Oblast 51: Pravda nebo fikce? (2003)

Dobrodružně pojatý dokument o Oblasti 51, kde se neobjeví ani jedno UFO, ani jedna přikrášlená historka o pozorování a ani žádné záběry mimozemšťanů. Jde v něm čistě jen o to, prokázat, zda Area 51 existuje, potvrdit, že je funkční, odposlouchávat jí a pozorovat, případně vypátrat její zaměstnance a pokusit se je přemluvit k rozhovoru. Super dobový dokument z doby, kdy se skutečně o základně ještě moc nevědělo. Pokud se na něj někdo podívá teď, pochopitelně se unudí. I když jsem viděl lepší (novější) dokumenty, tento mě bavil, protože se rád podívám na racionální myšlení a způsob prokazování, než jen na pseudoreálné záběry domací VHS a povídačky z třetí ruky..... 70% http://www.youtube.com/watch?v=ws3TZVSzYdc

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Totálně americky přehnané, jenže herci tuhle shitku táhnou o pět levelů výš, než ve skutečnosti je. Pokud by zde nehrál Gosling a Carell, tak je to trochu více za uši přitažená Rosamunde Píčer a její německé hovnoromance. Takhle je to nereálná blbost, která je nesmírně zábavná a vtipná. Jen se tvůrci opět nemuseli tak okatě postavovat za ženský pohled (já tě můžu podvést s kolegou, ty idiote, táto od mojí rodiny, ale jakmile ti jasně řeknu, že chci rozvod, vykopnu tě z tvýho baráku a ty budeš píchat jiný, tak jsi morální nula a nebudu tě už chtít nikdy ani slyšet) ..... 80%

Informátorka (2010)

Solidní film o pravdivém příběhu. Co víc dodat, snad jen, že se podobné věci běžně dějí i Češkám, které celé nadržené jezdí do Itálie na brigády, a končí v tamních bordelech s heroinovou závislostí omotanou kolem nohou. >90%

The Art of Flight (2011)

Je mi celkem u prdele, že je to reklama na Red Bull, ale je to příšerně dlouhé na tak banální věc jako snowboarding (sjíždění svahů). Hlavní aktér a jeho pokusy o romantické a poučné řeči při záběrech na hory, se snaží celou věc posunout o level výš, ale stejně celá věc je a bude guláš toho, jak on a jeho kámoši sjeli hory a u toho je natočila profi kamera. Omrzelo se mi to po deseti minutách, pokud by se to chytře mixovalo jejich hulením travky, chlastačkama po večerech, držkopádama při sjíždění, bylo by to rozhodně chytlavější na tak dlouhou stopáž, než jen pokus o to udělat z těchto milovníků adrenalinu nové Mirky Dušíny, co si pomalu nikdy nerozbijou hubu a jsou hrozně v pohodě. 45%

Tajemství pyramid (2011)

Další z řady spiklenecko-scifi-jsmeovládanízkosmu dokumentů, kde má 100% zastoupení vše, co je pro běžného člověka kontroverzní (Egypt byl říší mimozemšťanů, tečka) a racionální názory zde nejsou vítané (když už je nějaký připuštěn, okamžitě je zesměšněn). Takhle si já nepředstavuju kvalitní dokument. Jasně, taky si nemyslím, že pár křováků s hadrem kolem ptáka, postavilo největší pyramidu na světě za dvacet let pomocí kulatého šutru a majzlíku, ale aby se na základě Velké pyramidy v Gíze nejdříve vytvořila teorie jedné velké linie staveb podél planety, která vytyčuje nový rovník, aby si lidé mohli vypočítat nový severní pól, na kterém se nachází magnetický pól, který nás pravděpodobně bude stát život, protože zmizí a zabije nás sluneční žár, to si už tak nějak nacpat do huby nenechám. Problém těchto dokumentů všeobecně, je jejich nenasytnost. Pokud by se tvůrci drželi čistě Velké pyramidy její matematické propracovanosti, tak bych byl spokojen, ale aby hledali souvislosti se stavbami, které od sebe dělí i tisíce let a představili to jako "primitivní" návod mimozemšťanů pro běžného člověka, to už je prostě přes rámec. 65%

Cherry (2010)

