• Krátkometrážní

Lovec policajtů (2001)

Jedna z tech lepších segalovek. Je tam spousta dobrých, akčních a vtipných scén. Třeba kupování nového auta. :D

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak tohle byla totální pecka! Matthew Vaughn je vážně borec. Tahle komixová adaptace od Marka Millara se mu zase povedla. Nenapadlo by mě, že spojení bondovky a komixu může fungovat, ale očividně tomu tak je. Lepší film už jsem v kině dlouho neviděl. S čím začít? No tak asi s herci. Jejich výběr je úžasný. Ať už vynikající Colin Firth jako agent Galahad, Michael Cane jako Artuš nebo Samuel L. Jackson jako hlavní záporák Valentine. Ten byl opravdu vynikající, ať už svým šišláním, negerským přízvukem, chůzí, či vystupováním. Taky měl strach z krve. Je to jeden z těch záporáků, kteří si myslí, že konají dobro. Taky byla skvělá jeho pomocnice Gazelle s ostrýma nohama. Teď k ději. Mladého Eggsyho kontaktuje Harry Hart, aby se přidal do tajné mezinárodní organizace Kingsman. Jeho otec tam totiž taky pracoval. Ten tedy souhlasí. Musí ale projít tvrdým výcvikem. Tím si neprojde sám. Poté už se snaží jenom zastavit šílený Valentinův plán na zničení lidstva. Dlouho jsem se v kině takhle nezasmál. Perfektně to si to utahuje z britského konzervatismu nebo z předsudků ohledně původu a vzdělání. Taky to klade důraz na gentlemenství. Těch vtipných scén bylo vážně hodně. Ať už začátek s whisky, úžasné mlátičky v kostele a hospodě nebo šílený závěr s vybuchujícími hlavami. Občas mi to dost připomínalo Kick-Ass. Opravdu mě dostala scéna s Mekáčem. A to všechno podtrhává vynikající hudba Henryho Jackmana. :) "Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku." :D

Fargo (2014) (seriál)

Tohle jsem snad ani nečekal. Divím se, že mi trvalo tak dlouho se k tomuhle seriálu dostat. Vážně to stojí za to. Takže odehrává se v letech 2006-2007 v americké Minnesotě. Příběh je prý založený na skutečných událostech. Je to prostě konec světa, kde je pořád zima jsou tam samí burani. Při srovnání s filmem to má podobnou atmosféru, prostředí i typ místních lidí. Ve srovnání s filmem tam jsou zajímavější postavy. I výběr herců je lepší. Hlavně samozřejmě Martin Freeman, který hraje místního otloukánka Lestera Nygareda. Pak taky Billy Bob Thornton, ten představuje sériového vraha Lorna Malvo, který městem projíždí. Jejich osudy se střetnou a to Martinův konzervativní život zcela vykolejí. Taky se tam objevují další známi seriáloví herci. Je to celé tak trochu úchylným způsobem divné, ale je to dobré. Celkem mě to dostalo, takový konec jsem nečekal. Je opravdu neuvěřitelné, jakým vývojem prošla Lesterova postava. Během seriálu se podíváme i na další místa. Nakonec spravedlnosti nikdo neutekl... Postavy tu umírají ještě rychlejším tempem než ve Hře o trůny. Hudba je taky vynikající a k seriálu se skvěle hodí. :) 2. série se odehrává v roce 1979. Je tam spousta nových postav a vražd. Pořád to nepřestává být sranda. Děje se to v Mninesotě a Severní a Jižní Dakotě. Celé se to hlavně o válce dvou mafiánských rodin, kterým se do cesty připlete mladý pár. Pak už jen následuje jedna náhoda za druhou. Opravdu se to povedlo. 3. série se odehrává v Minnesotě 2010-2011 a opět je plná nečekaných náhod. Celé se to točí kromě sporu dvou bratrů a záhadného podvodníka. Nakonec je zde po fargovsku mnoho smrtí. Série se mi ale až na závěr líbila. "Všechno odkazuji svému mladšímu a oblíbenějšímu synovi." :D

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Nakonec to nebylo tak špatné. I když je to vlastně slátanina, čekal jsem to horší. Hrabě Vlad Napichovač se musí vzdát svého lidství, aby ochránil svou říši před tureckou invazí. Luke Evans předvádí slušný výkon. Bitvy byly parádní. Je trochu blbé, že se většina filmu odehrává v noci. Ale Turci neměli šanci. Jeho žena byla taky celkem pěkná. :) Škoda že tam Charles Dance nebyl častěji. No jsem zvědavý, co bude dál protože podle konce by to ještě mělo pokračovat. Studio Universal chce prý udělat týmovku z těchhle hrdinů: Drákula, Frankenstein, Mumie a Bažináč, tak jsem zvědavý. ;) A hraje tam i Rickon z Got. "Napij se mé krve."

Zprávy TV Onion (2008)

Nehorázný trolling. Občas je to opravdu uvěřitelné. Dostal mě například díl se špatně poslanými pěnězmi. "Andora není v Africe?" :D

Vinaři (2014) (seriál)

Další primácká telenovelácká blbost. Nemám slov. Prostě trapas. Dělají z Moraváků debily.... "My máme rádi víno."

Švédská trojka (2013) (pořad)

Johnny Valda si dělá srandu z různých věcí. Občas je to sranda a jindy tolik ne. Třeba díl s Hledám kluka z autobusu byl dobrý. "Byl celý červený." A nebo ještě Tu kabel. :D

Ptáci (1963)

Hitchcockova klasika. Je až neuvěřitelné, jak tohle dokázal natočit bez použití digitálních efektů. Některé scény jsou přímo děsivé. Natáčení muselo být určitě šílené. Film postupně buduje atmosféru a útoky ptáků se stupňují. Přežijí to hlavní hrdinové? Tippi Hedren je v centru dění a je tu opravdu okouzlující. Dnes to asi těžko někdo překoná. "Je tu konec světa!"

Oko dravce (2008)

Tohle si bohužel moc nepamatuju. Jenom vím, že je to nějaký špiónský film s Shiou LaBeoufem, Michelle Monaghan a Rosariou Dawson...