Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbení režiséři (10)

Jan Švankmajer

Nejlepší filmy:

Švankmajer je víc než borec okresního formátu. Není divu, že jeho syrové vize nešly komančům vůbec pod nos. A jak to tak chodí, kulturní tradice rudého bratra přetrvaly do dneška - takže je Švankmajerojc Honza pořád známější v zahraničí než u nás. Nejlepší kousky: Konec stalinismu v Čechách (imho nejlepší český animák), Možnosti dialogu, Don Šajn, Tichý týden v domě a Rakvičkárna. Z filmů pak u mě vede Lekce Faust a Něco z Alenky. (Řekl bílý králík)

Tenhle člověk je ve svém projevu takovej nějakej prostej, upřímnej a pravdivej. Nesnaží se líbit, nepodlézá divákovi a zároveň je z jeho práce cítit neobvyklá mystika. Škoda, že poslední dobou příliš netočí. V nezapomenutelný osobní zpovědi "Mama Gogo" dal sám sobě tak neskutečně přes čumák, že mi nezbylo, než ho ještě víc obdivovat.

Hynek Bočan

Nejlepší filmy:

Je to blbý říkat, takovou věc nechce slyšet žádnej autor... Ale Bočanova tvorba je rozhodně nejsilnější ve svých počátcích. Čest a sláva, Pasťák, Nikdo se nebude smát. To jsou jednoduše perly naší kinematografie. Filmy tak trochu "navzdory".  Nemá cenu samozřejmě zmiňovat nejlepší českou pohádku S čerty nejsou žerty. Bočan má intelekt, Bočan má cit a Bočan má rukopis. Pro mne představuje určitou opozici proti zemitému Formanovi - jak lidsky, tak umělecky. Právě pro jeho citovost mi nedělá…

(více)

Guy Ritchie

Nejlepší filmy:

Nezapomenutelný klasik cockneyjských překombinovaností :) Moc bych si přál, aby po Hollywoodských velkorozpočťárnách zase natočil něco tak nekompromisního jako Lock, stock nebo Snatch. Pro hovadiny typu Man from Uncle je ho prostě škoda.

Reklama

Reklama