• Krátkometrážní

Válka o planetu opic (2017)

Čekal jsem víc. Scénáristických berliček je tu víc než v domově důchodců, akce je díl od dílu méně, napětí vzalo pro jistotu roha úplně, no a snaha o novodobého skoro Jar-Jara taky zrovna nepotěšila. Ale jinak dost fajn, protože atmosféra prostě pořád jede a ape-apo LotRovskej začátek nemá chybu. 7/10

Wind River (2017)

Pátou hvězdu za to, že jsem měl v hlavě nápad, jak to skončí, ale Sheridan se na mě (a zažitý klišoidní hollywoodský pohádky) vybodnul a dojel do finiše zcela podle sebe. Film, ve kterým divákovi konečně nikdo nepatlá příběhovej med kolem huby. Efektivita hadr.

Spider-Man: Homecoming (2017)

To, jak Feige v roli producenta pracuje s jednotlivými comicsovými trivii, známými z originálních sešitů, a dělá z nich ve filmu pokaždé něco svěžího, co ani fanda nečekal, že přijde (kudrnatá holka, Vultureova bunda, novátorství v přistupování k zodpovědnosti)... to mě prostě nikdy nepřestane udivovat. Zase skvělá práce. Holland bezvadnej a hlavně parádně nahláškovanej, akce dostatek a je celkem přehledná (i když na bedně něco oproti IMAXu určitě vynikne líp), a taky konečně seriózní záporák. Trpělivost se holt vyplatila, sranda až po finální titulky (mrk, mrk)!

Snowden (2016)

What would YOU do? Až na začátek, kdy se to poměrně dlouho dramaturgicky hledá, je vlastně nejnovější Stone skoro stejně fajn jako Boyleův Jobs (kašly kašly), akorát mu chybí uširvoucí Pembertonův soundtrack a úderné finále.

Experiment Belko (2016)

James Gunn je magor na svém místě! Nejsrandovnější hollywoodské vraždění za hodně dlouhou dobu a bezodkladná nutnost pro všechny filmové maniaky, kteří mají tu smůlu, že se mohou nazývat kancelářskými krysami.

Resident Evil: Vendeta (2017)

V životě mě tolik neštvaly pistole s nekonečnýma zásobníkama a taky nesmrtelní hrdinové, vyhýbající se směšnými chvaty střelbě z nepřátelských stran. Ale jinak celkem dobrý. Krásně animovaný akční béčko, od kterýho když člověk nečeká nový Final Fantasy (přijde mi, že stylem to má k Esenci života hodně blízko!), tak prostě nemůže urazit; minimálně první neakční polovina tolik nebije do očí svou přehnaností.

Mamon (2015) (seriál)

MINISÉRIE: Kdyby se v Mamonovi neřešily mocenské pletichy, politika, a občas se v něm nevystřelilo, nerozpoznal bych jej ve mnoha faktorech od podprůměrné seriálové tvorby Primy či Novy. Absurdní finále bolelo nejvíc, skoro nedokoukáno. Nepochopitelně nadhodnocená exhibice legračních hereckých výkonů, šestákové zápletky a uširvoucích dialogů v kolosálním failu HBO Europe, které už dnes bez Hulíka (Pustina, Hořící keř) neudělá doufejme ani krok. Držte si toho kluka!

Transformers: Poslední rytíř (2017)

V Thesauru je už dávno pod heslem "epic" napsáno "delivered by Michael Bay", no fakt. Víc kontaktních soubojů jeden bot na jednoho a méně mytologických keců v Hopkinsově sídle před finále, a omotal by si mě rejža kolem prstu úplně. Hate smrdí, čelist sem v IMAXu zvedal z podlahy v podstatě furt.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Solidní teenagerská pohádka o důležitosti sociální interakce, která chce být zlatou střední cestou mezi 13 Reasons Why a Transformers, jenže jí k tomu chybí knižní předloha na jedné, a prachy na triky na druhé straně. Vznikl tak jakýsi nekoherentní hybrid plný špatných (ale kupodivu i dobrých!) scének ze života pomatených středoškoláků s velikou zodpovědností, kteří hledají záchranné existenciální lano mimo zažitou realitu. Wow. Je až s podivem, kolik přesahu se do pitomého béčkového výplachu podařilo narvat. Bavil jsem se stejně často, jako nevěřícně kroutil hlavou.

Cesta bez návratu (2017)

To nejhorší z americké kinematografie? Jednoznačně přehnaně sebelítostiví hrdinové, bloudící v ufňukaném a ubíjejícím dramatu, podaném navíc v rádoby oscarovém balení. Odpornost, ale... má to Arnolda.