Balada o bratrech Daltonových (1978)

Ani napodruhé se Lucky Luck nevyrovná Asterixovi, ale je to povedené, vtipné - místy hodně. Sice všechna ta hudba je navíc a dlooouhé hudební číslo v půlce filmu stačí skoro uspat, ale epizodický děj ve stylu 12ti úkolů pro Asterixe zabírá. Animace se také konečně za těch 7 let pohla, vůbec ve všem mi přišlo, že se film hnul směrem k lepšímu oproti prvnímu filmu. Ovšem genialitě starých Asterixů to nedosahuje.

Baletní střevíčky (2007) (TV film)

Příjemný a dobře zpracovaný televizní film, který má asi jedinou chybu - a to, že je příliš krátky. Děje se toho tolik a je tu několik zajímavých postav (tři sestry, jejich dvě opatrovnice a čtyři nájemníci), které jsou všechny kvalitně zahrány a napsány, že by si film zasloužil minimálně 3/4 hodiny navíc. Ovšem takhle film krásně hopem utíká v takové až pohádkové náladě. __CZ titulky: tady

Bambi Meets Godzilla (1969)

Asi minutové titulky odhalující, že vše dělal Marv Newland a pak - pointa - ztělesňující přání většiny cukrovkářů, kteří kdy Bambiho viděli...

Batman (1989)

Burton v době, kdy ještě netočil své parodie, dokázal na svět přivést dokonalou komiksovou adaptaci, která ale není dokonalým filmem. Nedostatky ovšem vypiloval a druhý díl je komiksovou i filmovou extází, orgasmem.

Batman (1966)

Dnes, po Temném rytíři, je pro většinu lidí nepředstavitelné, že Batman byl kdysi divnej týpek v pyžamu s malým klukem vedle sebe, bojoval proti padouchům s inteligencí, že by neukradli ani rohlík v sámožce a vlastnil psychedelický nádech rozměrů, že by za něj Denis Hopper během Apokalypsy upsal život ďáblu... Já to viděl, a pořád je to pro mě nepředstavitelné. Holy drugs!

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Vynikající temný animák. Opak Pixaru, ten mám moc rád, ale občas je potřeba něco, v čem teče krev a mluví se sprostě. Gotham Knight tohle nabídne a ještě přidá kvalitní animaci a přímočarý scénář. Kvalita jednotlivých povídek nijak výrazně nekolísá a všechny jsou zajímavé. Některé se i přímo vstahují k Batman začíná. A když už je jejich zapojení do Nolanovi verze menší, alespoň se zde setkáme s jeho postavami (Scarecrow, Gordon...). Celkově temná atmosféra je navíc opravdu osvěžující. Vše podbarvuje skvělá hudba, která je očividně hodně inspirovaná prací Danny Elfmana na Burtonových dvou Batmanech. Nějakého momentu, u kterého bych ani nemohl dýchat jsem se sice nedočkal, těch 70 minut ale uběhlo náramně rychle. Titulky TADY

Batman Unmasked (2008) (TV film)

Povrchní dokument, snažící se vám hromadou zobecněných psychologických pouček vysvětlit, že chlap v kostýmu netopýra bojující se zločinem je logické vyústění několika životních traumat...

Bažanti kontra Dracula (1980) odpad!

Jako by si s kdysi zabavnymi Bazanty sel hrat Zdenek Troska -> Francouzsky Kamenak ___ Jeden vtip se ale povedl, to kdyz se v Draculove hrobce najdou i rakve Christophera Lee a Bela Lugosiho. Jinak smrtelna krec.

Beetlejuice (1988)

Jeden z ojedinělých případů, kdy se spojí talentovaný režisér s neošoupanou vizí, sympatičtí herci, dokonalá hudba a něco... něco, co z filmu udělá téměř člena rodiny - milovaného a opečovávaného pejska.

Bestián: Kupředu, zpátky jen krok! (1999)

Nejlepší možná tečka za tím nejlepším seriálem o tuřínu. Nejfilmovějěí, nejsevřenější, nostalgická a odhalující další příbuzné (byť jen na fotografiích). Černázmije urazí Shakespeara, zesměšní Robina Hooda, ojede nejkrásnější Pannu (Marian) a párkrat si kopne do zženštilých Francouzů. A s Baldrickem vymyslí ten nejfikanější plán... "-Chutná to, jako kdyby si někdo trpící silnou rýmou vzal dvě lžíce přípravku na uvolnění hlenu a pak to všechno vychrchlal na avokádo. -Je zvláštní, že to říkáte, protože... -Ano, děkuji Baldricku, můžeš jít."