Zelená míle (1999)

Jak už jsem na svém profilu párkrát zmiňoval, moc u dojemných filmů nebrečím. Ne že bych byl bezcitné hovado, ale zkrátka v momentech, kdy ostatní brečí já si jen tak v duchu pomyslím třeba: "smutné". Ale občas přijde nějaká výjimka, naposled to byl snad poslední díl druhé série Mandaloriana a nebo Pomsta Sithů či Forrest Gump. Tyhle filmy mě zkrátka donutily k pláči a s radostí mohu říct, že Zelená míle je dalším z nich. Kromě toho tříhodinová stopáž uteče jak nic a opravdu ale OPRAVDU to stojí za zhlédnutí.

Barbie: Velké město, velké sny (2021) (TV film)

Na začátek bych chtěl jen podotknout, že hvězdičkové hodnocení není myšleno vážně a absolutně nechápu, proč jsem se to tohohle namočil. Tedy to jsem takhle jednou dokoukal dobrý film i UZŘEL JSEM NEVYHNUTELNÉ: DOŠLY MI FILMY, NA KTERÝ BYCH SE KOUKNUL. Já, extrémní filmový nerd a závislák to se ví, nebyl schopen s tímto údělem dále žit. Zoufalý začal jsem se ptát okolí na dobré filmy a když se zdálo vše ztracené i zjevila se pomocná ruka mé kamarádky, která obsadila první místo v ohodnocení tohoto filmu. Inu dal jsem slečně své slovo svaté, že dám tomuto snímku šanci a potom, co jsem s ní viděl asi tři kompilace Barbie filmů na random sestříhaných, jsem si jako každý normální člověk musel říct: "Tak na to se podívám" (to bych nikdy neřekl ale pššššššt). Nyní přichází trochu serióznější část mojí recenze. Film je to tedy vskutku průměrný až téměř podprůměrný, je to klasická animácká šablona: BUM hlavní charaktery, BUM milujou se k SMRTI, BUM pohádaj se, BUM daj se zpátky dohromady, protože záporák a nedorozumění, BUM celý to má samozřejmě hepy ending. Hudba taky nic moc a u každýho vtipu jedna část mě umřela a KDYŽ SE K TOMU JEŠTĚ PŘIDAL TEN CHICHOT  TAK JSEM SE CÍTIL ASI TAKHLE. Zkrátka jsem se nudou uzoufal natolik, že jsem svolil podívat se na tohle...

Sebevražedný oddíl (2021)

Nu to jsem takhle jednou monstrózně prokrastinoval, prohlížel jůtub, protože debata se spolužákama o tom, jak se musím naučit na basovku mně začala lízt na mozek a Tetris mi nejde i vyhodil mi "ůžAsnÝ" algoritmus od "TvojeTrubka" video o King Sharkovi z tohoto konkrétního snímku. A jelikož mě hláška "nom nom" smíchy sklátila v astronomických rozměrech, rozhodl jsem se dát znovu šanci "Dementním Comikům". Tedy vidím, že "Dementní Comici" se trošku poučili a místo toho, aby sprostě kradli a kopírovali odpad z vedlejší skládky "zmRvil StudíNos", naservírovali mi dvě hodiny čisté zábavy.  Na začátku vám představí postavy, které mají dokonce i duši a ne jen cool vzhled. Ve Svarta týmu účinkují: Bloodsport (doufám, že se tak jmenoval) - Kápo týmu, kliďas a vrahoun v jednom, kterej má motivaci zachránit svoji dceru a bojí se krys. Peacemaker - Stejnej jako Bloodsport jen víc vejtaha, bylo cool je sledovat vedle sebe, jak si pořád konkurujou jak malý kluci na pískovišti. Ratcatcher - Ovládá krysy, jako její táta (o5 dobrý rozšíření charakteru), v kombinaci s Bloodsportem dost dobrý hah. Harley Quinn - Ta je tu tak na nalákání na známou postavu, ale má taky svý plusy.  Polka-Dot Man - Divnej, bázlivej týpeček, co doslova všude vidí svoji mámu a díky tomu má motivaci k boji. Kromě toho blije duhu. King Shark - Absolutně úžasnej a roztomile hloupounkej žralůček, kterej mě bavil každou scénu, kde byl. Opravdu pestrá paleta hrdinů s velice zajímavými a originálními schopnostmi, která mi velice silně ewokovala The Umbrella Academy. Nu pak je tu teda ještě zápletka se záporákem, či-li jakousi vesmírnou hvězdicí, která vypadá ultra retardovaně až je to vtipný, což je o5 plus za originalitu. Zkrátka kvalitní blbost a komedie, která si na nic nehraje, až téměř lituju, že jsem na to nešel do kina.

