Survival of the Dead (2009)

Romero je už moc starej. Jeho filmy vždy měly dvojí význam, narážely na problémy společnosti. Survival of the Dead nenaráží absolutně na nic. Film vzniknul jen proto, aby divákům představil souboj dvou šéfů rodinných klanů na pustém ostrově, kde každý zastává jiný přístup k zombies. Špatné, film je napůl komedie, napůl horor, ale ve výsledku není ani jedním, protože zombies jsou zde definitivně odsunutí na druhou kolej, celý děj se vkládá do absolutně nezajímavého souboje dvou kohoutů. Postapokalyptický svět není představen vůbec, zombie jsou pouze karikatury sebe sama. Pár cool postav se tam najít dalo, pár hlášek také "dala bych ti líznout", ale celkově to nestálo za nic. Romero dal světu zombie žánr, ale dnes už nestačí nastevené laťce Britů (... days later, Dead Set) a Španělů (Rec), lidé zkrátka chtějí zombie, kterých se opět budou bát. Potácejících se, pohupujících slimáků se dnes už nikdo nebojí a do komedií se nehodí. 58% 24.04. 2010

Souboj Titánů (2010)

Ano, původní verzi jsem viděl nejméně pětkrát, ale upřímně seru na to, jaký postoj tento film zaujal vůči originálu. Souboj titánů 2010 je prvoplánová popcorn akce pro puberťáky, kteří opovrhují vším, co je starší než oni. Ačkoliv puberťák nejsem, hrdě se k ním hlasím, nemá smysl žít ve špatném obrazu a trapných efektech jenom proto, že to tenkrááát bylo cool a inovativní. V tomto remaku je možná zbytečně moc zahleděných pohledů, klišé a tradičně "předsrněných" hlavních postav s až moc motherfucker postoji, ale to je asi všechno, co filmu mohu vytknout. Efekty, souboje, herecké hvězdy, všechno tento fim má a já s tím jsem spokojen, rozhodně si raději pustím komerční blockbuster, než pseudointelektuálně-k-posraní-nudnej film, z kterého je mi na blití ještě týden po zhlédnutí. 90% 18.04. 2010 08/19 nejočekávanějších 2010

Hrozba v poušti (2008)

Když nic nečekáš, dostaneš hodně. Tohle je přístup, který musí divák předem zaujmout. Režiser filmu se může pyšnit perlou, jako Blair Witch. Osobně nechápu, proč kvůli tomu někdo čekal zázraky. Blair Witch by totiž dokázalo zrežírovat i malé dítě. "Hrozba v poušti" se může pyšnit zajímavou vojenskou jednotkou. Charaktery vojáků konečně za něco stojí a na rozdíl od některé áčkové produkce, tito nejsou směšní když říkají otřepané, vojeské klišé. Pěkně udělaná je i přestřelka, zvuky zbraní odpovídají skutečnosti, díky bohu se tady "neprdí" jako v jiných, levných filmech. Děj hezky graduje, nic zbytečně neposírá rychlou ("vtáhni diváka do děje") akcí a díky rozpočtu šetří trikama co to dá. Díky bohu za to, protože alespoň za něco stály a dalo se jim věřit. Finále opět horší, než celý děj. Škoda, přijít s něčím akčnějším a více šokujícím, dalo by se dát i pět hvězd. Tento film si rozhodně zaslouží čtyry, protože na to, jak slabý rozpočet měl, dokázal neuvěřitelné věci, od kvalitního zpracování až po uvěřitelné a nepřehrávající výkony. Potenciál daného tématu byl mnohem, mnohem větší, ale i tak solidní film. 70% 10.04. 2010

Vražda v dámském klubu (2000) (TV film)

Překvapivě velmi solidní film. Chippendales je i dnes pojem a výlet do jejich začátků potěší. Děj rozhodně nenabízí pouze tancovačky polonahých metrosexuálů, ale hlavní dějovou linku tvoří chamtivost a postupná proměna Banerjeea ze sympatického chlápka, k totálně paranoidnímů hovadu. Naaven Andrews zde hraje věrohodně a strhuje svým výkonem pozornost pouze na sebe. Zdejší hodnocení (53%) si nedokážu vysvětlit, protože ten film je kvalitní. Pěkně se v něm stupňuje napětí, střih je mezi TV-filmy nadprůměrný, výkony přesvědčivé, téma zajímavé, rozhodně si to nezaslouží tak nízké hodnocení. Ten název je ovšem zcela perverzní a závadějící. 80% 10.04. 2010

Miluj mě, prosím (2004)

Ano, skvělý film. Vlastně je skvělá až poslední třetina, která je naprosto strhující a neuvěřitelně chytlavá. První dvě třetiny jsou velmi pomalé a hlavně ze začátku mě téměř nutily, abych sledování přerušil a už se k němu nikdy nevrátil. Šlo hlavně o podrobné popsání a rozepsání vztahu hlavní dvojce. Tím se dostávám k naprostému paradoxu celého filmu a to je fakt, že pokud by divák (nebo jenom já?) nepřekousl nudnější dvě třetiny filmu, nezažil by pak tak úžasné finále. To totiž stojí na tom, jak moc poznáme citové vztahy hlavních postav, popsané právě na začátku. Mysteriózní tento film není ani trochu, spíše romantické-polodrama. Prolínání dějů nejprve napáchá pěknou paseku v divákovi mysli, ale na konci je vše krásně celistvé a řádně vysvětlené. 80% 10.04. 2010

