................

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Když jsem se před nějakou dobou díval na své starší recenze, mnoho z nich jsem mírně upravil, či více upravil a nebo úplně smazal, protože byly absolutně dementní a navíc teď vím, že můj ČSFD účet už nečtu jen já pro své vlastní potěšení a poplácání po zádech jakou skvělou práci jsem zase odvedl..."Děkuji DeJiFe" "Nemáč zač DeJiFe"... ehm prostě jsem se rozhodl některé filmy přehodnotit a aktualizovat moje recenze. Jedny z mých prvních recenzí patří sequelové trilogii, kterou jsem před dvěma roky hodnotil jako rozhořčený fanoušek, naštván na všechna vesmírná monstra, která stvořila tenhle astronomicky velký kus rance a ještě k tomu s nálepkou Star Wars. Inu po těch dvou letech ten film pořád není nic moc, ale rozhodně je to o hvězdu lepší. Hlavní problém, který Síla se probouzí má je ten, že zkrátka příliš sází na fanservis (který jak se zdá u spousty lidí zabral, takže Dyzny si spokojeně namastil kapsu), jinými slovy tam není moc nového, zároveň však přidává do SW universa některé nové věci, které tenhle vesmír absolutně rozbíjí, nedávají smysl a prostě bleh. Začněme tedy od toho fanservisu, kterého si v nových Star Wars počinech všímám čím dál častěji (jeden příklad za všechny budiž Star Wars: The Bad Batch). V tomto snímku se nám vrátily staré postavy, které však většinou bývají tak na sílu přidané, takže tam moc nemaj co dělat a nebo hnedka umřou, protože už ani herci je nechtěj hrát (Han Solo). Když bychom se však přesunuli k novým věcem v předaleké galaxii je to snad ještě o píď horší než nechutná zásoba fanservisu. Když už totiž nezafungují staré postavy, přichází postavy nové a ty nefungují ještě více. Rey je Mary Sue jak vyšitá, která všechno hnedka umí, Sílu si hnedka osvědčí, pilotovat a spravit popelnici umí, vsadím se, že by i plavat uměla, i když celej život strávila v poušti. Finn, který má jako zběhlý Stormtrooper velký potenciál, ale je to po celej film (a vlastně i trilogii) celý jeho charakter. To samé Poe Dameron, je kůl, ale nic víc. Snad jediná postava, která měla reálný potenciál, dokud nepřišly další díly, byl Kylo Ren, který má zajímavou minulost a i EMOCE. Zároveň je tu taky spousta blbostí, jako například, že tvůrci rozbíjí pravidla Síly, Starkiller base je na malou jiskřičku povstávající z Impéria jménem První Objednávka, trochu moc OP a JAK SAKRA NĚJAKÁ OKATÁ MRKEV VZALA LUKŮV LIGHTSABER, KTEREJ SPADL NEZNÁMO KAM NA PLYNNÉ PLANETĚ? Film a celá trilogie má hromadu potenciálu, kdyby se ovšem autoři nebáli ukázat nám něco nového a necpat sem jen staré věci a postavy. A nové věci a postavy nemají charakter a rozbíjí pravidla SW universa. Smutné však je, že tohle je nejlepší díl téhle nové trilogie.

Quantum of Solace (2008)

Pokračuji v bondovkách a na řadu přišel tento díl, který již ovšem není tak zatraceně nudný, jako ten předtím. Přesto, že to je o něco lepší, pořád je zde spousta příšerných chyb, jako například kamera u akčních scén, kdy blikala asi každou vteřinu na nový záběr, takže jsem nejenže nevěděl, co se děje, ale měl jsem pocit, že brzo dostanu epilepťák. Kromě toho se Bond občas chová nelogicky, jako bezcitné hovado. Takže pořád žádná sláva, ale rozhodně zabaví víc jak Casino Royale.

