Need for Speed (2014)

Hey yo, Jesse Pink... ehm... Aaron Paul to rozbalil a NfS se pro mě stává velice milým filmovým překvapením. Od filmu jsem totiž nečekal lautr nic a dostal jsem nadupanou adrenalinovou jízdu od začátku do konce. Film je poctou pro celou herní sérii a obsahuje množství odkazů, ale zároveň se drží i jako samostatný film. Že bude příběh primitivní, to se dalo očekávat, ale že bude skvěle fungovat po stránce postav, emocí a dialogů, to jsem vážně nečekal (přeci jen filmová zpracování známých herních značek dopadají všelijak, jen ne dobře). Logika jde občas též stranou a vzhledem k tomu, že nejsem zrovna automobilovým nadšencem, tak mi bylo i veškeré (ne)reálné chování vozidel naprosto ukradené. Vizuálně a především zvukově je to žranice podpořena neméně líbivým soundtrackem. Pro někoho možná laciné eye-candy, pro mě povedená akční oddychovka, kterou si velice rád zopakuji.

Transcendence (2014)

Je fakt, že pár logických děr a nedotažeností vinou zkratkovitého scénáře by se ve našlo, ale sakra ta myšlenka je natolik zajímavá, že bych se nezlobil, kdyby ji tvůrci zpracovali ve formě seriálu. A hnedle by mohla mít Battlestar Galactica po stránce sociologického a filozofického přesahu konkurenci. O to víc mě totiž mrzí, že Transcendence nevyužívá ani z poloviny svého potenciálu a svým netypickým přístupem spoustu diváku odradil. Ale že je Transcendence blbej a nebo nudnej? Asi jsem viděl jinej film.

Ona (2013)

Konečně někdo vyjádřil pocity, které cítím ke svému OS!

Noe (2014)

Na jednu straně umělecké tak, jak to umí jenom Darren Aronofsky, na tu druhou místy vyloženě epické a akční. Tak trochu, jako kdyby režisérovi někdo kecal do řemesla a donutil ho z náročného filmu pro úzkou skupinu diváku udělat mainstreamový blockbuster. Překvapivě ale tahle kombinace dost dobře funguje. Kvalitu interpretace biblických textů hodnotit nedokážu (imo ale kamenní obři tam jsou tak trochu navíc :), ale hrátky s kamerou a celkový vizuál je bezchybný.

Phantom (2013)

Škoda, že s tak parádním obsazením a námětem vznikl jen podprůměrný a dějově značně chaoticky odvyprávěný thriller. Herci nemají pořádně co hrát (Duchovnyho role dokonale promrhaná), napětí je nulové a ačkoli příběh pojednává o ruské ponorce, postavy mezi sebou mluví nejen anglicky, ale dokonce hantýrkou americké armády, což působí jako pěst na oko. A závěr? Rovněž ryze americký a to mi k filmu o Sovětech vážně nesedí. Jediné, co opravdu můžu pochválit, je zvuková stránka filmu.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Výpravnější a akčnější než Dr. No, ale pořád mi něco vadilo. Především asi ten děj, který prostě nenadchne a působí dost nevýrazně.

Můj nepřítel (1985)

Pro mě naprosto neznámé sci-fi a o to větší překvapení. Že nemá pro mladé diváky narozené po roce 90 co nabídnout? Blbost. Na první pohled upoutají na svou dobu velmi dobré efekty a parádní lehce ujeté masky, které se krásně obejdou i bez CGI. Prostředí planety mi přišlo dostatečně působivé. Herecky nemám co vytknout, Dennis Quaid hraje svou typickou roli sympaťáka, ale Jerry byl vyloženě parádní, jeho mimika mě naprosto dostávala.

Dr. No (1962)

Nastal čas dohánět filmové resty a až na drobné výjimky mi série o agentovi Jejího veličenstva unikala. Oproti novým dílům s Craigem je původní Bond pochopitelně hodně usazený. Film má svůj věk, leč pár věcí mi na něm vadilo. Zejména místy ne zcela dobrý střih. Stejně tak jednoduchý příběh, který nové díly maskovaly akcí, leč ta tu taky dost chybí. Connery je chladný elegán každým coulem, Bondova femme fatale pro tento díl ucházející. Přesto jsem byl překvapen, Dr. No je více než špionážní thriller vcelku průměrnou dobrodružnou kriminálkou.

Tohle je válka! (2012)

Blboučký scénář, ale pár povedených vtipů mě donutilo zasmát se i nahlas, což se mě zrovna moc často nestává. Reese byla hezčí za mlada, akce by mohlo být více, ale jako komediální jednohubka to rozhodně neurazí.

Zimní příběh (2014)

Film má jednu zásadní chybu - nedává smysl. Natočené to je velice zručně, dívá se na to velice příjemně, ale po dějové stránce je to opravdu hodně nedotažené a zmatené. Doteď nevím, proč postava Russela Crowa chovala vůči hlavní postavě takovou zášť a pokud by se mě někdo zeptal na pointu, tak... prostě nemám tucha. Tři hvězdy za všechno, jen ne za scénář.