• Thriller

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Jako celek se mi to líbilo, ovšem některé povídky pro mě vyšly rozporuplně, bez pointy, či humorné koncovky. Woody Allen tady vystupuje jako prostopášník a zároveň mírný ostrouhánek. Jeho role jsou místy útrpné, ale i útrpnost je tady víc než humorná:-)

Krásno (2014)

Ondřej Sokol mě marketingově namlsal, výsledek přinesl velké zklamání. Pokus o černou komedii se zvrhl v její parodii. Ondra byl tady víc než nepřirozený, dialogy byly trapné a dějová linka kostrbatá. Přitom začátek byl víc než slibný, kterak v Krásnu byla nalezena matka Michala, jejíž úmrtí nebylo jednoznačné. Oba kamarádi ve svém rodném městě působili jako cizí elementy, její obyvatelé jako z cizí planety. Šumperk tady nezískal moc dobrou reklamu. Zahrálo si zde plno kvalitních herců, kteří však nejsou sázkou na jistou kvalitní podívanou. Škoda.

Čtvrteční vdovy (2010)

Hodně zvláštní film v momentě, kdy se začaly rozkrývat souvislosti. Člověk s ukázkovým životem plným peněz, luxusu a postavení nemusí být nutně šťastný. Více to pociťovaly ženy-manželky-kamarádky. Ukázalo se, že se vlastně ani pořádně neznají. Zaujala mě postava, kterou ztvárnila Ana Celentano - u té by nikdo nehádal, jaký boj vede sama se sebou.

Pozor, vizita! (1981)

Kvalitní film s hercem s velkým H. Pan Presl stojí na nohou, žije přítomností a nebojí se experimentovat. Případnou nepřízeň bere jako něco přirozeného, co k životu patří. Ve své podstatě dost smutný film.

Prodloužený víkend (2013)

Místy dost přeslazené, ale jako celek dobré. Díky K. Winslet a její roli podobnost s Nouzovým východem. Frank jí přináší chuť do života, i když zpočátku jako hodinový manžel. Její syn ho vnímá pozitivně, ale díky divným řečem divné holky začne žárlit a utne jejich lásku, možná včas. Hra o nových začátcích v tomto případě značně utopická. Konec filmu - umělý happy end. J. Brolin herecky kvete.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Inspirace skutečnými připady, reálné charaktery jednotlivých policistů, civilní herecké výkony a humor. To je, oč tu běží. Zaujal mě Petr Stach.

Nevinnost (2011)

Jsem ráda, že po dlouhé době Hřebejk natočil tak dobrý film - vlastně dva filmy v jednom. Zajímavá paralela obou zrzavých hrdinek, historie, zdá se, by se mohla opakovat. Víc mě bavil životní příběh ztvárněný Aňou, snášet utrpení tolik let je pro silného jedince, pokání a vysvobození bylo logické, boží mlýny také. Ondru Vetchého mám ráda jako kladného hrdinu, tahle poloha mu moc nesvědčila, i když hrál na výbornou. Zaujal mě Hynek Čermák - i když by měl chuť se mstít, zahrál čestného člověka. Policejní postupy mi místy přišly jako vytržené z kontextu - nevím, zda je možné vyšetřovat případ s citovou vazbou na pachatele a zda matka oběti se může vyskytnout na místě činu a volně komunikovat s ženou pachatele.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Typický rukopis Miroslava Krobota - humor stručný, jasný a výstižný. Všechny postavy mají "svou úchylku", pohromadě působí jako jedna rodina. Hlášky místy nepřekonatelné. Z herců výborný Plesl, Krobot, Trojan, Novotný, Myšička, z hereček Issová, Babčáková a Melíšková. Těším se na pokračování

V nitru Llewyna Davise (2013)

Nudila jsem se. Děj statický, konec víceméně otevřený, L. Davis outsider na začátku i ve finále. Drobným osvěžením byla kočka a těhotná kamarádka. Herci průměrní.

Zapadákov (1973)

Klasická 70. léta, film plynul přirozeným tempem, dramatické zvraty přicházely mimochodem a bez zvláštního náboje - jakoby obyčejný životní příběh. Podle mě to bylo hlavně díky M. Sheenovi - zahrál chladnou zrůdu, na které to navenek nejde vidět. Jeho děvče rodinnou tragédii odsunulo tak hluboko, až mrazilo. Konec byl spravedlivý, hudba příjemná.