Rampage Ničitelé (2018)

Jeffrey Dean Morgan teď už žádnou roli nezahraje jinak než Negana? Špatný nápad. Všechno ostatní má průměrné parametry (samozřejmě kromě Skály, tam jsou rozměry mimo všechny tabulky už dlouhá léta) a chybí tomu vlastní tvář (jde o bohapustý recyklát). Komu se líbil druhý PACIFIC RIM, tohle ho může bavit taky, protože blbé je to stejně. Já se tím trochu prozíval (film by chtěl pokrátit tak o 20 minut). 50%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nikdo z protěžovaných komiksových hrdinů nezažil v tak krátké době tak mnoho reinkarnací (vlastně ano, Hulk taky, ten ale samostatný film pro svou třetí verzi nemá). Člověk by si řekl, že už na tom budou muset dojet, no, teď evidentně ještě ne. Třetí Spidey pěkně modernizoval, přímo navazuje na události MCU (postava do rozběhnutého runu zaplula snadněji než Marlon Brando do máselnaté dírky) a dostal do vínku super záporáka bez černobílého žaketu (Keaton se pro křídla narodil, buď si jak buď). Drží to pohromadě, baví to, jen víc, jen houšť :-) 80%

Black Panther (2018)

Že se z Pantera stane takový hit, asi nevyvěštil ani ten největší optimista... Zaslouženě, nezaslouženě? Není to nejlepší marvelovka, ale třeba na konkurenční DC to s přehledem stačí. Líbilo se mi, že celý ten aristokratický podtext filmu (který by sám o sobě mohl být vážný jako prdel) snáší ironizovaný majestát s přirozeným nadhledem. 70%

Přání smrti (2018)

Mno, působí to trochu jako špatný vtip... Především pro ty, co neznají filmy Eli Rotha. Ti, kteří mají tu pochybnou čest, asi jen lhostejně pokrčí rameny. Film má poměrně podvratnou náladu a fakt to sedí, protože Roth je slušný filmový podvraťák. Dnes už se divím, že taková věc šla i do kin, přeci jen Roth zabředl do bezvýznamnosti před dlouhými lety a Willis na tom usilovně pracuje. 40%

Srdce a duše (1993)

Ještě dnes je z toho patrná pohodová atmosféra filmů 90let, jinak ale nápad celkem vachrlatý a pramálo využitý. Herci v pohodě... 50%

The Black Ghiandola (2017)

Asi je tu především potřeba ocenit tu ideu... Kraťas má jinak podobnou obsahovou kvalitu s desítkami jiných v příslušném ranku (spoustě z nich se záznamu na filmových databázích ani nedostane), co ho odlišuje, je profesionální péče, které se příslušnému úryvku dostalo - a všechna čest, hvězdný ansámbl ani moc nepřehrává (jak v obdobných krátkometrážních případech charitativního charakteru bývá zvykem).

Máma na tahu (2014)

Jeden z těch nekonečně iritujících snímků, ve kterých není nic správně. 20%

Bulšit (2001)

Je na čase odložit spravedlivou povýšenost a uznat, že ze všech těch teenage klišé si právě tento film dělá prdel daleko nejlépe :-) Spousta scén je i dnes dost vtipná, na druhou stranu jsou tam věci, na které se znovu nedokáži podívat ani po těch letech :-)

Já, Tonya (2017)

Film, který boří posvátnou hranici divákova komfortu, má mé sympatie, v tomto jsem heretik. Margotka tak nejenom sehraje buranku na bruslích od puberty až po zasloužilou vyžilost, ještě toho stačí spoustu okomentovat tak říkajíc z očí do očí, ze svých očí, do divákových očí. Přes smutnou podstatu všeho, co se ve filmu děje, jde tak o zábavný film. Pokud to tak tvůrci chtěli, nemám důvod cítit se za svůj smích provinile. 80%

Pacific Rim: Povstání (2018)

Robotí rubačka pro děcka. Víc bych v tom nehledal (ono to ani nejde). V závěru filmu jsou naznačeny ambice pro pokračování, vzhledem k tomu, že film bude asi solidní propadák, se něčeho takového nemusíme bát. Škoda, že podobná péče, která byla věnována robotímu ansámblu, nebyla věnována postavám a jejich interakci. 50%