• Krátkometrážní

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

To, co se v 13 Reasons Why propírá, není zdaleka problémem jenom na školních pozemcích. Sebedestruktivní pocit méněcennosti neovlivňuje jen mladé lidi, a nelze jej ani škatulkovat v souvislosti k určitému prostředí. Tohle je mnohem plošnější a o to závažnější problém, možnosti k několika mnohým dalším sezónám jsou tudíž nekonečné. Seriál, který by nikdy neměl skončit, a kterým vlastně Netflix dělá světu ohromnou sociální službu.

Uteč (2017)

Srandovně napínací thriller, ve kterým přituhuje v podstatě po celou dobu před finále. Nekompromisním finále, který je pak ale na můj vkus až příliš drasticky a tak trochu uspěchaně spláchnutý do katarzního hajzlíku. Za to rasistický špičkování v nervydrásajících dialozích tomu ale nejde dát míň. Spokojenost.

Nemesis (2016)

Polovičatý lynchovský thriller koketující s horůrkem, který sice nebaví, ale krásně se u něj za přítomnosti mladšího bráchy Aarona Eckharta medituje. Prošlo to hipsterskou schvalovací komorou a doporučuje to devět obrýlených vousáčů z deseti!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

"What the hell is all the fuss about??" Notykrávo, tak Ritchie se s tím vážně nesere, to prostě nejde napsat jinak. Ohromný vizionářský fuck off všem, kteří se za posledních x let snaží o jakékoliv "moderní pojetí" libovolný historicky nedotknutelný látky. Sice je v tom víc CGI než ve všech marvelovkách dohromady, takovejhle parádní klipovitej drajv ale nemá žádná. Flashbacky jsou zpátky v kurzu. Přesně takhle si představuju zábavnej blockbuster 21. století pro nastupující generaci youtubepošuků.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

1. SEZÓNA: Hype žije aneb když od seriálové karty se štítky drama/krimi čekáte soft verzi True Detective, a namísto toho dostanete komediální až parodickou kriminálku od mistra dějových halušek, Lynche. Jasně, chyba je ve mně, já to beru. Nelíbilo, ale zaujalo. Nenaštvalo, ale zklamalo.

Bezva ženská na krku (2016)

V americký verzi už jsem tohle viděl asi stokrát, v český ale zatím takhle stylově natočený moc často ne. Takže palec nahoru. Opatrnej, ale je tam.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Celkem zábavná blbůstka, ale dejte tam víc aut a nepoznám rozdíl mezi Rychle a zběsile. To není pochvala.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Jak sou takový ty strašně trapný monstr televizní hnoje typu Žralokovosa vs. pavoukohad, anebo třeba ještě filmy o obřích rojích sršňů, který chtěj zničit svět či o apokalyptickým zemětřesení, no tak tohle mi přišlo jako úplně to samý, akorát milionkrát dražší, s mnohem lepšíma hercema a uvedomělým scénářem. Neskutečná nálož parádních fórů na hranici trapnosti a epický vesmírný akce. Očekávání naplněna, bát jsem se vůbec nemusel. Škoda teda akorát několikanásobnýho family friendly konce, to se v koutě krčil i takovej Návrat Krále. P.S. V IMAXu ultimátní náhul a výborný 3D (pokud si zvyknete na přeostřování na titulky), na podobný megalomanský blockbustery chodím už řadu let jedině sem.

Američtí bohové - The Bone Orchard (2017) (epizoda)

Studená vizuální onanie nad nezfilmovatelnou a po atmosférické stránce snad až meditativní knihou. Román se vyznačuje silnými mikropříběhy s nadmíru poutavými filosofickými pointami, které hrají prim nad bezduchým mlácením vypravěčské slámy a dosebezahleděností. V pilotu je to zatím přesně naopak. Gaiman je architektem barvitého městečka plného spletitých uliček, v němž Fuller se Sladem zatím jen opatrně našlapují ze strachu o poškození vzácných historických budov.

Personal Shopper (2016)

Naprosto rozumím všem nízkým hodnocením. A stejně tak jsem si vědom toho, že ne pokaždé musí být (mysteriozní dramatický) film kompletně pochopen, aby se divákovi na několik dnů pevně nezakousl do mozkovny. Budu nad tím dlouho přemýšlet!