• Krátkometrážní

Logorama (2009)

Nápad hodný oscara, ale scenár? Moje hodnotenie: 85%

V odborné péči (2008) (seriál)

Tento seriál akoby bol robený pre mňa na objednávku. Dlho som čakal na podobný formát a som moc rád, že som sa dočkal :). Prvá séria je herecký masterpiece (až na Ginu ... tá ma príšerne iritovala), no druhá séria už hodne stratila na kvalite. Moje hodnotenie: 85%

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Síce som tento film sledoval v autobuse, no nedá sa povedať, že by ma vyslovene otrávil alebo zabil moju hodinu a pol pozerania z okna na okoloidúce autá. Príbeh by každopádne potreboval dopracovať a tiež zvuk bol akýsi nesúrodý, no animácie boli slušné. Rád by som si pozrel výtvory Civala, Tetsua alebo iných odborníkov, ktorý tento snímok považujú za odpad. Z takých expertov na kritiku je mi špatne.

Pas de deux (1968)

McLaren použil ako ústredný kompozičný princíp tohto snímku veľmi jednoduchý efekt, čo spočiatku pôsobí originálne. Divák sa však tohto efektu veľmi rýchlo preje a celkový dojem z tohto krátkometrážneho filmu je tak pomerne nevýrazný. Moje hodnotenie: 65%

Tajný život včel (2008)

Tento snímok mal zrejme ambíciu zaujať skôr ženskú populáciu diváčok, no i ja som si v ňom našiel svoje. Navyše filmy s Dakotou nemôžu byť nikdy zlé. Celkový dojem pokazil akurát happy-end, ktorý bol na môj vkus príliš naivný. Moje hodnotenie: 70%

Alenka v říši divů (2010)

Animátori a grafici vykonali na tomto snímku skvelú prácu, no príbeh nie je ani len trochu originálny a dá sa opísať jedným slovom = nuda. Moje hodnotenie: 65%

Angel-A (2005)

Jeden z filmov, ktorý nie je pre každého. Ja som ho odkladal asi rok a čakalo ma veľmi milé prekvapenie. Besson má môj rešpekt. Moje hodnotenie: 90%

Bronson (2008)

Dokonale spracovaný exkurz do života psychopatického väzňa Charlieho Bronsona, ktorého by azda nikto z nás nechcel stretnúť v tmavej uličke. Síce sa nejedná o príkladný život, no oplatí sa vidieť, aký chaos sa nachádza v hlave šialenca. Moje hodnotenie: 90%