Divoši (2012)

Špatné to nebylo, ale na mě z toho až moc čouhala snaha o originalitu a přiblížení se k Pulp Fiction (ani nevím proč, možná kvůli účesu Salmy Hayek), které se bohužel moc nekonalo. Jinak herci zahráli vesměs výborně (Del Torovi tahle role dost sedla), příběhu také není moc co vytýkat, ale režie za tím prostě pokulhávala. 6/10

Válečný kůň (2011)

Čekal jsem prvovlánovaný oscarový film, ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Spíš než hru na jistotu War Horse obsahuje osobitý přístup. V podstatě mi na filmu vadila jen jedna věc a to až moc velké množství postav, kdy žádná nedostala tolik prostoru, kolik by si zasloužila. Je mi trošku hloupé říkat tohle o filmu s tak dlouhou stopáží, ale já bych si ten film víc užil, kdyby měl ještě o půl hodiny navíc. Jinak ke konci filmu se vyrojilo několik nezapomenutelných scén jako je spolupráce znepřátelených vojáků, klobouk dolů. A hudba od Johna Williamse je tradičně senzační. 8/10

Lorax (2012)

Rozhodně se Lorax neřadí mezi špičku animovaných filmů, ale i tak dokáže pobavit a nenudí. Bohužel animace není na takové úrovni jako u známějších kolegů (a tím nemyslím jen zpracování, ale zejména nápady a originalitu), s příběhem to také není úplně super a chybí ru nějaká zajímavější postava. Takže na jedno zkouknutí proč ne, ale mezi ostatními animovanými filmy zůstane Lorax zřejmě v zapomnění.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

O něco málo slabší než jednička, i tak se ale jedná o skvělý animák nejen pro děti. Některé narážky opravdu potěšily (SW), ale celkový dojem z nových postav nebyl takový, jak by podle mě být mohl.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Po letech jsem viděl Toy Story znovu a opravdu musím smeknout, jak se tvůrcům do tak krátké stopáže podařilo vložit tak komplexní svět a příběh. Postavy jsou charakterově skvěle vykreslené, krásná animace a vůbec nápad s oživením hraček.. Na plných pět hvězd to možná úplně není, ale i tak jsem to hodnocení musel zvýšit.

Pád Bílého domu (2013)

Stejně jako většina se nevyhnu porovnání dvou tematicky identických snímků. Zatímco ale White House Down je spíše buddy movie, kde se sází na hlášky a chemii dua Tatum-Foxx, Olympus Has Fallen je Buttlerova one-man show a celé to stojí a naštěstí nepadá (i když doslovně ano) na něm. Který ze snímků je lepší posuzovat nehodlám, mně sedly oba do nálady a oba se mi líbily.

Koupili jsme ZOO (2011)

Podle názvu by možná leckdo očekával romantickou komedii, ale té komediální části tu opravdu moc není. Je to spíše drama o osudu rodiny, která se rozhodla začít znovu a úplně jinak. Dokonce ani vztah Damon-Johansson tu není nějak výrazně důležitý, ale i tak mají oba dost prostoru a naštěstí ho úspěšně využili. Celkově se jedná o velmi milý film, kdo má rád zvířata, tak si určitě přijde na své, a až na závěrečnou scénu, která mi přišla zbytečně naroubovaná, se to celé dost povedlo.

Mulholland Drive (2001)

Ani mi tak nevadí, že jsem ten film nepochopil, jako to, že se i podle ostatních pochopit prostě nedá. I tak ale musím přeci jenom ocenit, že alespoň donutí k zamyšlení, protože málokterý film mi nedal spát. Na můj vkus to ale bylo až moc překombinované a režie některých scén prostě nebyla moc povedená.

Jsem agent (2002)

V podstatě film na jedno zkouknutí, dokonce jsem ani nevěděl, že Murphy s Wilsonem něco podobného natočili. Ale svůj účel to splnilo a já se u toho vcelku bavil. Pro Murphyho tu je typická role "magora", Wilson mu tu dělá spíš lepší křoví, ale i tak jim to dohromady docela funguje. A navíc potěšila i Famke Janssen v roli agentky.

Martha Marcy May Marlene (2011)

Dost slabé. Jak už je tu několikrát zmíněno, celkově je to takové pomalé, utahané, děj se v podstatě nikam neposouvá a postavy už vůbec ne. Přitom podle mě nebylo vykročeno špatným směrem, herci i hlavní myšlenka jsou v pořádku, ale chtělo to uchopit lépe. Film navíc sráží dost úděsný konec, horší jsem neviděl ani nepamatuji. 40 %