• Krátkometrážní

Training Day (2017) (seriál)

Tak je to pravda: hláškující Bill Paxton vážně byl tím nejlepším na televizním Training Day; tím jediným aspoň trochu dobrým. Akční thriller pro holky, nechápu tu sledovanost.

Zatímco spíš (2011)

Dlouhý rozjezd, nevyužitý potenciál, málo stresu, nepřemýšlející postavy. Ten odlehčený komediální soundtrack měl jako znamenat co? Proč je z toho dělanej pomalu druhej nejzásadnější španělskej horor po REC, to mi hlava nebere. Zlatá La Cara Oculta.

Red Road (2006)

Love will tear us apart again. Intenzivní cesta za vykoupením aneb toulky špinavým Glasgowem z pohledu Velkého bratra, jehož kamery ovládá truchlící matka a vdova v jednom. Střez se ulic, hříšníku!

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Je hezké se o tom znovu po čase přesvědčit: nefalšovaná filmová kouzla umí prodat jen jedno jediné hollywoodské studio, a tím je Warner Bros. Vážně magické.

Potvora (2016) (seriál)

1. SEZÓNA: Protivná sprostá holka s velikým srdcem, ale dávno mrtvou sebedůvěrou. Konečně někdo natočil hranej film o takovejch těch malejch andělíčcích a ďáblech v comicsových bublinách nad hlavou ústřední postavy, kteří se mezi sebou neustále perou o to, kdo z nich si vydobude delší vládu nad rozervaným tělem. Vtipné, smutné, a do masa tnoucí. Pěstujte morčata!

Spojenci (2016)

Vadilo mi pomrkávání po Oscarech. Spousta scén se dala natočit přirozeněji a surověji, prostě bez nádechu vyumělkované romance. Jinak ale skvělé drama na víkendové odpoledne, které si asi více užijí ti, jež v bedně zrovna nesledují The Americans.

Logan: Wolverine (2017)

Zatraceně dojemná comicsová historka o tom, jak R-kovej rating udělal že všech marveláckejch filmů posledních dekád pohádky pro rozmazlený geeky. Odteď už to chci jenom krvavý.

Pasažéři (2016)

Vyšperkovaný sci-fi román o třech samostatně fungujících dějstvích, který ožil na plátnech kin. Vůbec nevadí, že předloha ve skutečnosti neexistuje, podobných věcí jsem již přeci jen četl desítky a vždy jsem si přál, vidět něco takového v pohybu. Dobrodružství ve vesmíru.

Poslední král (2016)

Norskej Mrazík? I poslední notně uzívané série Vikings jsou celkovou kvalitou minimálně o třídu výš, a co se choreografie soubojů týče, tak klidně i o dvě. Takže jestli kompaktní severskej velkofilm (s odřenýma ušima jím vlastně je) porazí i takhle natahovaná televizní produkce, něco tu smrdí.

The Dead Room (2015)

Obrovský překvapení. Zpětně bezpochyby jeden z NEJ hororů roku 2015: inteligentní, s adekvátní stopáží (minimum dějové výplně) a s mrazivou atmosférou i během denních scén. Zážitek.