Depp vs. Heardová (2023) (seriál) odpad!

Není divu, že to má na ČSFD podstatně víc, než na IDMB. Podstatně větší část anglického světa celý soud sledovala a tuhle účelovou propagandu "týmu Amber" prostě nestráví. Výraz "dokument" by se v kombinaci s tímto odpadem neměl vůbec používat. Jde totiž o účelově sestavenou propagandu, která manipuluje s fakty, vytrhává z kontextu, záměrně opomíjí důležité informace které u soudu zazněly, atd.

How Do You Want Me? (1998) (seriál)

Velmi příjemná, místy hořká, komedie z nádherného prostředí anglického venkova. Jeden z mála seriálů u kterých jsem měl po dokoukání obou sérií pocit, který snad zažil každý, pokud přečetl alespoň jednu hodně dobrou knížku. Prostě mi postavy, suchý humor i prostředí přirostlo k srdci. O to víc mě překvapilo, že velmi zajímavá a vskutku talentovaná Charlotte Coleman, která hraje hlavní roli (Charlotte), už nic nenatočí...

Choking Hazard (2004)

Marek Dobeš natočil (záměrně) "špatnou" zombie (tady by se hodilo spíš zombiveckou) béčkovou parodii. U podobných filmů je vždy těžké soudit, vždyť přece to diletanství je jedním ze základů, na kterých to celé stojí. Místy až neuvěřitelně špatné herecké výkony do celé skladby kupodivu docela zapadají a naopak vyvolávají zajímavý kontrast s postavami dr.Reiniše (Jaroslav Dušek) a Vernera (Jan Dolanský). Nevím, jestli je to materiál vhodný do kin, spíš jde o zábavu pro menší okruh lidí. Dle reakcí na idmb lze ale soudit, že si film svoje publikum našel i mimo ČR a to je jen dobře.

Kick-Ass (2010)

Tenhle film má snad všechno, co má mít. Spád, hromadu té pravé (navíc poctivě zpracované) akce a dostatek dobře zasazené zábavy. Jen si neodpustím půl hvězdy dolů, za (na mě) trochu prkenného Cage, kterého s přehledem strčila do kapsy Chloë Moretz (vlastně jako všechny ostatní). 80%

Krajina přílivu (2005)

Bizarně depresivní nebo depresivně bizarní? Neuvěřitelně šílené, šíleně neuvěřitelné? Odporně geniální či geniálně odporné? Gilliamovsky gilliamovské! Alenka v říši divů, nebo, jak tady už bylo napsáno, Alenka na (špatném) tripu. Terryho schopnost vtáhnout diváka do filmu se v tomto případě projevuje ve své plné brutalitě a syrovosti. Zvlášť (resp. právě proto), že byl Gilliam pušťen z pomyslného řetězu komerčních požadavků producentů filmových společností. Doslova vás donutí vychutnat si ten "trip" spolu s malou Jodelle, ať už se vám to líbí, nebo ne. Skutečnost, že se PAN režisér u mne s tímto filmem trefil přímo do černého, by možná byla na delší psychologický posudek (alespoň dle mé expřítelkyně), má ústa však opravdu zůstala otevřena ještě dlouhé minuty po odeznění závěrečných titulků... PS: Pokud se vám Tideland nedostane během prvních asi 20-ti minut pod kůži, doporučuji zvážit další projekci. Hrozí totiž, že budete nemilosrdně vymácháni v depresi. 95%

Krev v mobilech (2010)

Ne, ne. Takhle opravdu ne. Dokument by měl předkládat k danému tématu objektivní informace a jejich uspořádání nechat na divákovi. To se v tomto případě neděje, naopak tento film podsouvá už hotovou myšlenku, aniž by řekl vše, co je potřebné. Nerostné suroviny vytěžené v africe se používají prakticky ve veškeré elektronice, zdaleka nejvíc jich ale překvapivě končí v moderních bateriích a solárních článcích. Největšími odběrateli proto zdaleka nejsou mobily, ale především výrobci elektromobilů, solárních panelů a notebooků. Co se týče systému dodavatelů, předkládá film až neuvěřitelně naivní obrázek. Skutečný původ nerostů lze totiž vysledovat jen na samotném začátku řetězce. Výrobci pak ale pracují až s hotovými součastkami (nebo si dokonce nechávají externími firmami sestavovat celé části zařízení). V celém tom řetězci je proto mnoho děr a příležitostí, kudy se do něj mohou suroviny "nežádoucího" původu nepozorovaně a bez možnosti odhalení dostat. Právě z těchto důvodů mi přijdou poněkud smutné některé zdejší komentáře lidí (Dragoni, Luke7, F.man,...), které tento dokument, dle mého názoru, uvedl v omyl. Boj proti vykořisťování, popírání lidských práv a masovému zabíjení je důležitý, lež a manipulace nejsou ale ani trochu správné prostředky...

Luther (2010) (seriál)

Jeden z nejlepších krimi seriálů, který za posledních několik let vyšel z produkce BBC.

Mládeži nepřístupno (2013)

Popravdě, takhle jsem se nebavil už docela dlouho. Smršť naprosto nesouvisejících kravin, které jsou tak hrozné, až prakticky nemají chybu.

Na straně osm (2011) (TV film)

Tak trochu zvláštní film, který, (ač tomu prostředí výzvědné služby vybízí) není téměř vůbec akční. Označení thriller bych proto radši nechal někde u okraje cesty. Bill Nighy v roli ostříleného a také v podstatě osamělého agenta odvedl, alespoň dle mého soudu, naprosto geniální kus práce. Dialogy (nejen) jeho postavy jsou, jak tady pár lidí psalo, opravdu místy až uspávající a zdlouhavé, na druhou stranu překvapivě bohaté a hluboké. Proč jsem tedy zvolil tak vysoké hodnocení? Z mého pohledu jde o koncert jednoho muže, ke kterému se přidává propracovaná kamera a místy zajímavý příběh. Pokud ale hledáte "jen" akci, jste na špatné adrese.

New Tricks (2003) (seriál)

BBC detektivky umí a "New Tricks" není výjimkou. Prakticky každá epizoda má hlavu a patu, jednotlivé postavy se chovají realisticky, nepoužívají se žádné technické zkratky ve stylu CSI a celé to doplňují velmi dobré herecké výkony hlavních představitelů (zvlášť Alun Armstrong je perfektní). Posledních pár sérií poznamenala postupná výměna osazení.