Fantastická čtyřka (2005)

Až na triky (hlavně při natahování Reeda) se jedná o příjemnou popkornovku. Herci si své v pohodě odehráli, Chris Evans je jako všude cool a režie mi opravdu nepřišla tak otřesná, jak ji tu popisují všichni v komentářích. Ta čtvrtá hvězda je možná nadhodnocená, ale opravdu jsem se celou dobu bavil, tak proč to na ní nezaokrouhlit. 7/10

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Narozdíl od druhého Thora a třetího Iron Mana pokračuje Kapitán Amerika ve filmu na úrovni předchozího dílu (byť v naprosto odlišném stylu, protože zasazení do 2. světové války samozřejmě vystřídala současnost). Až na úvodní, naprosto zmatenou akci na lodi, je tu režie dost povedená, film má opět spoustu hlášek a odkazů na Marvel Universe a Chris Evans je mi tu mnohem sympatičtější, než v Avengers. Co se děje týče, asi by šlo dost věcí vytknout - od předvídatelnosti po jisté nelogičnosti. Ale když si divák uvědomí, že je to podle komixu, tak si myslím, že se převod na plátno povedl opravdu skvěle.

Dům na konci ulice (2012)

Pokud se na to někdo kouká jen kvůli Jennifer Lawrence, asi bude zklamaný - jedná se po všech stránkách o klasické thrillerové béčko a tohle obsazení na tom nic nezměnilo. Kdo se na to kouká za účelem vidět právě takový žánr, měl by být spokojený. Zápletka sice nic nového pod sluncem, postavy jsou ale vcelku sympatické a příjemně překvapila režie (až na začátek filmu, kdy jsem měl opravdu chuť to vypnout).

Skandální odhalení (1994)

Douglas opravdu nepatří mezi mé oblíbence, ale podobné role mu skvěle sednou (viz výborná The Game nebo Wall Street). V tomhle thrilleru - i když popravdě se jedná spíš o napínavé drama - hraje muže obviněného ze sexuálního obtěžování, který nestáhne ocas mezi nohy (nebo vlastně ano, ehm) a snaží se bránit proti Demi Moore. Moc nechápu místní "modré" hodnocení, protože film má v podstatě všechno, co podobné typy potřebují. Od výborně hrajících herců přes atmosféru až po zajímavou zápletku. 8/10

Vlk z Wall Street (2013)

Celý film stojí na DiCapriovi, protože ten je opravdu to jediné, co WoWS táhne. Zbytek byl pro mě bohužel silným zklamáním, protože všechny párty ve filmu (a že jich je) jsou natočené sice s nápadem, ale dost nudně, a tříhodinová stopáž je tu prostě moc (a ne, v některých filmech mi delší stopáž opravdu nevadí). Ani příběh mě nijak extra nevzal a přidávat hvězdy za to, že se oscarový film odvázal a nabídl šňupání a desítky (polo)nahých ženských, nebudu. 6/10

Černá hodina (2011)

Psal jsem to už asi stokrát a zřejmě to ještě stokrát napíšu. Když nejsou peníze na triky, tak se film dokáže vždy obejít bez nich. To se v The Darkest Hour povedlo ukočírovat do tří čtvrtin filmu (čest povedenému padání svítících mimozemšťanů z oblohy), pak ale zřejmě došly nápady/peníze a začaly se přidávat "triky" posílající atmosféru filmu a film samotný do kopru. Když ale pominu tenhle technický aspekt, tak se jedná o čistokrevné sci-fi béčko, kterých moc není, takže jsem za každé opravdu rád. Postavy i zpracování tomuhle podžánru odpovídají, nikdo sice herecky nevyčuhuje, ale ani neotravuje, každý to své bez problémů zvládne. Navíc potěšilo i zasazení děje do Moskvy, určitě lepší než než stokrát omílaný New York, Washington nebo LA. 5/10

Tanec s vášní: Rozbal to! (2008)

Nic nového pod sluncem a hlavně velmi nesympatická (zejména při úsměvu, což je minimálně zvláštní) R.B. Smith v hlavní roli. Také taneční kreace bych přeci jenom od filmu zaměřeného na tanec očekával o dost originálnější a na vyšší úrovni. Pro milovníky žánru je to asi další z filmů ke zhlédnutí, ale jinak od toho spíš ruce pryč.

Po zániku Země (2013)

Poté, co se na The Last Airbender sesypala kritika a já byl nakonec celkem spokojený, jsem totéž očekával od Shyamalanovo After Earth. No, bohužel se tentokrát příjemné překvapení nekonalo a tenhle film opravdu za moc nestojí. Je to celé až moc umělé, bez emocí a Jaden tu prostě nedokáže celý film utáhnout. Ve své podstatě mi bylo celou dobu jedno, jestli jeden nebo oba Smithové zemřou a jakým způsobem. Jediným větším pozitivem snad byla cesta z vodopádu dolů, která byla alespoň režijně zvládnutá a oživila film trochou akce. 4/10

High School (2010)

Ne moc zajímavé postavy a vtípků poskrovnu. Nechci si moc stěžovat, protože film splnil všechno, co jsem od něj čekal (čili při nudném odpoledni celkem pobaví, ale toť vše). Přesto mi vrtá hlavou, jak se sem Brody vůbec dostal, obzvlášť když jeho role je tu po chvíli spíš otravná a film rozhodně výš nezvedá. 5/10

Plán útěku (2013)

Ale jo, dam i tu čtvrtou hvězdu, i když to až tak dobré asi nebylo. Escape Plan sází samozřejmě hlavně na ústřední dvojici, která si musí najít cestu ven z nejlépe střeženého vězení na světě. Je tu dost hlášek, je tu Arnold a prostředí i akce taky vcelku slušné. A stejně jako v Expendables se tu hraje spíše na nostalgickou notu, ale já s tím neměl jediný problém.