• Thriller

Nymfomanka, část I. (2013)

Po tomto filmu je dobré se vyspat, aby se dokonale rozležel nebo se na něj podívat ještě jednou. Dialogy a myšlenky byly extra výživné, inspirativní, poutavé a nesoucí nějaké ponaučení. Tady mi nymfomanie nepřišla jako v čisté podobě, jelikož holkám šlo o kvantitu, nikoliv o zážitek rozkoše. Čokoladové bonbóny jako výhra jsou přece jenom silným motivem:-) A to pod jednou podmínkou, že s každým chlapem se musí vyspat pouze jednou, jinak že už je v tom něco víc (láska je tajnou přísadou sexu). A přesto hlavní hrdinka při druhé souloži najednou "nic necítí", byť ji onen muž přitahuje. Sexuální záběry byly autentické a plné náboje a vášně - s pornem nelze, díkybohu, srovnávat. Velmi vyvedený byl citový výlev Umy Thurman.

Knězovy děti (2013)

Jedním slovem pitoreskní, i když nápad originální. Občasné vtipné scény napomohly, že jsem dokoukala do konce. Konec se divně zvrhl. Církev tady nemá příliš dobré renomé, je dobré na její nešvary upozornit. Mikič jako hlavní postava připomíná Bolka Polívku.

Laurel Canyon (2002)

Střet upjatosti s volnomyšlenkářstvím. Sam jako přepoctivá konzervativní duše, jeho děvče ve stejném duchu, ale najednou lačná pozemských rozkoší. Jejich postupně nabývané zkušenosti byly ukázkou, že vztah se vyvíjí a podléhá zatěžkávací zkoušce. Příčinou všeho byla Samova matka, která na poslední chvíli zabrzdila příchod nejhoršího. Vyznání lásky svému synovi vyznělo jako klišé. Výborná F. McDormand a Ch. Bale.

Zmizení (2013)

Skvělé a napínavé od začátku do konce, minuty utíkaly závratným tempem. Paradoxní bylo, že zoufalá oběť se načas stala trýznitelem další oběti. Ohromil mě výkon J. Gyllenhaala, jakoby rolí žil.

Světová válka Z (2013)

Ač těmto filmům příliš nefandím, tento v sobě přináší nějaké poselství a představu o možné podobě katastrofické budoucnosti. Rizika mi přijdou zcela reálná, konání hlavního hrdiny ne. Takové břímě není v silách jednoho člověka.

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Propojení s muzikálem se mi nelíbilo. Vadila mi tam přílišná sladkost a kýčovitost. Jinak dobrá komedie, lidské postavy jak z "to nevymyslíš". Srdečně jsem se zasmála chvilkovému opojení Skylar a trestance Charlese a zamyslela se nad vztahem Joea a Von. Herecky dobře obsazené.

Manhattan (1979)

Woody vzdává hold Manhattanu a jeho obyvatelům. Na malé ploše podává pokrm vskutku královský - milostný čtyřúhelník. Opět je to pojednání o životě obyčejných lidí s neobyčejnými problémy. Neurotický Issac tápe mezi o dost mladší a věkově podobnou ženou. Obě ho obohacují, to co chybí jedné, má druhá a naopak. Možná, kdyby je propojil v jednu bytost, konečně by našel kýžený klid. Moc fajn film.

Ženská záležitost (1988)

Krásný dobový film o skutečné andělíčkářce. I. Huppert výborně zahrála dvě tváře - chladnou a marnivou - ledovou královnu a Harpagona. Viděla jsem v ní i kus Pianistky. Prazvláštní byl její vztah k manželovi, ke kterému byla snad nejkrutější ze všech. A na to doplatila. Trest byl zasloužený.

Do Říma s láskou (2012)

Opravdu trapárna a těžká nuda. Nepochopila jsem vzájemná vztahová propojení a zpívání ve sprše. Herecky nesourodé.

Vlhká místa (2013)

Vlhká místa jsou filmem pro mládež a pro ty, co se hledají. Z pohledu dospělého diváka už jen vzpomínky, co bylo a nebude. Obal filmu nechutný a místy zvrácený, obsah přesvědčivý a citlivý. Hlavní hrdince jednoznačně dávám palec nahoru, herečka byla směska obou pohlaví, velmi věrohodně hrála revoltující holku s duší dítěte, kterou podusali vlastní rodiče. A tady vidím samotné jádro a příčinu všeho kolem. Scény, které si budu pamatovat - skok do náruče matky, pizza a nasednutí na kovou kliku postele. To bylo fakt husté.