Ledové království II (2019)

To jsem takhle vyrazil o prázdninách do přírody s kábrama a kábryněma ze střediska s fidget spinnerem v logu i otázal se kdosi, co za film bude se večer promítati. Přec byli jsme zrazeni kábrem z vlastního oddílu, poněvadž místo Počátku tento somrák vybral tuhle srandu blbost. Nu aspoň, že chálec byl na večer dobrý. Po asi necelé hodině filmu jsem totiž upadl do spánku a vzbudil se na konec. Pak jsem se tedy optal na konec této nezáživné hlouposti i odpověděli mi, že hlavním záporákem byla PŘEHRADA. Ovšem byl na mne kladen požadavek, abych napsal recenzi i já jsem k tomu svolil. Jinými slovy jsem se na to teď podíval znova. Tedy musím říct, že kde jednička byla aspoň trochu vtipná nebo originální, dvojka sklouzla dolů po ledové skluzavce (hahahah). Humor bavil v jedničce aspoň trošku, ve dvojce prostě vsadili na infantilního sněhuláka. Hudba v jedničce nic moc, ale ušlo to, ve dvojce si autoři stáhli první youtube free music a vygenerovali první text, který by seděl ke scénáři a mrskli to tam. Hlavní příběh je taky solidně retardovanej, máme tu kouzelnej les, s kouzelnýma lidma, kouzelnýma elementama přírody, KOUZELNOU MLHU, a hlavně KOUZELNOU PŘEHRADU. V první části je Elsa vábena nechutnou melodií, která mi utkvěla v hlavě a tvoří mi nádor na mozku ještě do teď a dostanou se do KOUZELNÉHO LESA. Tam mezitím Olaf zabavuje malé diváky, tak, že si strčí mrkev do nosu, Elsa hledá hlas a SVOU MINULOST v ledovém ostrově, Anna za ní chodí a je do ní ujetá pomalu víc, jak to Kryštůvka, až začínám mít podezření, že nám tu Dyzny začíná servírovat nějakou sourozeneckou homogenní směs a chudák Kryštof, snažíc se požádat Annu o ruku, nakonec skončí se Svenem. Prásk pak přijde velké finále Elsa zamrzne, bůhví proč a dozví se VELKOU ZRADU COŽE JSEM UCHVÁCEN JAK JE TO MOŽNÉ, Anně Thanos vylusknul Olafa a pak společně všichni odpálí přehradu A.K.A. hlavního záporáka filmu. Nu nakonec i Kryštof umíchal heterogenní směs a Anna o něj konečně začala mít zájem, když její sis rozmrzla. Jestli příště nebude ten Počátek tak asi provedu masivní genocidu přehrad...

Casino Royale (2006)

Hm Hm, tak jsem možná tenhle ten všemi opěvovaný rádoby skvost asi nepochopil, či nedokázal řádně ocenit, avšak nedokázal jsem najít na tomto filmu příliš úžasného. Je tam pár akčních scén, které se však dle mého těm v Mission Impossible zdaleka nevyrovnají a pak je tam ULTRA DRAMATICKÉ...HRANÍ KARET. Ano ano, film zaplácal asi čtvrtinu hraním karet, přičemž já jsem absolutní neznalec pokeru a VŮBEC jsem nevěděl, co se tam do háje děje. Následně se to nějak ukončilo. Inu dám šanci i dalším bondovkám, ale pro mě zatím jednoznačně vede Ethan Hunt.

Duna (2021)

