Šifra mistra Leonarda (2006)

Člověk by si nepomyslel, že film na téma: "Koho š*kal Ježíš Kristus?" by mohla být tak zdlouhavě nudná záležitost.

96 hodin (2008)

Taková malá francouzská akční (de)b(i)litka. Nesnažte se pohoršovat nad tím proč "francouzský" úředník nemluví francouzsky nebo jakto, že se nechá tak zkušený agent tak lacinně omráčit a nehleďte ostatních nedostatků snižujících se na úroveň tvrdé idioce. Kašlete na to, že kdysi skvělý rejža a scénarista Luc Besson dnes píše takový s*ačky. Vys*rte se i na jeho "názor" o přistěhovalcích z východu, které jak je vidět nenávidí (v takovémhle blbém filmu je "názor" asi to poslední, co tu divák hledá). Jen si před filmem řekněte: "Co bych udělal, kdyby mi překupníci s bílým masem unesli dceru?". Liam Neeson vám odpoví. Krutá, bezmozková, vyvražďovka, kterou bych poslal do vod trojhvězdí, ale zde Účel světí prostředky. Bryanovi přitakávám, udělal BYCH to samé. 75% P.S.: Brutálně nadhodnocený film, který jen dokazuje, že v dnešní době nám chybí akční hrdina typu Chucka Norrise, co strhne Eiffelovku, přitom stihne ucedit nějakou tvrdou hlášku a v závěru zůstane bez škrábance, prostě 80. léta. :-) P.P.S.: Pierre Morel je docela dobrej akční režisér, zajímá mě jakej film by natočil, kdyby to nebylo podle Bessonova klišovitě klišisticky klišového scénáře a s trochou (ehm) logiky.

Spalovač mrtvol (1968)

Rudolf Hrušínský st. je nejlepší herec v historii české kinematografie a tenhle snímek jedním z nejlepších filmů. Geniální jak v rovině technické (režie, kamera, ty přechody byly vážně drsný) tak i myšlenkové, snaha po čistotě a řádu ho dovedla (ve špatné době) až k nacistům, ale pan Kopfrkingl to myslel dobře.Šílenství ještě nebylo na filmovém plátně (respektive na obrazovkách televizorů) zobrazeno tak.........až děsivě normálně. Český SE7EN. 95%

Tropická bouře (2008)

Viděl pouze UNRATED VERZI. Komedie, která vám nemusí v každém okamžiku trhat bránici na cucky, ale má jistou podstatu, kterou najdete jen v několika málo komediích z minulého století. Myšlenka o shnilosti Hollywoodu tu nebyla jediná a nejpodstatnější, třeba otázka identity herců, když se Kirk a Tugg hádali kdo je kdo. Na první pohled to může vypadat blbě, ale ve skutečnosti to tak prostoduché není. Je bohužel obvyklé, že lidé, kteří chtěli skrz blbost ukázat něco smysluplnější neskončili moc dobře (viz. výdělek a 69%). Pro mě však jasných 90%. P.S.: K talentu Jacka Blacka, zrovna on tu hrál takovou roli, která mu nedala možnost svůj talent naplno projevit, ale i tak co zahrál v rámci své role zfetované prdící hvězdičky na dně bylo dostatečně dobré.

Max Payne (2008)

Film podle nadupané střílečky, kde padne výstřelů, že bys na prstech jedné ruky spočítal. Nábojnice začnou pořádně řachat na zem až po více než jedné hodině, ale ani to vám nevynahradí temně stylizovanou nudu, chabý scénář a dialogy na úrovni tuctových německých krimiseriálů. O tom, že se to na konci zvrhlo v lacinou konspirační detektivku ani nemluvě. 40% P.S.: John Moore umí ukázat ženskou krásu, zatímco v Quantum of Solace mi Kurylenko připadala jako špatná kopie Zeta-Jones, tady jsem pocítil vážnou těsnost v kalhotách, dvojnásob platí pro Milu Kunis.

Milionář z chatrče (2008)

Krásný film. No jo, ono by to bylo trochu krutý nedát tomuhle film Oscary, když celá Indie seděla u televizorů jako při otázce za 20 miliónů rupií. Ale jsem aspoň rád, že je to i dobře natočený snímek a ne žádná laciná limonáda za pár šupů, ale koktejl se všemi složkami (hudba, střih, kamera, scénář) vypiplanými jak má poctivý Oscarový film mít. 90%

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Už ne tak intenzivní britský humor jako v původním seriálu. 80%