Hledá se táta a máma (2010) (pořad)

Ale ano, proč ne. Pořad, který zaujme pouze tím, jak jsou jeho účastníci zoufalí, zde totiž platí to, co v jiných obdobných pořadech ne. Účastníci se totiž nepřišli zviditelnit, ale skutečně najít svého partnera, což je prostřednictvím televize naprosto zoufalé a ubohé. Je zábavné, jak se sebemrskačským způsobem znemožňují, nemají kousek hrdosti a zoufale doufají, že tu "první cenu" v podobě matky/otce s jejich potomky vyhrají. U žen, které se hlasí do této soutěže se dá jejich zoufalost ještě pochopit, jsou nehezké, neatraktivní a za každou cenu chtějí v životě mužskou oporu. Muži jsou ovšem naprosto trapní, neschopní normálním způsobem sbalit ženskou a ještě to ukazují tisícům lidí v TV-Show. 55% 09.04. 2010

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Tahle sračka nemá úroveň, hodnotit jí z hlediska gastronomického nemohu, ačkoliv všude od renomovaných kuchařů slyším, že Babica není schopen udělat ani krupicovou kaši bez toho, aby neporušil alespoň deset zásad vaření. Babica je zkrátka nula, uměle dosazen přes pochybné výběrové řízení na pořad o vaření, kam se dostal výhradně díky svému ksichtu, zjevně přitažlivému pro ženy ve středním věku a výš, které díky jeho kecům, přestanou myslet co vaří a jen budou čumět a postupně vlhnout při pohledu na jeho vymačkávání citrónů. Babicovo vaření je zcela perverzní a nedá se sledovat déle, než pět minut. Když si k tomu přizve ještě nějáké vesnické mařeny, které celé žhavé "národu" říkají, jak se má uvařit jejich recept a že jen ony vědí co je správné, je mi z toho k zblití. Babica pochopitelně odkýve každou píčovinu, kterou "hosté" pronesou, protože sám nemá sebemenší kuchařské znalosti. Babicovy blivnoty se hrdě zařazují mezi Ordinaci, Ulici, Pojišťhovnu a další tunu sraček, vyprodukovaných Novou, na které polovina národa čumí s otevřenou hubou, jak na dar z nebes. Neumím si představit, že by do ČR měly proniknou zámořské televize, český Pepa a Mařena by deset let nevyšli z baráku... 5% 08.04. 2010

Láska až za hrob (2009) (hudební videoklip)

Solidní kraťas, který zpracováním spíše připomíná hudební klip, ovšem je tak děsně vymazlený a musel dát na svojí krátkou stopáž spoustu dnů práce a dřiny, že si jiné hodnocení ani nezaslouží. 90% 07.04. 2010

Bílí zabijáci (2003) odpad!

WOW !!! Tak tohle byla adrenalinová bomba, jak prase. Film začíná dost růžově, dlouze nám představuje postavy, které za dvě minuty chcípnou a divák tak má skvělý přehled o tom, kdo se jak jmenoval. Žraločí zabíjení je ukázáno zcela realisticky a odpovídá době vzniku. Ještě teď se nemohu vzpamatovat z tak brutálních vražd (bublání vody, vylití červeného barviva do bazénu, dřevěná "ukousnutá" noha). Šmrc dodávájí filmu zcela logické události, například komunikace potápečů přes vysílačku, ačkoliv mají všichni ucpané huby kyslíkovým náhubkem. Tvůrci si dávali záležet na filmových chybách, takže skoro žádnou "nevidíme". Možná až na záchranu potápeče z hlubokého oceánu pomocí spuštěného lana z helikoptéry (jen málokdo si díky pětiminutovému záběru nevšiml, že vedle plavajícího potápeče je plouvoucí rampa, na které celou dobu seděl, než se spustila klapka). Zkrátka film jak řemen. Jako komedie zcela geniální, jako "horor" o žralocích naprosto amatérské. 0% 07.04. 2010

Pavučina lží (2006) (TV film)

Kanada a TV-film, stejná naděje na úspěch, jako Česko a reality-show. Vyjímka potvrzující pravidlo tohle rozhodně není. Paul nebyla sexy ani v Pobřežní hlídce a to jí bylo o dvacet méně, než tady. Metrosexuální hnusák jí balil asi hodinu, pak jí ošukal, později z něj vypadlo, že je její syn a potřebuje prachy z kostela, protože utekl z vězení a dluží lichvě. Posléze kápne božskou a tvrdí, že si ho objednal její manžel, protože chtěl důkaz o její nevěře a potom by se s ní mohl bez problému rozvést, je totiž farář a ona ho omezovala v jeho kariéře v televizi. Nevěděl jsem, jestli se mám smát, blít nebo to zkombinovat, konec jsem proto neviděl. Je tu možnost, že nakonec vše zrežírovala sama manželka, nejdříve začla omezovat svého manžela, aby si objednal metrosexuála, od kterého se nechala ojet, aby se pak mohla rozvést s manželem-farářem a konečně mohla rozjet kariéru striptérky. V Kanadských filmech je možné vše. 40% 06.04. 2010