• Krátkometrážní

Frank a Lola (2016)

Nezdá se vám někdy, že většina romantických dramat končí na nesprávném místě? Frank & Lola začíná přesně na takovém (jindy utnutém) konci, kdy skrze film sledujeme útržky nedlouhotrvajícího vztahu mezi dvěma naprosto rozdílnými lidmi, kteří k sobě nějakým způsobem dokázali najít cestu. Cestu, která vede nejen skrze růžový sad, ale i zatraceně trnitou stezku... A nezůstane zdaleka jen u romance, Woody Allen by měl z Rossova díla radost!

Noroi (2005)

Jak mám věřit rádoby pravému dokumentu, ve kterém jeho tvůrci upřednostňují senzaci před zachováním vlastního duševního zdraví, a ve vyhrocených situacích dokonce i života? Na efekt. Mrazivý chvilky to ale má a není jich málo...

Hořkých sedmnáct (2016)

Feel-good terapie pro pesimistické realisty se sklony k nenadálým záchvěvům melancholie.

Don't Knock Twice (2016)

Horor naruby. Příliš razantní a nesmlouvavé vhození do předem nijak nebudovaného, odbytě vystavěného děje. Jde to do hloubky na nesprávných místech a snaží se o svižné lekačky tam, kde by naopak měla atmosféra houstnout. Dokonce i bubák stokrát provařený jinde... Vlastně ani nevím, proč jsem na tuhle bídu byť i jen dvouhvězdičkově hodný, asi kvůli těm pěknejm babám. Ach jo. Neměl sem před tím dohrávat Resident Evil: Biohazard.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Pravda je tam venku. Smysluplná a odzbrojující katarze už dnes v ryze dramatických filmech moc často na přetřes nepřichází, spíše (a výhradněji) v jejich akčnějších podobách - a tudíž ve zcela jiných žánrových odvětvích. Je proto velmi příjemné, ujistit se po letech v tom, že takový Bayona s důvtiplnou šokující pointou stále pracovat umí.

Moonlight (2016)

Little Chiron Black. Nedivácky rozvrstvenej film o věkových slupkách a svlékání kůží.Ten plakát je naprosto skvělej, ale až po zhlédnutí. Na Oscara to nevidim. Těžká konkurence letos.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Pasteloví burtonovi x-meni pro adolescenty, ve kterých se kouzelný fantasy příběh z období válečných 40-tých let minulého století krásně doplňuje s cthulhu prvky pro otrlejší diváky.

Inferno (2016)

Kolosální dobrodružná konina, která si v ničem nezadá s tím nejhorším ze stáje Flynna Carsena. Cestování po světě a luštění legračních historických rébusů nikdy nebylo (a asi už ani nikdy nebude) nudnější.

Legion - Chapter 2 (2017) (epizoda)

První hodinu mě bavilo na to koukat, podruhý už je tohle psychedelický tlachání v padesáti časovejch dimenzích najednou značně únavný a nezajímavý. Snad jim tohle nevydrží celou sezónu. Chce to akci.

Byla to divoká noc (2015)

Ne tři, pět, anebo možná i deset povedených fórů, jak většinou bývá v podobných new-age komediích zvykem. Ne, tady je totiž skvělýma gagama narvaná skoro celá stopáž! V půlce sem to přestal počítat. A pak přišla demoliční koule.