• Krátkometrážní

Schimanski (1997) (seriál)

90ková německá detektivní klasika, která mě nikdy moc nebrala...

Mzda strachu (1953)

Dost zajímavý francouzský snímek z 50. let. Čtyři řidiči se dobrovolně přihlásí na převoz nebezpečného nákladu. Vezou náklaďáky plné nitroglycerinu. Na cestě je čeká mnoho nástrah, ale se vším si poradí. Je to dost napínavé a na svou dobu i výpravné. Napětí stoupá a vzájemné sympatie jdou díky vidině snadného výdělku stranou. Podaří se jim tento náklad dovézt až do cíle? "Film má i americký remake. Jsi srab!'"

101 dalmatinů (1961)

Klasická stará Disneyovka, kterou jsem měl jako malý hodně rád. :)

VyPlašení (2020) (pořad)

Skvělý projekt od Třech tygrů, který mě v období karantény dost bavil. Objevují se tu všechny jejich známe postavy a snaží se vyhrát onu vilu. Najdeme tu spoustu vtipných momentů, u kterých se člověk zasměje. "Vyhrál!" :D

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Drsný snímek z prostředí newyorského Bronxu v hlavní roli s Paulem Newmanem. Film se zaměřuje na policajty a kriminalitu v této oblasti. Nemají to tu vůbec lehké a grázlové si tu dělají téměř, co chtějí. Policajti se taky nepředřou a nový kapitán tomu chce udělat přítrž. Vše odstartuje vražda dvou nových policistů. Vraha nikdo nemůže najít, a tak začne velké zatýkání. Vše se vyhrotí až v nepokoje a přestřelku. Míchají se do toho i osobní problémy a vše se ta nějak protkne. Ani policejní sbor není bez poskvrny a náš dilema čelí morálnímu dilematu. Je to dost neuhlazené. "Pusťte bratry domů!"

Spoutaná láska (2019) (seriál)

Tahle ukrajinská carská romantika mě teda moc nebere. Ale občas v noci se to dá...

Tenet (2020)

Tak jsem se konečně dočkal! Rozhodně je to jízda, která stojí za to, ale částečně souhlasím s tvrzením, že se Nolan tak trochu ztrácí ve vlastní genialitě. S bondovkou to ale za mě nemá moc společného. Postupně pronikáme do pravidel tohoto světa a snažíme se je pochopit. Od určitého momentu, kdy dojde k první "inverzi" se z toho stává tak trochu jiný film a vše začne být o dost šílenější. Těžko se o to tom píše bez spoilerů. Prostě jde o jakousi verzi záchrany světa a čas a manipulace s ním tu hrají klíčovou roli. Akční scény jsou neskutečné a nedokážu si představit, že by to natočil kdokoliv jiný. Ústřední dvojice Washington - Pattinson na mě fungovali skvěle. Těžší už to je s Elizabeth Debicki, jejíž postava mi tam přišla místy zbytečná. Určitě to bude chtít další zhlédnutí a dá se o tom debatovat dlouho, ale tohle tu nějakou dobu nebylo. Přeju filmu v této nejisté době rozhodně úspěch. Je zajímavé si všímat různých detailů a palindromů, které film obsazuje. Taky se tu dost cestuje, takže se podíváme na mnoho pozoruhodných míst. Možná mi tam chyběl nějaký větší mindfuck, protože se většina věcí dala vydedukovat. Kenneth Branagh se na roli záporáka docela hodil. Hudba je tu dost jiná než u ostatních nolanovek, ale i tak je dost slušná. "Jak si přejete umřít? Stářím." :)

Moucha (1986)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal a teď jsem ve věku, kdy už mě ani moc neděsí. Děj je v podstatě dost jednoduchý. Jeff Goldblum vynalezne teleportační přístroj. Vyzkouší ho na sobě a během pokusu mu tam vletí moucha. Pak se z něj postupně začne stávat moucha a my sledujeme jeho proměnu. Místy je to dost nechutné. Na svou dobu to má skvělé efekty. Dost se mi líbil konec, ale jinak to není nijak převratné. "Chcete vidět mouchu při jídle?"

Dlouhý Velký pátek (1980)

Pomalejší rozjezd, ale ta jízda a konec za to vážně stojí. Vítejte v londýnském podsvětí, kde policie téměř neexistuje a nikdo si nemůže být jistý, zda se dožije příštího rána. Místní kápo Harold postupně přichází o své lidi a neví proč. Když na to ale přijde, začíná být pozdě. Film je dost temný a surový, s ničím se nemazlí. Je třeba zmínit například mladou Helen Mirren jako Haroldovu družku. Legendární je například scéna na jatkách. "Je to tu rizikovější než na Kubě."

Mizerové navždy (2020)

Kupodivu to i po tolika letech funguje. Dvojice Smith a Lawrence nám dokazují, že na to i v jejich pokročilém věku stále mají. Samozřejmě se to neobejde bez občasných narážek na stáří. Vytahují se staré křivdy a dvojka Mike a Marcus musí opět do akce. Záhadný Mexičan totiž zabíjí jejich bývalé kolegy jednoho po druhém. Pomstě prostě nepočká. Dostanou k dispozici tým mladých policistů, kteří jim v případu pomáhají. Ne vše ale šlape podle plánu a vše se neustále mění. Celé to končí v Mexiku jednou velkou střílečkou a trochu ve stylu telenovely. Vlastně vše celou dobu šlape, pokud se nesnažíte přemýšlet. Dost se mi líbila dobře udělaná akce a hezká práce s barvami. Třeba je ještě uvidíme. "Hasta el fuego."