• Krátkometrážní

Jessica Jones (2015) (seriál)

Tak strašně super ta 1. SEZÓNA byla! Teda aspoň dokud nepřišly poslední dva díly, kdy tvůrci teatrálně rozsypali pytel plnej odpudivejch scénáristickejch berliček, za který by se nestyděl ani ansámbl libovolný jihoamerický mýdlový opery. Proč? Proč ta sluchátka nepřišla dřív, proč je najednou Jessica silnější než celý Avengers dohromady, a jakým způsobem ji zázračně mine miliarda dobře mířených kulek? 7/10 a příště ze mě laskavě ke konci jinak spektakulární comicsový show nedělejte blbce. Zamrzelo.

Milí lidé (2010)

Dánsko příliš přitvrdilo a servíruje až tak moc hrubozrnné drama plné perverzních postav, že jsou jejich tragické osudy spíše neuvěřitelné a k smíchu. Lítost ustupuje pocitu znechucení, není ke komu přilnout.

Paterson (2016)

Poetická spravedlnost a nejoblíbenější film Terrence Malicka. Film o ničem a o všem zároveň, aneb budou-li snad potenciální mimozemští návštěvníci básníky, pustí jim NASA v zájmu udržení intergalaktického míru Patersona. Jarmuschova duše hoří vášní k životu!

Den patriotů (2016)

Úplně stejně "fajn" jako Deepwater Horizon (napětí od začátku do konce), tentokrát už ale musim střelit 5 hvězd: za kritickou akci v nočních ulicích Watertownu, a za sice prachsprostej emocionální závěr, kterej mě ovšem dokonale rozsekal.

Liga spravedlivých: Temno (2017)

Stačí jedna animovaná hodina mapující bitku démonů proti constantineovské magii v režii hrdinů z DC, a celovečerní Cumberbatchův Strange se může jít klouzat. Tomu říkám odpověď!

Unfriend (2016)

Facebook, dílo Ďáblovo! Chytlavý horror plný skvělých a poměrně neotřelých nápadů, kterému podraží nohy nudný a vyčpělý konec. Jako originální ukázka moderního čarodějnictví to funguje znamenitě.

Submarino (2010)

Proč se vlastně rádi díváme na depresivní filmy? Jestli ono to nebude ze stejného důvodu, proč nepohrdneme ani kvalitní komedií: obojí nám totiž zlepšuje náladu. Jasně, každý ze žánrů sice úplně jiným způsobem, ale výsledný efekt je naprosto stejný. Tuhle depkoidní severskou smršť nejspíš jen tak někdo nedokouká, ale když už jo, ten pocit je k nezaplacení. Mám se dobře.

Brimstone (2016)

Peklo je absencí lásky, a já to těžce nerozdejchávám. Krutost má novou tvář... režisér je masochista, ale miluju ho za to... jsem znechucen, ale je to skvělý pocit. Mohl bych ten film popsat milionem slov, ale nestačilo by to. Zjistěte si, jaký je, nejlépe sami (a zeptejte se mě klidně ještě jednou, proč si nikdy nedělám osobní žebříčky nejlepších filmů za uplynulá léta: vždycky se totiž zpětně může objevit něco lepšího, co mi nečekaně vytře zrak, VŽDYCKY).

Místo u moře (2016)

Caseyho do reklamy na antidepresiva! Ta zdrcující scéna v půlce filmu měla bejt (trochu pozměněná) na jeho konci a nechápu, proč už to pak od tý doby šlo jenom dolů, ale jinak cajk. Du se zabít.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Zcela upřímně a beze studu přiznávám, že jsem se u týhle absolutní kraviny hodně bavil. Sexy Mila, akce, strašný hlášky, zombíci, fajn monstra a tuna digitálních efektů v tom nejlepším možným výplachovým balení. W.S. Andersonova sága vlastně dycky byla takovým milým tvůrčím pomrknutím, že šílený animovaný CGI vymejvárny lze s nadsázkou převýst i do hraný celovečerní podoby. Mňam. Alice, normálně mi budeš chybět.