Star Wars: Vadná várka - Společná řeč (2021) (epizoda)

No, už jsem si říkal, kdy se kur de zbaví toho zatracenýho dluhu aby pořád nemuseli účinkovat ve výplňových dílech a víte kdo to nakonec udělal? Omega s šachama to všechno zachránila. Nikdy jsem neměl rád Omegu víc.

Pokoj (2003) odpad!

Bych blil...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................Oh hi Mark.

Enderova hra (2013)

Po přečtení knihy jsem se rozhodl kouknout i na film, abych to ňák porovnal. No a upřímně je to hrůza. Celý je to uplácaný do klišózního sci-fi, což kniha rozhodně není, vystřihli tolik věcí a navíc, kniha která si zakládá na pocitu postav na emocích a vztazích, je tady sfoukla ze stolu na takových 10 minut a ve finále to funguje jako klasické podprůměrné sci-fi, bez pořádně rozvinutých postav, vztahů prostě je to takové meh. Jediné co bych pochválil tak je vizuál, který celkem ujde.

Pýcha a předsudek (2005)

No původě jsem to měl mít jako povinnou četbu do angličtiny, ale ta knížka byla tak nepřehledná a chaotická, že jsem se nakonec koukl na film a na to, že nemám moc rád romanťáky, tenhle byl celkem povedený.

Bumblebee (2018)

Dle mého lepší než všechny ty Bayovy přeplácaný vybuchující ptákoviny s jedním trapným vtipem za druhým a postavama, se kterýma jsem se nedokázal nějak sžít. Tady jsou dobře napsaný postavy, akce tu je samozřejmě taky, ale ne tolik a když už tak fakt dobře udělaná a zkrátka je to velice povedený film. Na čistých 5 * to asi nemá, ale 4 * rozhodně.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Tak jsem se po tolika kladných recenzích rozhodl podívat se po dlouhé době na nějaký nový super hrdinský film a upřímně od původní verze se to liší pouze pár dotočenýma, rádoby dojemnýma scénama, abychom postavám líp rozuměli nebo co. A pak je tu hodinová bitka se záporákem Stívem Dogem" nebo jak se vlastně jmenuje. Celá tahle bitva je jeden obrovský, nezáživný CGI bordel a prostě... bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh. Takže absolutně nezasloužená chvála a kromě pár dobrých scén s Flashem je tohle jen další ultra špatný suprácký film, přidaný na skládku těchto levných nezajímavých záležitostí.

Upgrade (2018)

Čekal jsem béčkovej akčňák s litry krve a jednoduchým klišé příběhem o umělé inteligenci a dostal jsem mnoho nečekaných příběhových zvratů a dobrou akci. Tenhle film mě fakticky překvapil, možná proto jsem taky nakonec dal 5 hvězdiček.

Duše (2020)

Často slýchávám otázku "co bys chtěl dělat v budoucnu?" asi byste se divili, jak často tahle věta v mém životě padá a to obzvlášť ve škole, kdy jsem na to musel dělat i prezentaci. Ale upřímně jsem si až teď uvědomil, že nemusím nutně hledat svůj "smysl života" ať už teď nebo až někdy v budoucnu. Poslední věta tohoto filmu to podle mě shrnuje naprosto parádně, často přemýšlím léta dopředu, ale až teď mi došlo, jak důležitá je každá minuta života a že to není samozřejmost. Opravdu tleskám Pixaru za tento parádní kousek.

The Mandalorian - Kapitola 16: Záchrana (2020) (epizoda)

Jen málokrát se mi stává, že bych zíral bez jediného mrknutí oka s otevřenou pusou dokořán a vlily by se mi náporem emocí do očí slzy. V konkrétním případě Star Wars se mi to stalo jen u Pomsty Sithů, při Order 66 a finálním souboji mezi Anakinem a Obi-Wanem. A Mandalorian to dokázal znovu. Nemůžu říct, že by mě to tak dojalo jako Pomsta Sithů, ale i tak je závěr tohoto seriálu naprosto parádní.