Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Thriller

Recenze (448)

plakát

Robin Hood (2010) 

Vlastně takový Robin Hood před Robinem Hoodem, chtělo by se říci. Spousta skvělých, známých herců, kde Crowe je jistota, Blanchett sympatická a Strong tentokrát za padoucha jak má být. Dějově velmi předvídatelné, ale bojové scény na fajn úrovni. Žádná opulentní podívaná se nicméně nekoná a tak tedy jen průměrné hodnocení.

plakát

Zlý dům (1971) (TV film) 

Poměrně depresivní záležitost, prazvláštní dialogy, nepřesvědčivé herecké výkony a neskutečně se táhnoucí a nikam nesměřující děj. I ten závěr byl nakonec velmi amatérský a svým způsobem naivní. Dvě hvězdy za začínající Balzerovou a půvabnou Pokornou. Jinak opravdu velmi podprůměrný počin.

plakát

Noe (2014) 

Vlastně jsem i celkem překvapenej z místního nízkého hodnocení, tohle přeci nebyl vůbec špatnej biják. Crowe mě už poněkolikáté přesvědčil, že si umí, podobně jako svého času Mel Gibson, roli vybrat, Connelly se do propadáků taky zrovna dvakrát nežene a potom tedy vyloženě pozorová na Emmu Watson...ta ve scéně s mrňaty odvedla výkon hodnej Nobelovky. Dokonce i vím, proč mne snímek tolik oslovil, byť se jedná o US produkci. Tentokrát se tady totiž vše obešlo zcela bez patosu, natočeno hezky po hnusácku, realisticky a syrově. Hodnotím čistou hvězdico-čtverkou.

plakát

Svět podle Garpa (1982) 

Za poslední, filmově vpravdě nevlídnou dobu jeden z nelepších snímků v éteru, rád jsem si jej zas po dlouhém čase připomněl. Vynikající Williams, snad ještě lepší Close a ty hluboce těžký okamžiky...fíha. Film si tak krásně optimisticky pluje a vy přímo cítíte, že se teď musí něco stát. Jsem rád i za českou stopu stran kamery a vůbec, čtyři plus - nádhera!

plakát

Já, legenda (2007) 

Viděl jsem znovu s velkým časovým odstupem a jedna hvězda musela jít bohužel dolů. Příběh osamělého přeživšího zůstal ve fajn módu, ale ti "zombíci", ti tomu dávají. Dalším mínusem je závěr samotný, celé vyprávění se hezky zvolna rozvíjí, nabízí zajímavou zápletku v podobě nečekané návštěvy dalších živých lidí a pak...řízho, jak kdyby tvůrcům došly nápady, projevila se u nich lenost, nebo je to přestalo bavit, nechápu. Takhle necitlivé useknutí si tenhle biják nezasloužil. Hodnocení 3 hvězdy odpovídá, myslím si, tak akorát.

plakát

Cesta za oceán (2020) (seriál) 

Seriál, který mne sice dokázal v mnoha ohledech zaujmout, ovšem ač se jeho tvůrci snažili jak mohli, nevylezlo z něj nakonec o moc víc než sladkobolná telenovela... byť tedy severská. Co na druhou stranu musím jakožto velký fanda dánské krimi Most vypíchnout, je Sofia Helin. Ta v roli Marty Švédské, manželky norského korunního prince Olava, rozhodně mile překvapila. Série pro mne byla v jistém smyslu i historicky poučná, neboť jsem toho o Norsku za II. světové války zase tolik nevěděl a přestože je děj těmito historickými událostmi jen volně inspirován, tak i za takový letmý vhled díky. Celkově priemer!

plakát

Hrabě Monte Christo (1954) 

Sledoval jsem dvoudílnou televizní verzi po rekonstrukci její obrazové části a to s českou, lehce poškozenou dabingovou stopou (Voska coby Marais). První část ucházející, závěr velmi nedramatický, jaksi odlehčený. Děj je v mnoha směrech jiný, než na jaký jsme zvyklí z verzí s Chamberlainem, potažmo s Depardiem. Mně osobně se dějové peripetie novějších zpracování líbí více. Samozřejmě, že jako fanda Maraise jsem byl jeho přítomností v tomto snímku potěšen, nicméně celkové vyznění díla je pro mne mírně řečeno rozpačité. Tři hvězdičky, ani jedna navrch.

plakát

Rodinka (2010) odpad!

Všechna filmová pokračování, kdy dojde ve scénáři k tolik typickému skokovému posunu v čase, bývají  povětšinou průserem a pokud se navíc jedná o předěl tzv. mezirežimový, je na katastrofu přímo zaděláno. Přesně k takové situaci došlo i u snímku Rodinka, respektive u nesmyslného náhledu do pokračujícího života jednoho kdysi kultovního organismu - seriálové Takové normální rodinky. To co fungovalo kedysi, nemůže fungovat dnes, vše je totiž dávno úplně jinak. A tak se tu vytrácí jak originalita, tak vkusný humor, ale především charisma veledůležité obce herecké. Vzhledem k napsanému si o to větší plus zaslouží vynikající Štěpánková, které jako jediné zůstal ten sedmdesátkový seriálový feeling. Ostatní fakt děs běs a scénář...bez komentáře. Za mne rozhodně kanalizace!

plakát

Čeleď brouků finančníků (1989) (TV film) odpad!

Až by se chtělo říct, že se Olmer pokusil tak trochu o vykradačku sebe sama, tedy o vmáčknutí motivů ze svého povedeného bijáku Bony a klid do omezené stopáže této přímo katastrofální "jako komedie". Použil osvědčenou taktiku nervózní kamery, šablonovitých "starých známých" herců a hlavně profláklou, v té době snad zcela neodmyslitelnou rekvizitu..."valuty a benga"! Hrůza, děs, stydim se a to i za Jiráskovou.

plakát

Bony a klid (1987) 

„Pocem, poď, hele poslední.” - „Sudá!” - „Ty vole lichá, ale to nevadí, je tvoje...na, za snahu!” Tak u tohohle dialogu "o pětikáru" mezi Skamenem a pinglem v báru, kdy chtěl tento volat příslušníky, jsem se teď naposled řezal fakt jak blázen. Člověk vždycky objeví nové a neokoukané detaily. Premiéru měl tenhle majsterštyk u nás na okrese o prázdninách 87' a s kámošem jsme ještě navrch vyčápli mimořádný promítání ve 22.00h. Co na tom, že nám bylo teprve 17, při vstupu jsme se zkrátka zatvářili sebevědomě, dalo by se říct že až tvrdě a bylo. Zážitek neskutečnej! Snímek  dokonce svym způsobem ovlivnil značnou čast mýho života - zřejmě láska na první pohled :-). Ale je fakt, že tehdy se v našich mladejch palicích jednalo o pomalu větší revoluci, než jakou pak byla ta známější - sametová! Navíc, co se počtu zdomácnělejch hlášek týče, tak jde snad o českej rekord, třeba takový: „Zalez do nory, ty stará vydro, Evička tričko, Ňáký džungale?, Kikino, dej nám dvě vodky, Klídek, jó!, Víno je mléko starců, Slepejš, spočítej to atd...to jsou opravdu hlody -  blázinec, takže hodnotím maximem 5+!