• Krátkometrážní

John Wick 2 (2017)

Je to, jako kdyby někdo vzal kameru, a natočil s ní dokument o bojové kinetice a choreografii v akčních filmech od osmdesátých až po devadesátá léta minulého století. Člověk si jen posteskne, jak moc tu něco podobného od dob prvního Matrixu anebo Equilibria chybělo. Bitka na schodech TOP.

Mumie (2017)

Nuda nehrozí, B-čkový mlácení a utíkání před strašidelnejma zombíkama totiž Tomu Cruiseovi překvapivě sluší. Jenom teda zase někdo zapomněl dát pořádnou akci na konec. Člověk furt čeká, co jako bude, a vony najednou titulky... bych zabíjel, fakt. Takže nakonec celkem slušnej všehožánrovej (napětí, vtip, akce i horor) výplach, čekal sem to mnohem horší. A Mumie už nikdy nebude tak zatraceně hot, chtěl jsem s ní spíš hupsnout do postele než jí vrazit kudlu mezi oči!

Wonder Woman (2017)

Zázračná žena chce bojovat za lásku a šířit ji do světa, fajn. Se svobodou si ale očividně zrovna netyká, páč ke svým účelům používá laso, který lidem zakazuje říkat, co mají doopravdy na jazyku... ehm. A stejný je to i s celým filmem. Ten má srdce jak vrata do dvora, ale tvůrčí volnosti je v něm opět minimum. Produkční z DC totiž jedou po stopadesáté podle stejnýho snyderovskýho mustru, což donekonečna prostě nemůže bavit. Jako dušínovská pohádka pěkný, jako zásadní comicsovej origin ale vlastně bída. Silný tři a za jednu další akční scénu navíc bych se nezlobil.

Lék na život (2016)

Vizuální slast ověnčená vypravěčskými finesami, za které by se nestyděl držitel Oscara, to vše hýřící stylovou dark fantasy atmosférou s herci, kteří si příběh evidentně užívají a dokáží jej prodat. Verbinskiho odloučení od podmořského Rapture bolí zase jednou víc, Bioshock by totiž podle mého nenatočil líp snad ani Villeneuve.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Jako prequel Saulova syna ještě o level hrůznější! Muži s mindráky mění svět.

Raw (2016)

Tak po tomhle brutálu se už asi v životě nepoškrábu, a ani si odteď nikdy tak nepochutnám na kuřecích stehýnkách. Tolik jiných rádoby hnusných horůrků se strašně snaží šokovat svou syrovostí, a pak přijde Raw a mě bude blbě ještě aspoň měsíc. Hodně dobrá práce a ano, vážně to je spíše než cokoliv jiného psychologické drama. Ale krutý!

Křížová palba (2016)

Banda naprostejch trotlů s devíti životama se hodinu rasí v nechutný továrně za pomoci bouchaček s nekonečnejma zásobníkama. Je to přesně tak zábavný/debilní, jak to zní!

Mlčení (2016)

Jeden z nejsilnějších filmů o velikosti lidského ducha, který kdy prolétnul plátny kin.

Vetřelec: Covenant (2017)

Drahá vesmírná vyvražďovačka ve starých známých scottovských kulisách, s povědomou hudbou a nejoblíbenější sci-fi potvorou všech dob. Shut up and take my money. P.S. Všichni hateři tady by se s Alienem jistě vypořádali bez stresu, chytřeji a lépe :).

Učitelka (2016)

Hořící keř před slovenskou základní školou. A dokonce i z Mlhy tam něco málo je. Tak strašidelný to tenkrát bylo.