Nefarious (2023)

Za mě tedy velmi příjemné překvapení. Nekonají se žádné potoky krve, lezení po stropě a urážení duchovních. Ale velmi dobře zahraný chudák posedlý démonem. Pokud by to měla být realita, tak přeci by nebyl Satan ani jeho podřízení takový debilové, aby se chovali jako v Hollywoodských filmech a tím se hned prozradili. Takhle je to mnohem realističtější. Za mě plný počet (i když si dokážu představit některé scény ještě vymazlenější). Pecka!

Nech svět světem (2023)

Průměrňákovi na dovolené. Celkem nesympatické obsazení, kdy zašlá hvězdička Julia Roberts hraje třeskutě nesympatickou kravku a jejího ušlápnutého manžela lehce senilní Ethan Hawk. Herecké výkony pak na hranici koukatelnosti, včetně i zbytku osazenstva. Jedinou světlou výjimkou je černý Mahershala Ali, který mi byl sympatický. Dějově je to takový dort pejska a kočičky, kdy jsou smíchané nápady ze spousty jiných katastrofických filmů, ale žádný z nich není dotažen do konce. Nějak mi to připadá, že musela velká část materiálu skončit na zemi ve střižně a film pak celkem nedává smysl, zůstanou jen obehrané staré plesnivé klišé, s tím nejstupidnějším na konci. No nic, celkem ztráta času na to čumět. Ani ty triky nestály za moc a bylo to všechno tak nějak na půl cesty.

Nezvěstná (2023)

Mladá černá teenagerka v sobě objeví nekonečné hackerské schopnosti, kdy dokáže lusknutím prstu prolamovat hesla na své letitém iPočítači, který je schopen multitaskovat jako serverové pole s neomezeným výkonem a tunou operační paměti, streamovat videa z půlky světa atd. FBI s KGB (GRU) musí zelenat závistí, že jí ještě nenajala. Nejvtipnější je když prolamuje dvoufaktorová ověření uhodnutím hesla během několika vteřin. No koukat na to bylo čiré utrpení. Zápletka děravá jak staré ponožky a výsledek rozpačitost obecná. Nechápu zdejší hype.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Velmi zajímavé, jak se z hororu stane komedie až groteska. To tu ještě nebylo. Až na drobné nedostatky v maskách mimozemšťanů to nebylo vůbec špatné, naopak! Úplně jako reinkarnace Shallyamana (nebo jak se ten režisér jmenuje). Nutno vidět!

Nikdy neříkej nikdy (2023)

No koukat sena to dá, herci celkem slušně hrají (až na totálně topornou Krobotovu, vyřezanou ze dřeva a v záblescích přehrávající jako blázen, asi jí to nebavilo), zbytek se dá, celkem sympatický Maštalíř. Taková pondělní slovenská inscenace v TV. Škoda dosti polopatického product placementu, to by režísér měl komponovat trochu lépe, tahá to dost za oči (ale zase lepší než Kameňáci). Docela dobrý.

Obležený (2023)

Velmi zajímavě natočené i zahrané. Nebýt té spousty rasistických keců v jedné časti filmu, dal bych možná i o hvězdu víc. Rozhodně zajímavý počin.

Oktopus - Nikita (2023) (epizoda)

Tak nám to nějak klesá ta kvalita...

Oktopus - Srdcová sedma (2023) (epizoda)

Tak to vypadá, že chemie mezi Krobotem a Šoposkou se nám nějak vyčerpala, bohužel... to je škoda.