Mrazík (1964)

Fakt úžasná pohádka, prostě klasika. Možná to brali tenkrát rusové vážně, jen já (a asi i víc dalších) to v poslední době považuju za komedii. Prostě mi to už tak přijde, chvástavý Ivánek, vždycky správná Nastěnka, perfektně hustá babuška Jaguška ve své rozkošné chaloupce a totálně sklerotický Mrazík. Ale i tak je mám všechny ráda a budu se na ně stejně každý silvestr dívat :-).

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Určitě na druhém díle víc zapracovali scénáristé. Nemám už pocit, že se koukám, jak někdo jiný hraje počítačovou hru. Bohužel i přes zlepšení děje je to chvílema pořád stejná nuda. Akční scény jsou opět super a Angelina je zvládá na jedničku, ale její ladné křivky jako holka (bohužel) neocením. A kromě křivek a akce není na Angelině téměř nic ke koukání. Oproti první Lara Croft: Tomb Raider kvalita rozhodně stoupla, ale pořád to není ono. Možná se někdy kolem devátého dílu dočkáme perfektního filmu.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Nikdy jsem nebyla zrovna zastánce natáčení filmů podle počítačových her a tenhle snímek na tom nic nezmění. Není nad to, když si s Larou můžete sami zabít pár chlapíků, nějaké to zlé zviřátko nebo roztomilého mutantíka, když to ale všechno za vás udělejí tvůrci a vy se jen koukáte na ženskou, která skáče po zdi a střílí po všem, co se hne. Děj je tudíž značně chudý a kromě akčních scén (které jsou pořád na jedno brdo) jsem se celý film nudila. Angelina zahrála Laru dobře, to zas jo, ale s mizerným scénářem nic nenadělá sebelepší herec. Dobře se na to kouká, ale jako kratší akční klip by to klidně stačilo a nedošlo by ani na zdlouhavé a nudné scény.

Labyrint (1986)

Docela hodně povedená fantasy. I když se v podstatě jen běhá bludištěm, není to ani moc nudné, ale jen občas hodně zastaralé. Herecký výkon Davida Bowieho je opravdu skvělý (jako dítě jsem si ho díky tomuhle filmu zamilovala) a snad ještě lepší je soundtrack, který obsahuje úžasné Bowieho písničky a je jedním z mých nejoblíbenějších.

Líbánky v Las Vegas (1992)

Průměrná romantická komedie. Slabší tři hvězdičky. Skvělý Nicholas Cage je asi jedniným nadprůměrným téhle komedie.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Prostě dokonalá parodie westernovek. Dokonce i američani uznávaj, jak dobře jsme je dokázali parodovat. Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů (s dokonalým kovbojem).

Loď duchů (2002)

Mě se to docela líbilo. Herce samozřejmě nemyslím, ti zrovna byli slabší stránkou filmu, ale jinak vizuálně to bylo hezké, dějově tak mírně podprůměr a celkově je to docela průměr. Nic jsem od toho nečekala, takže mi tohle celkem stačilo.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Jedničku jsem neviděla a to je možná chyba. Připadala jsem si, jako bych byla taky hozena do tohohle labyritu, protože jsem vůbec netušila, co se tam děje (a ne že k tomu by mi jednička nějak pomohla) a chápala jsem jen některé moudré výjevy všech těch "chytrých" lidí. Přesto jsem se alespoň moc nenudila a koukala jsem teda jen na ty "různé" zajímavé krychličky, kterých jsem si teda užila požehnaně.

Kašlu na lásku (2003)

Opravdu povedená romantická komedie, která se od těch jiných "běžných" romancí výrazně liší. Už jen tím, že se představitelé snaží držet city pod bodem nula a tím, že je zasazená do minulosti. McGregor i Zellweger zde měli opravdu hezké role, které se jim samozřejmě povedly. Stejně tak vedlejší role byly opravdu vydařené. Jen to občas postrádalo akčnost a zábavu a když na mě Barbara vychrlila, celou pravdu, byla jsem docela zmatená, ale naštěstí ne tolik, že bych to nepochopila.

Lucie, postrach ulice (1983)

Můj oblíbený film z dětství. Prostě dokonale přidrzlá Lucka a roztomilý formeláci Ferda a Ferda. Jé kolikrát já jsem tenhle filmeček jako malá viděla...