Ta třetí (1968)

Tak toto řekněme existenciální drama o lásce, odvaze a pravdě mě moc potěšilo. Až jsem se divil, že není "profláknutější". Tak trochu se bojím toho času, který mi ještě zbývá a jak s ním naložím...

Pokémon 7 - Osud pokémona Deoxise (2004)

Zapnul jsem to jen kvůli vzpomínce na mládí a zjistil jsem, že pokud nejste opravdový fanda, nemá tato sága pro vás vůbec žádný přesah.

Hranice života (2005)

Ono je to tak trošku dané žánrem. Zjistil jsem, že moje krevní skupina je něco na hranici sci-fi, mystery, triller, hororo, drama. Tento opus do toho téměř dokonale zapadá, a tak jsem možná ochoten u lecčeho nevědomky přivřít oko. Nicméně si myslím, že tomu tak v tomto případě nebylo. Film jsem si užil od začátku do konce. Kamera mě dokonale okouzlila. Střihač se ve střižně musel potit jen a jen pro mě, protože ta skladba je prostě mrazivá. Práce s mizanscénou a jednotlivými symbolickými odkazy má tak krásné tempo, že to ve vás evokuje jakýsi vizuální vjem symfonie. Herci? Komu jste to jako nevěřili? Možná trošku Ryan sem tam ustřelil, ale vzhledem k tomu, že celý film umíral to zahrál hodně v pohodě. Fakt se mi to líbilo. Moc!!!

Čas zabíjet (1996)

On je to vlastně strašně hloupý a předvídatelný film. Veškeré formální postupy jsou podřízeny emocionálně silnému příběhu, který z vás ty slzičky doslova ždímá, a ten závěrečný proslov!!! To bylo teda. Nebýt ústřední zápletky není nic. Pochválím každopádně hodně příjemný herecký výkon Kevina Spaceyho, který byl extra slizký. Jsem si nicméně jist, že v českých luzích a hájích by to s romským obsazením zdaleka nefungovalo tak dobře. K zamyšlení? Možná...

Plán 9 (1959)

Nejfantastičtější homevideo, které jsem měl tu čest vidět!

Nevěsta monstra (1955)

Všechno na tomto filmu je výborné. Jak je to možné? Porovnávat tento snímek s jinými žánrovými projekty je nemístné. Vždy záleží jak dílo samotné uchopíte v plné šíři jeho komplexnosti. Ed Wood je nadšenec, který si s minimálním rozpočtem a maximálním nadšením plnil své sny. A v tomto filmu se mu to povedlo na výbornou. Zápal čiší ze všech zúčastněných, rafinovanost, se kterou se vyrovnal s chybějícími penězi je obdivuhodná. A že film chvílemi vypadá jako komedie? A co? Život je v podstatě tragikomický :-)

Noční hlídka (2004)

Podívejte se na ta hodnocení!!! Tak rozporuplný film, aby člověk pohledal :-) Samozřejmě, že všichni kdo hodnotili pod 4 hvězdičky film naprosto nepochopili :-) Pikantérní záležitost!!!

Wanted (2008)

Svěží východní vítr rozhýbal angloamerické vody. Nebo angloamerické větrolamy zmírnili východní tajfun? Těžko říct, faktem zůstává, že Wanted není zdaleka tak řízné jako Noční hlídka, nicméně stále zůstává dostatečné svěží a čerstvá na zatuchlé vody hlavního proudu. Jakoby se čertík vyčůral z Karlova mostu do Vltavy. Podle mého ve filmu vše funguje tak jak má, aby jste získali výborný akční podívanou. Chybí tu, ale něco navíc, co by z akční podívané vytvořilo dílko hodné nezapomenutelnosti.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Režiséra si velice vážím. Ačkoli by někdo mohl oponovat, že jeho snímku jsou nesmysly, budu ho bránit, že jeho filmy jsou super nesmysly a díky bohu za něj, že se jich ujal a přivedl je k životu. Abraham Lincoln, coby úpírobijec je delikatesní šílenost, která jenom podtrhuje funkci filmu, zhmotňovat naši fantazii. Bohužel všechnu tuto odvahu a originalitu jsem dokázal vměstnat do oněch dvou hvězdiček. Zbytek už film stahuje nemilosrdně ke dnu televizní podívané na Nově po 22:00.