• Krátkometrážní

Mumie se vrací (2001)

Slušné pokračování mého oblíbeného filmu. Nejlepší jsou ti malí domorodci. V pyramidě se musí utkat s Králem Škorpiónem. "Autobusem jsem jel poprvé." :D

Mumie (1999)

Tohle je pro mě celkem kultovní záležitost. Mumii jsem viděl opravdu hodněkrát. Asi nikdy mě nepřestane bavit. Skvělý dobrodružný film a Brendanem Fraserem a kouzelnou Rachel Weisz. :) "Hele co pro tebe mám!" :D

Moulin Rouge (2001)

Jeden z mála muzikálů, co se mi líbí a má grády. Herecké obsazení je dost povedené a Nicole Kidman, je tu prostě úchvatná. Písničky jsou neskutečně nabušené a celou dobu to skvěle šlape. Strukturou příběhu mi to dost připomnělo zamilovaného Shakespeara. Dnes už by to asi tak nikdo nenatočil. Odstartovalo to éru novodobých muzikálů a vůbec to po těch letech nezestárlo. :) "We can be heroes!"

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Další kvalitní cimrmanovská hra. Taky tu je opravdu nezapomenutelný výrok Miloně Čepelky : "Pro šafrán? Děvka!" :D

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Tak tahle hra o českých polárnících je hláškami doslova nabitá: "Kdo chvíli močil, již močí opodál." :D

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Jedna z nejlepších Cimrmanových her. Sranda od začátku do konce. Vynikající dvojrole Miloně Čepelky: "Rozdělíme si práci. Ty ji osvobodíš a já si ji vezmu." :D

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Nejslabší Cimrmanova hra. Taky, že je to muzikál. Vondruška si to aspoň užil. "Kdybyste na to laskavě mrkl, mělo to vyrábět cukr." :D

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Cimrmanova hra o kultu Blanických rytířů. "Kdybych byl vychován ve víře, věřil bych, že vidím rytíře. Jelikož jsem však vychován vědecky. Dostaneš do hlavy dvě pecky." :D

Akt (1997) (divadelní záznam)

První Cimrmanovi hra. "Erotika, erotika, proč se nás tak mocně týká? Oč by bylo méně bolu kolem kamen, kolem stolu, oč by bylo více síly pro sekery, dláta, pily pro lopaty, pro motyky nebýti té erotiky."