Moje tlustá řecká svatba (2002)

Divím se tak rozporuplným názorům. Film mi přišel vtipný a milý. Nebyla to žádná přeslazená limonáda, naopak i přes happy end to bylo dostatečně střízlivé (zajisté zapříčiněním hlasité famílie).

Monstrum (2008)

Tak jsem se bavila s kamarádkou, co pracuje v kině a že prý chtělo dost lidí po shlédnutí vrátit peníze. A když jsem řekla, že je mi líto, že jsem netihla na to do kina jít, tak ona, že kousek viděla a že toho nemusím vůbec litovat, protože je to blbost. Přesto jsem se nenechala zmást a konečně se podívala. A... myslím, že lidem se to nelíbí, protože nedostali dostatek informací a nebylo toho moc vidět. Leč podle mě je to právě dobře. Bylo to tím víc autentické. Líbil se mi roztřepaný obraz, i když jsem takhle skoro nic pořádně nestihla zaznamenat a chvílema jsem si solidně namáhala zrak. Kdyby se něco podobného přihodilo, z jednotlivých pohledů by to vypadalo přesně takhle, takže já říkám: proč ne?

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tak trochu pohádka, naivní, sladký film pro děti, ale proč ne? Není to určeno dospělým nebo náročným divákům. Svou funkci to splňuje dokonale. Ač mám v hudbě trochu odlišný vkus, tak z obou dílů se mi tři čtyři písničky docela líbily a byly chytlavé. Co se týče písniček dvou hlavních představitelů, nechytla mě ani jedna z nich, ale zato dvojice sourozenců hrála vysokou hru, kdy jsem se nad jejich kreacemi docela dobře bavila. Rozhodně mi ten film přišel vkusnější, než takové Prcičky nebo obdobné komedie, které se pro mladší moc nehodí. Pro děti super a pro děti to je taky určené, na to nezapomínejme.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Něco takového si můžou dovolit fakt jen Rodriguez a Tarantino. Celý film (a především kosení upírů) je podán s vtipem a nadhledem, což také divákovi udává směr, jak na dílo pohlížet. Tvůrci si vyloženě hráli a bavili se. Já se také bavila, přímo královsky.

Odvaha milovat (2005)

Líbil se mi nápad s filmem ve filmu, i když jsem chvílemi ztrácela přehled o tom, co je "realita" a co "film". Ale to měl být nejspíš záměr a vlastně mi to vůbec nevadilo. Naopak to vytvářelo zvláštní atmosféru. Hudba se mi líbí, francouzština je vážně libozvučná. Místy mi celý film přišel zbytečně hektický. Zpočátku se vše hezky rozvíjelo, ale potom to skákalo až moc po dost krátkých intervalech. SPOILER: Zaráželo mě ale, že sestry se skoro vůbec neusmívaly, dokonce ani na vlastních svatbách. Záměr? I kdyby tomu tak bylo, tak mi to moc nesedí. A komedií bych to určitě nenazvala.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Pokaždé se fakt válím smíchy. A Ptakopysk Perry je prostě frajer! :D

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Kdyby děj nepřekombinovávali a takových čtyřicet minut z prostředku vystřihli, tak je film mnohem koukatejnější. Takhle jsem v polovině usínala a až konec opět za něco stál. Moc jsem se neorientovala. To bych si to musela pustit znova a jako nášup i Truhlu mrtvého muže, ale skutečně nemám odvahu přečkat znova ty nekonečné minuty. Když už nic, tak jsem čekala aspoň trochu těch komediálních prvků jako v předchozích dílech. Snad mi odpustíte, když napíšu, že tenhle díl si označení "komedie" nezaslouží. Možná že je dobrodružný, fantasy i akční, ale komedie určitě ne. Zasmála... vlastně ne, nezasmála. Usmála jsem se asi třikrát. Přesto si tři hvězdičky vysloužil, protože posledních dvacet minut bylo dobrých, skončilo to přece jen nečekaně a ty efekty! Efekty jsou skvělé, to se musí nechat. (Aby taky ne, když na to podle všeho rozpočet mají)

Pitva mimozemšťana (2006)

Vtipně inteligentní. Nebo inteligentně vtipné? Humor mi zkrátka a dobře seděl. Líbily se mi různé vizuální techniky (nekvalitní obraz při pohledu na televizi v televizi, zrychlené záběry, poetická telefonní budka v zapadákově...). Forma dokumentu má taky něco do sebe a námět je neokoukaný a originální.

Poslední jednorožec (1982)

Ačkoli většině lidí přijde animace dost zaostalá, mně se líbí. Je to roztomilé i přes všechny nedokonalosti. Film je kouzelný, i když mi některé věci přišly nelogické. Přesto jsem se nechala unést příběhem, hudbou i již zmiňovanou animací. Poslední jednorožec nekončí vyloženě dobře. Je to zvláštní, ale neříkám, že špatné.