• Krátkometrážní

Christine (2016)

Vědět předem, jaký příběh se ke skutečné Christine váže, zdaleka bych si tohle 70's drama tolik neužil - doporučuji nic nezjišťovat a jít do toho naslepo. Jinak (ani nenominovaného!) Oscara za nejlepší ženskou hl. roli mám letos osobně jasnýho.

Úkryt (2014)

Věděli jste, že Vision natočil drama o dvou bezdomovcích, a do hlavních úloh obsadil Hulkovu přítelkyni a Falcona? No, tak teď už to víte! Srdceryvnost zde ale bohužel tlačí na pilu až tak moc, že mi často bylo spíš trapně než smutno... V rámci žánru průměr, jehož ignorování neublíží.

Bouřlivé výšiny (2011)

Na CSFD snad není jiná adaptace dle slavného románu, která by měla více filmových verzí, a já se prostě musim pochválit, že jsem si napoprvé vybral tak zatraceně dobře. Jak to ta ženská dělá, že mě i napotřetí dokonale zhypnotizuje svým nezaměnitelným tvůrčím talentem? Cítím se pokaždý jako uhranutej a připadá mi, jako by to celý bylo točený jen a jen pro mé oči. Neskutečně hmatatelná živočišnost, jedním slovem magie. Až jednou Andrea v budoucnu přijde se syrovým hororem, vesmírnou sci-fi anebo putovní fantasy, odnese si v únoru toho krásnýho roku domů pytel plnej Oscarů. Fakt.

400 Days (2015)

V podprůměru přešlapující šablonovité mysteriózní sci-fi, kterému i přes legrační dřeva namísto snaživých herců neupřu, že ke konci hodně nutí k přemýšlení a sem tam dokonce i příjemně napíná!

The Canal (2014)

V základu se vlastně jedná spíš o solidně vystavěné strašidelné drama o vyrovnávání se se ztrátou blízkého člověka, než o čistokrevný horor. Několik znepokojujících obrázků ale z hlavy přesto jen tak nedostanu. Skvělý minimalistický soundtrack a dobrá volba hl. herecké hvězdy. 7/10 s tím, že ten vysvětlovací konec nemusel být.

Můj kamarád drak (2016)

Ne. Žádný dítě nemůže tuhle nevýraznou pohádku s hned třeba nudnejma začátkama dokoukat, nevěřim tomu! Pěkná CGI potvora a vtipnej Urban, jinak prázdnota a šeď.

Zahaleni stínem (2016)

Dle plakátu jsem mylně soudil, že bude fyzického strašidelna mnohem víc, hraje se ale spíše na psychologické bubáky. Drama vítězí nad tajemnem, mluvení převažuje nad atmosférou a lekačkami.

Margaret (2011)

Udělá z člověka prožití tragické události někoho jiného (nabízí se pochopitelně "lepšího"), anebo jen takový event posílí všechny jeho vlastnosti až k hranicím společenské snesitelnosti? Tuším, co chtělo být řečeno, ale moc mě to nevtáhlo. Divné postavy.

Nezvěstní - Série 2 (2016) (série)

Menší bordel v překombinovaný zápletce a zlehka matoucích časových liniích, jinak ale stejně fajn jako před léty 1. sezóna. Dají se u toho prokecat HODINY, než se všechno krásně vybarví s poslední půlhodinkou. Fantastičtí herci.

Desierto (2015)

"This is my country!!" Jeffrey Dean Morgan uvádí: zrození Negana v uprchlickým slasheru s nejděsivějším čoklem široko daleko. Vášniví diskutující na iDNESu musí tenhle film milovat!