Jason Bourne (2016)

Smysl, všichni proti němu, všichni děsně vážní, vyvraždění poloviny návštěvníků v Las Vegas, proč? Snažila jsem se. Hodně. Ale nešlo to. Šla jsem do kina s partnerem, nikdy jsem neviděla jediný film o tomto chudákovi, proti kterému byla snad celá galaxie. Chápu, že jsem šla na něco, co jsem neznala. Ale tohle nemělo kromě jediné scény nic zajímavého, žádná hlubší myšlenka. Navíc herecké výkony, Damon kdyby brečel tak bych mu to uvěřila víc. Alicia začala a skončila být herečkou v jejím debutu Královská aféra. Jediný kdo vyčníval byl Vincent. Omlouvám se všem milovníkům tohoto hrdiny. Za mě absolutně ne. ..raději knihu o ovcích vyšetřující vraždu svého pastýře, to už je víc reálnější a smysluplnější..

Warcraft: První střet (2016)

Warcraft, klasika, fanouškovské, 3D, akční x chyběla šťáva, málo souvislostí, málo vysvětlení. Po dlouhé době v kině a ještě na 3D. Prvních pár knih jsem četla, hru samozřejmě hrála. Film se mi líbil a myslím, že pro laiky byl dostatečně srozumitelný. Nám znalým chybělo pár souvislostí a vůbec film byl ukončen doslova uprostřed věty. Každopádně pokud budou tvůrci pokračovat dalším dílem, doufám, že ne za deset dalších let, bude to trhák. ..v kině jsme nebyly se sestrou nejmladší, což mě uklidnilo..ale i podivilo, bavit se pohádkama umí jen dospělý? Děti dělaj co?

Sousedi (2014)

Nevím no, asi jsem moc inteligentní..ale jako pár byli skvělý..to dítě bylo asi nejzajímavější..

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Animované, zvířátkové, akční, kamarádské, pozitivní, božínkový. To bylo žůžo! Já chci taky žít v Zootopii. Sice mě jako berana naštvala záporná úloha mých soukmenovců, ale mít liščího senzačního parťáka bych teda brala. Krásný nenásilný příběh o přátelství a cti, o napínavé kriminální zápletce a odkazu na Kmotra. A lenochodi na dopravním inspektorátu byla nejvtipnější část filmu. Zábava pro malé i velké, možná víc pro ty velké. ..na zataženou neděli a teplůtku jako dělané..

42 (2013)

..prostě černoši jsou nejlepší a všichni kdo se na ně špatně podívaj jsou rasisti a nenávistní běloši a nemaj je rádi a blablabla furt stejný a dokola. Jsem zvědavá co se začne točit za filmy až budou mít Amíci zase bílýho prezidenta, nedej bůh že to bude Hillary..

Brooklyn (2015)

Irské, americké, o domově, rodinné, láska, nové prostředí, nový život. Krásný film, který ráda uvidím ještě jednou. Příběh irské dívky, jdoucí za štěstím do Ameriky. Počáteční stýskání po domovině, po rodině, nahradí nové prostředí a mladý italský chlapec. Hlavní zlom ve filmu byl pro mě tak silný, že jsem doslova štkala nahlas. Konec je víc než překvapivý a de facto nejrozumnějším řešením. Nenásilný film. Herecké výkony akurátní, kostýmy skvělé, irská hudba. ..připravte si kapesníčky, pokud jste citlivky jako já, budete plakat od začátku..

Kolonie (2015)

Chytlavé, napínavé, nezapomenutelné, statečné, děsivé, herecké trio. Chtěla jsem to vidět hlavně kvůli Emmě a Danielovi, ale co se z toho vyklubalo. Napínavý film o útěku z Kolonie Dignidad, kde nebylo správné a bezpečné mít ani vlastní myšlenky. Zpracování skvělé, začátek byl hodně umělý, včetně hereckých výkonů. Po začátku Pinochetova režimu ale Emma přestala být Hermionou, a Daniel ztvárnil svého idiota naprosto skvěle, o Michaelovi nemá cenu hovořit. Bez jediné větší nasilné scény, přesto bylo zcela jasné, jaké peklo se odehrávalo v tomto zdánlivě idylickém prostředí. Jediné, co mi trošku vadilo - chybělo, byla neustále vyfreshovaná Lena, pokud to měl být teror v Kolonii, tak mohla mít alespoň namalované kruhy pod očima. Závěrečná scéna s odletem trošku připomínala Argo. Jinak jsem nadšená. Po celou dobu filmu jsem mačkala partnerovi ruku až zmodrala a hrozně jsem chtěla utíkat s nimi pryč. Vážně doporučuji. ..navíc jsem si našla spousty článků, a zase jsem o něco chytřejší..

13 (2010)

Jsem asi jinde, ale mě to přišlo dost nechutný. Navíc - jak můžete mít dobrého hráče? Jedině že by čaroval a dokázal přetočit soupeřovo bubínky.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Trilogie, akční, depresivní, natahované. Začátek pomalejší, hlavně než jsme se v ději zorientovaly (se sestrou). Prostředek dobrý, akční a chytlavý. Konec zase natahovaný až to bolelo. Děkuju za to, že ta nejhorší scéna, kterou jsme očekávaly, skoro jakoby ani neproběhla. Autoři filmu nemuseli poslední díl rozdělovat do dvou, stejně mi přišlo, i v knížce, že nedělali nic jiného než že běhali po městě a snažili se dostat k prezidentovi. Takový nutný poslední díl. ..dneska asi nic..