Thor: Ragnarok (2017)

Již dlouho jsem neviděl nějakou tu novější marvelofku od "zMrvil StudíNos" toliko opěvované všemi možnými i nemožnými bytostmi celého vesmíru. Nu a to jsme se takhle bavili s kamarádkou těchto filmech i ona rozhodla se vyjádřit svůj nesouhlas s mým hodnocením, opěvovaje tento film, jakožto nejlepší od Marvelu. Tedy brát ti tvé nadšení vůbec nechci a ani měnit tvůj názor, každopádně mé hodnocení stále trvá. Celý film je podle typické "mRvelofské" šablony, kdy něco se stane BUM přijde záporák BUM dá hrdinům trochu na budku, ale protože vede monology o své čiré úžasnosti, samozřejmě se našim milovaným hrdinům podaří utéct. Následně hrdinové sbírají síly v náhodné Řiti světa (to je název planety v tom filmu), aby čirou náhodou potkali další postavy, které jsou natolik "úžA ÚžAsnÉ", že jim pomůžou ve finále proti záporákovi, jehož záporáctví je natolik záporácké, že je to vlastně jeho celý charakter. Nu a samozřejmě musí naši hrdinové přežít a porazit záporáka, který jako každý záporák musí vést monology, aby se naše postavy mohly sejít v dalším přepepřeném CGI hnoji. Každopádně film je to pořád asi lepší než většina jiných od "zmrvil studínos" a humor je tu celkem fajn, ale jinak se mi dostalo pouze cheap akce a podprůměrného scénáře, který bych v nudě napsal v hodině biologie, načež by mě z dobrých myšlenek moje učitelka na biologii vyrušila řádným "NAUKA O KAMENECH JE ZDALEKA DŮLEŽITĚJŠÍ NEŽ NĚJAKEJ RANEC, CO TU BLIJEŠ NA PAPÍR".

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

Před nějakou dobou jsem začal číst knižní ságu a jsem opravdu rád, že jsem to udělal, protože jinak bych jakože ABSOLUTNĚ nevěděl, co se v tom filmu děje. A je to takové příjemné doplnění toho, co se stalo předtím, jak zanikl Kaer Morhen a většina Zaklínačů byla vyvražděna a film velmi pěkně prokreslil Vesemirovu minulost. Asi jediný problém je, že to je příliš krátké. Vůbec by mi nevadilo kdyby tvůrci věnovali ještě půl hodinu k prohloubení postavy mladé čarodějky a proč vlastně tolik nenávidí Zaklínače, protože to mi tam lehce chybělo. Jinak to byla jízda, která rychle uběhla, a tak dávám velmi silné 4 hvězdy.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Tak jsem se po jednom roce pitomé pandemie zase dostal do kina a po velice kladném hodnocení mojí kamarádky, jsem se uvolil k tomu navštívit v kinematografu Free Guye. No musím se přiznat, moc jsem od toho nečekal, z trailerů to vypadalo poněkud klišózně, ale když jsem film pak dokoukal, dokřoupal poslední zrnko popcornu, který jsem zakoupil za 9 korun v Lidlu a uklohnil v mé mikrovlnce Brambor 3000 a dopil poslední kapku Kofoly, jenž jsem zmerčil v Tescu ve Špalíčku o dvě patra níž, tak jsem si řek zatraceně, to bylo úžassný. Příběh byl mnohem propracovanější, než vypadal, velice pochválit musím taky casting a hlavně herce, kteří těm postavám opravdu dali duši a ten konec byla jen krásná třešnička na dortu tohoto úžasného skvostu, který na mě nakonec nepůsobil jen jako sequel k Ready Player One, protože Free Guy si našel svou samotnou cestu, jak odvyprávět opravdu dobrý příběh ve světě videohry. Inu po roce mé nerdovské srdce opět zaplesalo a já odcházel z kina velice spokojen.

Star Wars: Vadná várka - Kamino ztraceno (2021) (epizoda)

A je to tady. Finální díl tohohle velmi rozporuplného seriálu. A upřímně, oproti předchozímu dílu jsem poněkud zklamán. Epizoda má hodně prostou zápletku, která je víceméně o ničem. A ten konec? Takový neslaný nemastný a finální scéna jen otevírá k další sérii, která se opět bude řídit podle klasického dyzny vzorce: vyždímat z toho co nejvíc, v podobě zhruba 15-20 epizod, které se budou táhnout tři měsíce, přičemž první epizoda bude samozřejmě absolutně skvělá, aby přilákali co nejvíc diváků, následně tam nasázíme asi 10 výplňových epizod, které přinesou další sledovanost, zato postupně zatlučou hřebíčky do rakve tomuto klenotu, abyste to pak celé uzavřeli posledníma dvěma straaašně dojemnýma epizodama. A voila máte typický Dyzny Star Wars seriál. Někteří většinou přehlédnou prostředek, který je v mnoha případech čistý, výplňový trus a nahlížejí jen na ten konec. Já tento seriál beru jako celek a je to pro mě, bohužel, jen bolestivý průměr. Kéž by to bylo i trochu o kvalitě a ne jen o kvantitě. Už aby ty SW projekty odehrávající se v čase Skywalker ságy byly někde v háji. Přestává mě bavit, jak se Dyzny snaží vyždímat poslední trošku nostalgie. Zcela upřímně bych raději objevoval další zákoutí tohoto vesmíru. Well, můžu jen doufat, že se toho dočkám i ve filmové podobě a ne jen v knižní.

Star Wars: Vadná várka - Návrat na Kamino (2021) (epizoda)

Jistě že na poslední dvě epizody se vystřídal výplňový hnůj s fakt kvalitní epizodou. I guess, že bych měl bejt naštvanej, že to tak je, každopádně tohle je to, co chci vidět!

Luca (2021)

Když šla Luca do kin, ze všech stran jsem slyšel: "No to je úplně jak ty disneyovky." A upřímně? Mají pravdu. Nesrší to originalitou, jako většina jiných pixarovek, na druhou stranu, disney filmy jsou v dnešní době jak přes kopírák a u tohoto filmu jsem pořád cítil tu kouzelnou atmosféru pixarovek a stále jsem se bavil víc než u moderního disney filmu.