...bych blil taková sranda blbost bleeeeeeeeeeh... jé pardon to byl ještě doblitek k předchozí recenzi na Venoma 2. AMen AWomen ADalších365646523856 pohlaví, je to tu nejočekávanější film tohoto roku a já po dvou měsících očekávání a pročtených nocí s předlohou tohoto filmu, kdy jsem přečet ani ne půlku, dostal jsem se opět do kina, usedl jsem ve čtvrté řadě vprostřed, protože to bylo nejlepší volné místo a ne vlevo to není lepší (někteří měli námitky k mojí rezervaci míst). Ehm tedy posadil jsem se vyslechl si 20 minut reklam, křoupajíce popcorn (opět z domu že) a kofolu opět zakoupil v Tescu o dvě patra níže, tentokrát ovšem s kumpány ze školy i nebyl jsem na pašování vlastních pochutin do Špalku sám a pak to začalo. Tedy musím říci, že předlohy se film drží věrně, efekty i hudba jsou přímo mistrovské, casting je velice pestrý a výkony herců parádní. I dokoukali jsme a po dvou hodinách, kdy mě jeden z kamarádů aspoň každých 10 minut upozornil, že DĚLAJÍ RYTMICKÉ POHYBY, TUDÍŽ JE ZABIJE ČERV, prostě CHCI VÍC. Film by se prostě dal popsat jako první díl Pána prstenů: Pořád se něco děje, stopáž filmu uteče jako nic a ve finále zjistím, že se vlastně téměř nic nestalo. Zkrátka a jednoduše úžasný úvod do tohoto světa a těším se na část 2, možná se u ní naše skvadra sejde třeba po maturitě. "This is only the beginning"

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Inu zdá se, že Glum se v režiserské židli příliš neosvědčil, protože tohle, co jsem teď viděl je fakt velkej poděl. Glumovi zkrátka "miLášEK" už vlezl trochu na mozek, a tak se to podepsalo na tomto snímku a na mojí peněžence (do teď lituju, že jsem do toho dal byť jen pouhou korunu). I tedy film začíná ukázáním budoucích záporáků, což jsou vlastně krejzy emo 12 kida, co se milujou, protože... (error identified: lazy screenwriting)...prostě se milujou, protože bagr. Následně se přesouváme k Venomovi a Edýmu, přičemž oba dva mentálně omládli tak o půl století a infantilních džouků je zde požehnaně, ovšem pak Glumovi došlo, že nemá čas na tyhle rance a musí co nejrychleji uklohnit hlavní tahák filmu a to je další CGI bitku, se kterou se Edý Brokovnice a Jed utkají. I odfláklé je stvoření záporáka až až, chudáka Brokovnici totiž zrzek jehož jméno jsem už stihl zapomenout kousl a pochutnal si na jeho tělních tekutinách, aby ho pak téhož večera odvezli na trest smrti a vlastně ani nevím jak se to stalo, ale nějak se to stát muselo, takže bum je tu.... MASAKR eh totiž Karnič. Nasledují další infantilní hádky mezi Jedem a Brokovnicí, spousta zbytečných scén Jeda v ulicích a následné fight scény s Karnidžem, který hledá svou uřvanou společnici. Pak se teda najdou dělaj krindžy bordel a smějou se u toho jako zlý fakani, kteří rozkopnou dětem na písku bábovičku. Brokovnice mezitím hledá Jeda, aby mohli hrdinně zastavit záporá... eee totiž mohli jít do finální CGI bitvy, kterou všichni napjatě očekávali. Následuje další krindžy materiál, kterému jsem se už ani nesmál, ale choulil jsem se v sedačce v kině a prosil Boha o smrt. HURÁ probojoval jsem se až k finále, kdy se Šrek a Karnič chtějí vzít, ale Jed má námitku a celé by se to dalo shrnout asi takhle: "Šreku, bereš si mne?" "Ach ovšem Karnidži," kývala Šrek hlavou očekávajíc slovo otcovo. "Námitka, nejdřív se utkáme v CGI bordelu," zaskřehotal Jed. "No jistě můj otec zabiju tě, protožeee je to ve scénáři," vykřikl Karnič opovrhujíce svým taťkou a parodujíc Vadera a Luka v Impérium vrací úder. Otec oddávajíc dva šílence ulekaně povyskočil. "Ach ne tebe otče, ale jeho." Válejíc se smíchy po podlaze nad tímto legendárním vtipem vyrazily proti sobě dvě CGI hovadiny a nikoho nezajímalo, kam padaj, co dělaj, na ničem nezáleží, někdo umřel, někdo ne ani se mi to nechce popisovat představte si třeba vaši mámu, ta by tam taky určitě sedla a celé je to zakončeno výhrou Jeda s ultymátním výkřikem nějakého dalšího týpka, jehož jméno jsem zapomněl: "SVATÁ MAKRELO VYHRÁL." Kromě toho zvukaři filmu si asi taky něco šlupli a řádně potrápili mé uši a v kině to tedy opravdu drásalo mé nervy. Inu všem hloupostem je konec Glum se už určitě dost vyřádi.... oh wait co to je, oni jsou na PLÁŽI U ZÁPADU SLUNCE, JED A Brokovnice JAKO NĚJAKEJ EMZÁCKEJ GAY PÁR A PODTITULKOVÁ SCÉNA S NOVÝM ŠPUDER-MÁNEM? sjgbrwgjwrgrwgjhrwigrwi. se zbliju z toho. Do týdne celou tuhle věc doufám zapomenu, poroučím se.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Dlouho jsem přemýšlel, co všechno bych k Olihňově hře řekl, ale já zkrátka nemám slov. Rozhodl jsem se na to podívat bez jakéhokoli očekávání po přečtení jedné recenze na ČSFD a byl jsem tedy patřičně překvapen. Seriál velice originálním způsobem popisuje, jak lidi dokážou v zoufalých situacích dělat zoufalé věci. A dále pak vyobrazuje reakce a psychiku člověka, když se k zoufalým věcem opravdu uchýlí. Postavy jsou tu proto velice dobře napsané a jejich charakterový vývoj jde vidět. Zkrátka krása to sledovat a bylo mi velice líto, když seriál už končil.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

