John Stratton: V první linii (2017)

Na první kouknutí za 2, na druhé za 3 a nakonec 4 za to, že se někdo nebojí ukázat, jak to není v tomto světe grázlů a zrádců snadné a necpe tam žádnou přihlouplou politickou korektnost.

Americká nakládačka (2020)

Málo kdo umí kritiku zblblých "zasíťovanců" postihnout jak Seth Rogen. Také ta "svoboda slova a názoru" tu dostala na frak. Jinak řada vtipných fórků (kozáci přišli o reklamu), ale nakonec ta židovská nostalgie musela prosáknout. Kamera bez chyby, hudba akorát, ale něco tomu chybělo. Tuším, že přes optimistický konec je tu moc hořkosti celý film. Ta první asistentka, která v minutě přejde k protestujícím je dokonalá ukázka mizérie a Ben možná miloval rodiče, ale jinak je to flákač bez cíle a bez odvahy. Taková ta houba - nasát a vypustit - až příliš vrstevníků v západní civilizaci je mu podobno. Proto to Rogen natočil, byť směřoval k parodii se stoletým pradědou a měla to být především legrace. To byla, ale smutek z ní setrvává.

Stážista (2015)

Je každému jasné, že šéfová soukromé firmy si "staletého staříka" stážistu strčí do své postele... jojo...to se to potom spinká. Ona každá limonáda se nesmí přehánět.

Přebytečná zátěž (2018) odpad!

Kdysi dětská filmová hvězda, dnes ubožák na3. To je Radcliffe, který ještě nenatočil slušný film. Tento odpad jsem nedokázal dokoukat, jak to bylo naprosto nemožné. Snad aby si ten chudák užíval vydělaných peněz, protože na herectví prostě nemá a ten námět je tak zoufale tuctový a okoukaný, prostě bída a bída.

Za čárou (2021) odpad!

Anthony Mackie hraje HAL 9000, kterého stvořil A.C.Clark v roce 1968. Jenomže robot plánující zničit své stvořitele útokem jaderné zbraně je fakt idiotské téma, protože Terminátor už má tolik dílů, že je to jen pitomý plagiát. Tím výčet idiotismů nekončí. Damson Idris s Anthony Mackiem spěchají dodat vakcínu, ale každých deset metrů se zastaví, aby hovořili "duchaplnosti" tváří v tvář. Bože. V zemi, kde zuří cholera a baráky jsou na cimpr campr pak v roce 2036 jezdí současné modely aut Mercedes G, Escalade ap., a jsou nablýskané jako když vyjely z myčky. Damson Idris má být poručík z akademie a nemá ani vojenský styl chůze, ani vojenské chování ani nic. Vypadá jak DJ z dobrého baru, kterému natáhli uniformu a navíc je děsivě nesympatický a vypadá půl filmu přihlouple a půl arogantně. A jen tak brnkne kámošce do řídícího centra dronů a ta místo drinku mu namíchá info a vobráázkem. Protože to je u amíků máček. Aha. Anthony Mackie to táhne ze všech sil, ale námět, hudba, provedení... to vše je doslova tragické. A ti vylupovači banky s maskovacími šátky na ústech se maskovali před kým, když to byli "bojovníci za svobodu"? Před policií, která neexistovala? A ta ukrajinská vůdkyně, která to chtěla natřít amíkům útokem jaderné bomby vypadal jako dobrá máma z vánočního love story. Ostatně ty tzv. vzpomínkové vratky, zde užité, jsou právě ve vánočních filmech obvyklé. Takže Mikael Håfström si může na stromeček zavěsit akorát tak ostudný film, ve které odezněla jediná pravda a to ta, že na rusko-ukrajinském konfliktu si někdo pakuje kasičku a mladý Biden, synáček novoprezidenta je příkladnou ukázkou. Ale točit film pro jednu větu? Odpad.

Pluj tiše, pluj hluboko (1958)

Souhlas s tím, že film v roce 1958 musel mít jiný ohlas než dnes. Oba hlavní představitelé byli výborné, záběry skvělé, ale...přesto mě film příliš neoslovil. Možná, že jsem čekal víc. Z válečných ponorkových filmů jsem tento zařadil mezi průměrné.

Jersey Boys (2014)

Milé, i lehce zajímavé, herecky slušné, písně neznám, takže nemohu srovnávat s originálem, mírně romantické a takové "proamerické". Stačí vidět jednou.

Šlápni na to! (2020)

Naprosto šílená nadsázka a skvělý závod. Autobus nemá chybu. To "Rychle a zběsile" z toho kouká ze všech stran, ale dá se to.

Holiday Hearts (2019) (TV film)

Ona nekoukatelná, on vypadající jako manipulovatelný blb, všichni se jenom měli rádi a nedalo se na to koukat. Jedna za výzdobu sálu, jinak nikdy více.

Picture Perfect Royal Christmas (2019) (TV film)

Ona v 39 úžasně vypadající, on vypadající jako trouba, kompars mizerný, námět tuctový a okoukaný, celý film hluchý a jedna je dost.