• Krátkometrážní

Prázdnota (2020)

Skvělá okultní atmosféra v minimalistickém hororu s prvky thrilleru, který rozněžní nejen všechny fanoušky Akt X.

Armáda mrtvých (2021)

Zombárna na koňskejch steroidech. Chvilkama to sice vypadá jako ultralevnej televizní shit, ale těchhle minut je fakt jen pomálu, a většinou se všude hláškuje, stříká krev, střílí, a nešetří parádníma filtrama a drahýma efektama. Jo, a je to zatraceně vtipný. Úsvit nemrtvých je oproti tomu slow-burn moderní western o zombících a prostě úplně jinej film. [Netflix]

Žena v okně (2021)

Krásné nic. Wright si pohlídal, aby jeho novinka vypadala strašně hezky (spousta kamerových fines a vizuálních nápadů), a sehnal si do ní dobré herce. Takže se na to sice hezky kouká, jinak je ale snímek snadno zaměnitelnou thrillerovou nudou. Divák frustrovaně tápe spolu s hlavní postavou, podivuje se nad děrami ve scénáři a nelogickým chováním sousedů, no a situaci nezachraňuje ani líbivě přepálený konec. Kéž bych si to spíš přečetl jako povídku, v bedně to moc nefunguje. [Netflix]

Kyslík (2021)

Nehodlám tomu filmu rozhodně odpustit to, jak ze mě v poslední čtvrthodince dělá úplnýho dementa, kdy se najednou okázale ignorují hrátky s časovým pressem, a scénář jde na vrub sprostě natahovanému napětí. Jo, a taky si moc neužívám něco, u čeho uhodnu pointu po prvních pěti minutách, sorry jako. [Netflix]

Mortal Kombat (2021)

Tři a půl. Smrdí to pop-cornem na sto mil, a je to ukrutná blockbusterová šleha, která ani na minutu nenudí, jenže mě v ní zároveň neskutečně iritovala odfláknutá bojová choreografie. Všechny bitky totiž někdo fikaně nastříhal tak, aby na první pohled vypadaly skvěle, přehledně a neskutečně promakaně. Za pozlátkem se ale vždy ukrývá jen pár podivných chvatů, skoků, kopání nohama do vzduchu a válení se v blátě, a vůbec to celé připomíná spíš amatérský wrestling než nejprofesionálnější světový turnaj o přežití.

Rodina na baterky (2021)

Myslel jsem, že nejvíc se budu za pár let těšit na to, až si s dcerkou pustím - já nevím - třeba Indiana Jonese, marvelovky, Harryho Pottera, Vetřelce... a ono prdlačky. Ve zdaleka největším očekávání je teď totiž právě ta budoucí událost, kdy za několik let společně usedneme k Rodině na baterky. I s mámou. A králíkem. A pokud možno i s tím mladším bráškou, no. [Netflix]

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Čím ten film chtěl vlastně být? Je tu tolik žánrových střípků, že se v tom guláši na konci dokonale ztrácím. Kouká se na to celé pěkně, ale funguje to pouze v rámci dějových fragmentů, nikoli sugestivního celku. [Netflix]

Neporazitelný - Série 1 (2021) (série)

Seriál roku. Kirkmanovi je u prdele, co si myslíte o dnešních zažitejch animovanejch archetypech, a skrz bednu lije do obýváků hektolitry krve, vysypává pytle plný vnitřností a částí těl, a všechno to nezapomíná patlat na smysluplnej dospělej příběh. Obávám se, že nic lepšího [Amazon Prime] dlouho nenabídne, druhou řadu vyjímaje.

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Džízis, jak může bejt thriller s tak parádním obsazením (herci, režie, scénář!!) tak šíleně nudnej? I vizuálně to vypadá skvěle a kamera je dobrá, jenže to má kulisy jak z třetích Expendables někde v zaprděným Bulharsku (nebo kde), a i když se tam střílí jako o život, ani jedna z těch kulek nezvedá hladinu adrenalinu byť o mikromilimetřík. [Amazon Prime]

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Ještěže to celý nemělo třeba deset nebo dvanáct dílů, to bych asi umřel nudou. Není to špatný seriál, to rozhodně ne, na to má dobré akční scény, silné poselství, a hlavně mocně posouvá dějem směrem k další marvelovské fázi. Jenže je taky celý zbytečně moc ukecaný, a obsahuje tunu balastu v podobě nic neříkajících scén, které měly nejspíš prohlubovat divákův vztah k ústřední dvojce, ale namísto toho jen vyčpívají do prázdna. Druhá epizoda asi nejlepší.