To jsem takhle projížděl náhodné filmy na ČSFD i tu jsem narazil na film Grindelwaldovy zločiny, který jsem po mnoha záporných recenzích a naprosto průměrném prvním díle rovnou odepsal. Nu a dnes jsem se asi moc nudil nebo nevím, tak jsem si řek, že se na to tak ze srandy podívám. Za prvé by se to nemělo jmenovat Fantastická zvířata, kterých tu je asi jako vlasů na chemoterapii a jsou tu prostě navíc a už vůbec by to nemělo mít podtitul Grindelwaldovy zločiny, protože za celý dvě hodiny nedozvěděl co že teda vlastně ten Brumbálův ultymátní gayo-pokrevní snoubenec vlastně udělal. Celý prostředek filmu je pak ohromná zásoba fanservisu, který do vás Rowlingová láduje jako já do sebe čokoládu, protože nevím asi si řekla, že předchozí film byl moc originální, tak sem musí dát trochu víc těch starých, nudných, ohraných postav aby se dvanáctileté fanynky, co píšou fanfikce o tom, jak žijou s Harry Pottrem, pominuly blahem. Navíc tu máme víc absolutně nepochopitelných postav, o kterých jsem se nic nedozvěděl, absolutně jsem nezjistil cože teda jsou vlastně zač a když pak přišlo velké finále A. K. A. zmatenější a retardovanější "Luke I am your father", které by se dalo shrnout asi takhle: "A hele moje sestra, to znamená, že ty jsi její bratr, nenene můj bratr je mrtvý, vyměnila jsem ho za random dítě, protože můj bratr byl uřvané děcko, takže v tom případě on je můj nevlastní bratr, ty jsi můj bratr a tvoje máma je svoje vlastní babička s pralevého kolene a sedmé paty" A následný Grindelwaldův proslov o tom, jak jsou mudlové loupáci a že je musí zničit, tam jsem již pomalu usnul, takže jsem naštěstí zameškal odpornou CGI bitvu dvou plamenů, kterou jsem si pak zpětně pustil znova. Příšerné, zbytečné a z tohohle přeceňovaného magicky retardovaného světa to jen ždíme poslední zbytečky nostalgie, které na mě, jakožto nefanouška Harryho Pottera příliš nepůsobí. A teď mě omluvte jdu navštívit svoji pratetu, kteráž je však ve skutečnosti mým pradědou strýce mé snachy.