• Krátkometrážní

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

Pilotní díl je úplně jiný. Je tam míň postav a nechovají se stejně. Taky je výrazně levnější. Vtip mu ale nechybí.

Dredd (2012)

Dost hnusná verze budoucnosti. Klasická, přelidněná atd. Ale ta společnost? No snad se toho nedožijeme... Jinak pěkná komixová řežba. Karl Urban je jako nekompromisní soudce Dredd výborný a Leně Headey ty záporné role začínají sedět. "Nadešel čas zúčtování."

Ripper Street (2012) (seriál)

Perfektní detektivní seriál z prostředí Londýna na konci 19. století. Příběh vás celkem vtáhne do děje. Sympatické postavy, no super. Sice se tady toho o Jackovi moc nedozvíme, ale co už. Děj se totiž odehrává až po jeho řádění. Takže se tu řeší spíš spekulace a různá podezření. Postupně nám jsou odhalovány životní příběhy hlavních postav a tajemství s nimi spojená. Seržanta Drakea hraje Bronn z GoT. Také se tu objeví Jorah Mormont a Hodor. Plus ještě Rudy z Misfits. 2. série má souvislý děj, na rozdíl od 1. A je i o něco lepší. Dozvíme se spoustu nových věcí. Odehrává se v roce 1890. 3. série navazuje po 4 letech. Spoiler: Začíná to velkou vlakovou tragédií způsobenou krádeží peněz. Také se zjišťuje, že Reidova dcera Mathilda žije. Stane se toho opravdu hodně a některé postavy i zemřou. Spravedlnosti nakonec neujde nikdo. 4. série se odehrává po dalších 3 letech. Končí to dost otevřeně, tak jsem zvědavý, jak to dopadne. "Nejsi kus hnoje!" :D

Defiance (2013) (seriál)

Docela zajímavý sci-fi seriál. Občas je v tom opravdu cítit nádech Firefly, ale jinak je to úplně jiné. Děj tohoto seriálu se odehrává 33 let po kolonizaci Země mimozemskými Votany. Ti jsou zde zastoupeni v 7 rasách. Celé se to převážně odehrává ve městě Defiance (Saint Luis). Lidé tu žijí společně s Votany v míru. Většina Země je terraformovaná na votanské prostředí, takže to přináší lidem spoustu nevýhod. Například se nedá létat nebo nefunguje internet. Děj se soustřeďuje hlavně na Joshuu Nolana a jeho nevlastní irithianskou dceru Irisu. Ten se po záchraně města před útokem Volgů stane šerifem a Irisa jeho zástupcem. Další významné postavou jsou starotska Amanda Rosewater (Julie Benz) a Castian Datak Tarr. 1. série končí docela otevřeně. 2. přináší nové postavy a problémy. Spoiler: Irisu ovládá votanská technologie a snaží se zničit Zemi. S pomocí Nolana se jim to podaří na poslední chvíli odvrátit. Konec je uzavřenější, ale pořád mají prostor pro další sérii. Některé postavy přibyly, pár jich umřelo. Je tu 3. série. Děj se posouvá o 7 měsíců dál a postavy umírají. Defiance hrozí nová hrozba v podobě Votanis Colective a taky se představila poslední votanská rasa Omeci. Jsou opravdu nebezpeční a málem vyhladí celé lidstvo. Po tom finále už si další sérii opravdu nedokážu představit... "Neboj se, internet už neexistuje." :D

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Tento seriál nám nastiňuje da vinciho příběh tak, jak ho zatím neznáme. Byl to opravdu skvělý umělec a vynálezce. Vynalezl spoustu věcí, například: rychlopalné dělo, ponorku nebo skafandr. :) Líbí se mi ta jeho schopnost vidět věci z jiných úhlů. Samozřejmě nechybí spousta intrik a sledování vyšších zájmů. Stejně jako ve Spartakovi se tu občas objeví i sex. Úvodní znělka je naprosto úchvatná. Leonardo se snaží ochránit svou milovanou Florencii. V cestě mu ale stojí papež Sixtus a další, kteří prahnou po florentském bohatství. Pomůže rodu Medicijů uchránit si svou říši. Například díl s Drákulou byl úžasný. Ve 2. sérii se Leonardo se svými společníky vydává do Jižní Ameriky hledat Knihu listů. Tam ji ale nenalézá a vrací se zpět do Itálie. Florencie má opět namále. A ze druhé strany zase hrozí útok Turků. Končí to opět velmi otevřeně. Poslední série je tu. Spoiler: Turci dobývají Neapol pomocí Da Vinciho vynálezů a on je bezradný. Nakonec se jim tureckou hrozbu podaří odrazit. Zemře ale hodně postav... "Země je kulatá a otáčí se kolem Slunce." :D

The Sex Files 2: A Dark XXX Parody (2010)

Lepší než předchozí díl. Je to víc sci-fi. A objevují se tam i další seriálové postavy jako: Monica Reyesová, Alex Krycek, Kuřák, mimozemští rebelové a černý olej.

Patrola (2012)

Celkem drsný film z policejního prostředí v L. A. Díky pohledům z první osoby a záznamům z kamer to vypadá velmi autenticky a vtáhne vás to do děje. Jake Gyllenhaal a Michael Peña září. Konec je ale opravdu hodně drsný. "Tady se všechny síly dobra připravujou na boj se sílama zla."

Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Česká klasika. Nejlepší je asi výlet za neandrtálci a Kropáčkova angína.

Hannibal (2013) (seriál)

Mads Mikkelsen je v roli Hannibala Lectera opravdu vynikající. Je to neuvěřitelný slizoun. :D Hugh Dancy má jako Will Graham parádní dedukční schopnost. Spolu s Jackem Crawfordem (Laurence Fishburne) v FBI vyšetřují záhadné série vražd. Některé jsou opravdu hodně brutální... Hannibal jim dělá konzultanta. Po mnoha komplikacích se mu nakonec povede udělat z Willa magora a svést na něj své vraždy. Ten je usvědčen a následně zatčen. Ve 2. sérii pokračuje vyšetřování a přibývá nový případ. Stalo se spousta nečekaných věcí. Z Willa málem udělali Rozparovače.Spoiler: Hannibal je stále na svobodě a prchá před zákonem. 3. série děj se přesouvá částečně do Evropy. Začíná navazovat na Červeného draka. Finále je vážně úchvatné. Potěšila mě i přítomnost Gillian Anderson. :) Velká škoda, že byl seriál ukončen... "Nechytl jste ho jako dítě. Proč si myslíte, že ho chytíte teď?."

Raubíř Ralf (2012)

Po nějaké době konečně originální animák. Nápad spojit staré a nové hry je opravdu zajímavý. Plus to, že hlavní hrdina je vlastně záporák. Celé je to laděné ve stylu starých videoher na automatech. Ralf chce získat uznání ostatních postaviček ze své hry a tak se vydá získat metál. Projde několika hrami a celé se to zkomplikuje. Nakonec ale samozřejmě vše dopadne dobře a on pomůže své nové kamarádce znovu získat starou slávu.