Shazam! (2019)

Zklamání. Nebavil jsem se, nezasmál jsem se, nevím, asi mě sral především Zachary Levi, který nebude moje krevní skupina, takže to by asi tak bylo (měl jsem jít na dabovanou verzi). Průběhem se film drží vytušených mantinelů, důsledně, přímo jako klíště a stopáž přes 2h je v takovém případě vražedná. 50%

Na špatné straně (2018)

Zahler musí mít ego jak kráva, si cápek asi myslí, že každé hovno, které z něj vyleze, má cenu zlata... Sorry chlape, hovno je pořád ještě hovno :-) Šíleně roztahaná první část filmu má narkoleptickou tóninu a je zaplněna dialogy, které by Wes Anderson ani nepustil na první čtení. Pak se to už rozjede stylem, který každý čeká, je to nekompromisní, brutální, nepříjemné, ale začínám si myslet, že tyhle momenty, to je jediná věc, která Zahlerovi opravdu jde, ve všem ostatním kulhá. 65%

Hellboy: Královna krve (2019)

Rková varianta k del Torově pohádce, proč ne? Podařilo se? Celkem jo. Fuckující Hellboy má autenticitu, která se jen tak neslyší, samoúčelnost v tom nevidím... Film má super momenty, Baba Jaga, no ta je úžasně odporná nebo pekelná monstra, fuj, lepší jsem neviděl. Scházelo tomu třeba nějaké to prsíčko, které by látku zbavilo dětského pelu a přepnulo to automatické nastavení, které v hlavách máme (když se jedná o film podle komiksu), ale to už je detail :-) 75%

Aquaman (2018)

Vlasatý žabák Momoa to celkem rozčísl, kdo by před pár lety řekl, že nejúspěšnějšími filmy ze stáje DC budou blboučká sufražetka a oceánská trubka :-) Ale ono to tak je, především samozřejmě na tržbách, v druhém sledu i kumštýřsky - Wan si místo koulí našrouboval mořské ježíky a došlo mu, že netočí Hamleta, a všem oceánským potvorám pěkně šlápl na měchýř. Valí to do nás, až bulvy přechází. Chvílemi je toho možná už i příliš :-) 70%

Captain Marvel (2019)

Pěkná pocta Stanovi Lee v úvodní marvelácké titulce a následně i super cameo, tyhle jeho roličky, to mi bude hodně chybět... Samotný film je taková akční konverzačka, a díky omlazené podobě Furyho nejde o žádné slaboduché tlachání, výměny mají vtip a timing, za které by byla vděčná leckterá komedie - potud je to ok, i s tou akcí, v pohodě. Nechápu ale třeba, proč nostalgická nóta filmu není interaktivnější, proč je ta retro stylizace tak anonymní (to že Carol ve videopůjčovně sejme stojku PRAVDIVÝCH LŽÍ je super, ale proč tam takových čtveráckých pomrkávaček není tuna?). 65%

Blok 99 (2017)

Námět a zapálení v tom je, ovšem chybí tomu styl. Rejža se s tím nesere, i tomu méďovi Vaughnovi jsem roli celkem sežral, ale tam, kde by Tarantino nebo třeba Cronenberg jasně vztyčili vítěznou vlajku, Zahler jen plápolá na půl žerdi. 70%

Dívka v pavoučí síti (2018)

Klasické vaření z vody. Lisbeth Salanderová řekla vše, co mohla říct a tohle jsou jen glosy pod čarou, které málokoho zaujmou. Navíc pokud je pojem severská krimi něco jako terminus technicus, je tento film jen slabou napodobeninou. 50%

Favoritka (2018)

Historická laskomina! Yorgos Lanthimos konečně zúročil své precizní postupy v smysluplné látce a naservíroval pořádné herecké menu - všechny tři dámy naprosto výborné a ještě jim k tomu skvěle sekunduje Nicholas Hoult (výborná role). 90%

Lady Jane (1986)

Romantika v dobře obstaraných historických kulisách. Co romantika, úplná červená knihovna! Ale sedí to. Nebudu naiva, určitě se ta krátká epizodka před krvavou Mary (a Alžbětou) takto neodehrála, ale je tu ten věk titulní hrdinky a k němu ta naivita opravdu pasuje. I ten závěrečný patos nijak zásadně neulítnul... 80%

Mrazivá pomsta (2019)

Neeson by pomalu nic jiného nedělal, než jen podával pomstu pěkně za studena. A co se týče tohoto filmu, nejedná se o žádný laciný eufemismus, tady je i na pohled hodně chladno, ovšem onoho proklamovaného černého humoru mohlo býti i o trochu více - pořád jsem čekal, kdy se to nějak zvrhne a pořádně rozjede a ono je film průběhem poměrně standardní. 65%

Časové pásmo bylo změněno