Hotel Transylvánie (2012)

Ale jo, tu čtvrtou hvězdu tam dam. Chvílemi sice pokulhávala animace (zejména samotného Draculy, jinak je vidět, že si animátoři dost vyhráli) a samotný příběh není ničím novým pod sluncem, ale to snad nikdo od filmu pro děti nečeká. Naopak potěšily přítomné písničky a (ne)organizovaná párty, pár lepších vtipů se tu taky našlo a Jonathan je docela sympaťák. Trošku zamrzí akorát Sandlerův dabing, který podle mě nebyl úplně vychytaný. 7/10

Nevědomí (2013)

Překvapivě velkolepé sci-fi, kde snad vše funguje. herci opravdu hrají, s efekty (respektive modely) si tvůrci dost vyhráli a příběh není nic nového pod sluncem, ale je velmi dobře podaný a naprosto dostačující. Na plné hodnocení to sice nemá, ale rozhodně Oblivion bez problémů vyčuhuje nad konkurencí. 75 %

Světová invaze (2011)

Spíš než co jiného to je hlavně válečný film. Že proti vojákům stojí zrovna mimozemšťané tu moc podstatné není, protože si dovedu to samé představit s "Čína se rozhodla napadnout USA pomocí nové technologie" a podobnými scénáři. Bohužel stopáž je dost nevyvážená, poměrně dlouhý úvod hraje spíše na dramatickou notu a v momentě, kdy se začne něco dít, se v akčních scénách projeví ne moc dobrá režie, která zážitek vyloženě kazí. 55 %

Croodsovi (2013)

Běžně mám u animovaných filmů raději český dabing než originál, ale tady mi bohužel moc nesedl. Co se týče příběhu, není moc originální a více rozvedený (na můj vkus se tam prostě nic moc neděje), postavy nejsou moc sympatické, ale... provedení, a tím myslím hlavně animaci, je naprosto úchvatné, barevné a prostě na první pohled si s tím tvůrci vyhráli. 6/10

Thor: Temný svět (2013)

Nejhorší marvelovka od začátku Phase One. Poslední dobou se mi bohužel poměrně často stává, že mě první část filmu moc nebaví a až druhá zvedne celkový dojem. Stejný pocit jsem měl i z druhého Thora, kdy začátek je nezáživný, úvodní bitvou jako by se chtěl někdo vyrovnat LOTRovi, ale absolutně to nevyšlo. Změna k lepšímu přichází v době, kdy se na scéně více objevuje Loki. Ne že by on sám o tolik zvedl úroveň filmu, ale je to takový chybějící díl, který jsem tam postrádal. A nakonec i závěr v Londýně je natočený o dost citlivěji a více funguje, takže se Thor vyšplhal alespoň do nadprůměru. 6/10

Černočerná tma (2000)

První půlhodina naprosto otřesná - efekty i režie vypadají jako o dvacet let starší (Epizoda IV z roku 77 je technicky daleko lepší), jsou tu příšerní herci a žádná atmosféra. Od chvíle, kdy se na scénu dostane více Riddick naopak začíná film nabývat na síle a atmosféra dost houstne (a dokonce i ostatní najednou opravdu hrají). Přesto jsem si nějak nedokázal zvyknout na použitý barevný filtr a nasnímaný pohled netvorů také není úplně ideální. Kolem a kolem, když divák vydrží příšerný úvod, dostane se mu solidní podívané, ale dohromady se jedná o naprostý průměr. 5/10

Gambit (2012)

Místy dost úsměvné (scéna v hotelu boduje), ale místy naopak nudné a až moc přehnané (ten texaský přízvuk byl opravdu zbytečný). Film každopádně sází na herecké obsazení a tím se trefuje do černého, protože s jinými herci by asi nebylo vůbec o co stát. Takhle se jedná o solidní podívanou, která se ale z průměru bohužel nevyhrabala. 5/10

Útěk z MS-1 (2012)

Po deseti minutách jsem měl vážně chuť to vypnout (honička s efekty, za které by se v Asylum styděli), ale naštěstí jsem vydržel a celé se to slušně rozjelo. Guy Pearce tu hraje hláškujícího drsňáka a od příletu na loď se jedná o čistokrevné sci-fi béčko (nic moc chytrého, ale vše tu tak nějak funguje). A těch moc není, takže ten úvod filmu promíjím. 5/10

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Podobné filmy mívají stopáž kolem 90 minut a má to svůj důvod, tady je vše zbytečně natažené a nedomyšlené. Navíc hlavním postavám se tu skoro nedá fandit, protože se chovají řekněme dost nelogicky (a to beru v potaz žánr romantických komedií). 45 %

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise potvrzuje svojí star power a táhne sám celý film. Zpětně toho není moc, co by na filmu nějak výrazně zaujalo a utkvělo v paměti, ale minimálně postava Jacka Reachera by si pokračování zasloužila, protože potenciál určitě nebyl využitý úplně naplno. 6/10