Pěkný film o tom jak chce sedmnáctiletý chlapec šoustat zasloužilou matku s perfektníma kozama, přitom ho balí její čtrnáctiletá dcera s perfektníma kozama a ještě lepším obličejem, a on se přitom musí učit, píchat svoje chlupaté kamarádky a ještě řešit problémy celého světa. Bral bych tu čtrnáctku, která je mimochodem ve skutečnosti o rok mladší než já. Hlavní hrdina se ale tak nějak celou dobu rozhodoval jinak (blbě). 95%

Hříšníci a svatí (2010)

Perfektní přestřelky, hodně krve, hodně akce, ale příšerná kamera, laciný filtr, mizerné dialogy, které jsou navíc ještě mizerněji zahrané. Řeč je hlavně o "emočně" vypjatých rozhovorech o tom, co se kdy a kde stalo za hrůzy a snaha o Smrtonostnou zbraň v podání playboye a ochotnicky hrajícího černocha. Rejža trpěl akutním nedostatkem herců, protože ve filmu si zahrál každý, kdo má svaly a mohl by díky tomu připomínat bývalého vojáka, pokud pak někdo z těchto steroidy naběhlých šulínu promluvil, nastal konec atmosféry drsného prostředí a nastal úsměv a doufání, ať to druhé a poslední slovo ve svém scénáři řekne uvěřitelně. Občas hrozné výkony, nejvíce to asi mrzelo od "mladého Indiana Jonese" Flaneryho. 60%

Warrior (2011)

Klasický příběh, mírně netradiční realizace, ale to všechno je hovno v porovnání s charismatem a hereckým výkonem, který tady podal Tom Hardy! Dokonalost. 95%

Věc: Počátek (2011)

Polovina věcí ve filmu nedává sebemenší smysl. spoilery Mimozemšťan se rozhodne, že vyskočí z ledu, sejme chlápka a začne ho přeměňovat. V ten samý okamžik je zabit, spálen a vše je zdánlivě vyřešeno. Druhý den se objeví dva lidé, kteří s danou "thingou" nepřišli vůbec do kontaktu. Oba jsou eliminováni, přesto se o pár minut později objevují další transformovaní mimozemšťané, kteří se nacházejí v lidech, ve kterých se nikdy nacházet nemohli ... stop kurva! Film je mizerný hlavně díky scénáři, původní Věc odkazovala na norskou základnu o pár lidech, ve které došlo z neznámých důvodů k vnitřnímu boji, spálení celé základny a následně k "magorské" snaze zabít nebohého Malamuta. Scénárista nám ale v roce 2011 chce sdělit něco jiného, podle něj byla sice celá základna norská, ale všichni na ní uměli precizně anglicky (až na jednoho člověka stojícího mimo kolektiv: neumíš anglicky? nemáš mezi námi Nory co dělat, vole), bavili se mezi sebou anglicky a navíc byli doplnění o skvělý americký tým, který čistě náhodně tvořili ti nejlepší jedinci ze všech. Díky tomu zde máme Američana, který vypadá přesně jako Kurt Russell v původní Věci (i vlastnostmi), jen mu chybí to máničkovité háro (nahrazené rebelskou naušnicí), pak tu je klasický nigga z ghetta, který se stará jen o tu svojí black ass, a nakonec největší hvězda filmu, modelka, která je zároveň vědcem a navíc jako jediná drží funkční hořák, kdy všichni muži bez poznámek ustupují a přenechávají iniciativu pro boj s mimozemšťanem právě ji (feministky se musely prstit, až to mlaskalo). Největší prdel je ovšem v tom, že je zde přes 15 postav, které člověk nedokáže ani rozeznat (až na Američany - pochopitelně), natož poznat. Ten uměle našroubovaný závěr se psem, z toho jsem se skoro posral smíchy (sakra Matthijsi van Heijningenne juniore, kdo bude pronásledovat toho psa, všichni jsou mrtví? .. na to ser, někoho necháme obživnout), nehledě na fakt, že scénárista s rejžou v tak chaotickém konci úplně zapomněli na jednu z vedlejších postav (poslední záběr na postavu: je posraná strachy ... chvíli před titulky: je mrtvá). Nevidět Věc z 80. let, tak se mi tohle možná líbilo, ale čumět na tak směšný look mimozemšťana, který by si těmi svými špagetovými chapadly nemohl vyhonit ani péro, natož postavit mezigalaktickou loď, která 100 000 let v kuse vysílá nouzový signál? Ježiši...45%