Gladiátor (2000)

"I have felt alone all my life, except with you." Já nevím, píšu už asi šestou verzi komentáře a pořád mi nepřijde, že by to dostatečně vystihovalo tu sílu, kterou jsem právě viděla.. Nevím ani, co chválit dřív - jestli úžasnou kameru, prostřihy nebe, slunce a obilí, hudbu, zvládnutý konec, nebo výkony Crowea a Phoenixe... Skvostný film o výjimečném muži..

Závod s časem (2013)

Viděno v autobuse, kvalita odpovídající místu projekce = třikrát jsem si zdřímla a uječená Selena mi ani nevadila, myslím, že jsem si možná i párkrát do jejího křiku chrápla... Celkově dost k ničemu film, jenom to auto je fakt pěkný.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Televize soustavně opakuje tento seriál tak dlouho, až se jí podařilo mi ho relativně dobře znechutit.. A to jsem se u Chůvy dřív docela solidně bavila. Takže je to tak na dvě, ale za Nilese přihazuju hvězdičku navíc :).

V.I.P. vraždy (2016) (seriál) odpad!

"Nenápadná" inspirace v Castlovi je sice fajn nápad, ale když to vezmou do ruky scenáristické hvězdy sestry Bártů, nemůže to dopadnout dobře.. Takže: Castle má na rozdíl od tohohle šmrnc, sympatické a výborné herce (nic proti Děrgelovi, v Národním v Othellovi perlí, ale tohle by asi nezahrál ani Rudolf Hrušínský tak, aby člověku nebylo zle po dvou větách; no, takže za to herci asi vlastně ani nemůžou) a hlavně inteligentní a vtipný scénář. Když vidím mého oblíbeného Myšičku, jak se urputně SNAŽÍ všechno zachránit, chce se mi plakat..

Miluj mě, prosím (2004)

Originální téma, skvělé zpracování a atmosféra, výborně vybraní herci. Žádný podobný film jsem předtím ani potom už nikdy neviděla... Čas od času si Wicker Park s chutí zopakuji a vždycky jsem stejně nadšená :). A The Scientist na konci...ách.. (miluju tu písničku!) Dodatek: Doporučuju nečíst si před zhlédnutím filmu Kleopatřin komentář. Zkazí vám to zážitek z filmu - je to neoznačenej spoiler jak vyšitej a jak mám tuhle uživatelku jinak ráda, tak tady by mě fakt naštvala, kdybych si její komentář přečetla před tím, co jsem film poprvé viděla.. (ono vám to - dřív nebo později - všechno dojde, ale je fajn, když vám to dojde během filmu, ne před ním :) )

Město andělů (1998)

Vtipný je, že já vlastně nemám vůbec ráda Cage. Je to herec, který je pro mě absolutně nezajímavý, jeho filmy mě - až na pár výjimek - moc neberou a nebaví, nemám z něj pocit nějaké herecké lehkosti ve smyslu "dej mi scénář a já ti to zahraju, jak kdybych to žil už dvacet let". Stejně tak vlastně Meg Ryan. Tu sice ráda mám, ale chtíc nechtíc ji tak nějak mám zaškatulkovanou jako milou herečku z průměrných romantických filmů... A přesto si tady sedlo všechno úplně tak, jak mělo a kdybych mohla dát jednomu jedinému filmu šest hvězdiček, nejspíš je dám Městu andělů. Je to film,který se mi zaryl tak hluboko pod kůži, jak to jen jde.

Domácí péče (2015)

Syrové, reálné, bez sentimentu, patosu a citového vydírání. Životní výkon Aleny Mihulové.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant je dobře udělaný film se skvělou kamerou, nádhernou přírodou a naprosto neuvěřitelným a fantastickým DiCapriem (propánajána, vždyť on vážně zahraje úplně cokoli, dejte mu už konečně toho Oscara, velevážení!). Závěrečná scéna je úžasná a skoro až dojemná. Ale - a tady je asi chyba ve mně - já kvalitu filmu tohohle typu bohužel zřejmě nikdy nebudu schopna plně docenit. A hvězdičkové ohodnocení by mělo vyjadřovat, jak moc se mi film líbil a jak mi sednul, ne za jak kvalitní ho považuju, takže sorry, Alejandro, víc než tři hvězdičky ze mě nedostaneš (a to poděkuj mému nejoblíbenějšímu Leovi, měla jsem chuť jít ještě níž).. Nejde o to, že tam není příběh a že je to pro někoho málo akční (boj o přežití je podle mě sám o sobě docela solidní příběh, ne?), jde o to, že dvě a půl hodiny toho všeho a opakování některých motivů je prostě zbytečně moc. Ale i to bych přežila... Co mi vadilo víc, to byla úvodní scéna, která je hrubá, krutá, odporná, a to - podle mě - úplně zbytečně. V jiných filmech mi to nevadí, je-li to součástí děje, ale tady mám vlezlý pocit, že se to dalo udělat jinak a líp, prostě z toho na mě čiší kalkul "já vás na začátku šoknu, ukážu vám prostřelený krky a vy mi pak všechno sežerete". Alejandro, vrať se k Bábelu,propojená komorní dramata Ti jdou líp.

Anatomie lži (2009) (seriál)

Jsem nadšená! Skvělý, skvělý seriál! Je postavený na skutečné psychologii → nenacházím v něm zásadní nesmysly (a to je vzhledem k oboru mého studia co říct, rádobypsychologické plky typu "odhodil igelitový sáček do levého rohu, takže nám něco tají" mi totiž docela lezou krkem) a jako velký plus vnímám spolupráci Paula Ekmana (jehož rukopis je taky už od prvního dílu řádně znatelný :) ). No, a navrch Tim Roth, který je největší frajer! Dávám pět hvězdiček a rameno se mi ani nehnulo, takže nazdar!

Klapzubova XI. (1938)

Tenhle film bohužel nesahá své fantastické knižní předloze ani po kotníky... :(