Saw 3 (2006)

Komplikovaný, nechutný, zmatený. Ale ve výsledku zíráte na obrazovku a říkáte si - ten chlapík to měl geniálně promyšlený.

Ve službách mafie (1962)

Konečně film, kde si z tématu mafie dokáže někdo pořádně udělat legraci.

Saw 2 (2005)

Dvě hvězdičky za všechno - bohužel víc si film nezaslouží, oproti jedničce trochu zklamání. Ta třetí je za ten konec, který jsem rozhodně nečekala a překvapil mě :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Strach, akce, nechutnost... výborná kombinace a ještě lepší provedení. Chuťovka, ale zároveň o napětí a bez předvídatelného konce.

Esmeralda (1997) (seriál)

Možná bych zařadila i mezi odpad, ale přecejen existují i mnohem horší slátaniny, pro které by v takovým případě chybělo ještě jedno hodnocení navíc, a to "odpad na druhou". Proto musím dát tu nebohou jednu hvězdičku.

Disturbia (2007)

Napínavej thriller, u kterýho je už na začátku jasný, o co půjde, ale přitom až do konce nebudete vědět, jak se to všechno vyvine.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší. Mnoho vynechaných scén (ale zásadních), míň děsivé než čtverka, víc natáhlé trojka a míň vtipné než jednička.

Sirotčinec (2007)

Trochu o přemýšlení, hodně o napětí, ale přitom bez krve a "lekacích" scén. Jen ten konec bych trochu přistřihla. Dvě poslední scény bych úplně vynechala, protože mám ráda filmy, které v divákovi zanechají pocit nejistoty a donutí ho nad tím přemýšlet ještě po skončení. A tady by takový závěr taky mohl být, kdyby nepřidali ještě další dvě scény (hrob a manžel v pokoji), které by to jakoby "pro blbce" úplně objasnily. Ale i tak se na to určitě mrknu ještě po druhé :)

Bílá masajka (2005)

Film sám o sobě se trochu táhne a místy je i nudný, ale naproti tomu jsou v něm hrozně silné momenty, které mám v hlavě ještě teď, po delší době od shlídnutí. Příběh se ze začátku jeví jako z pohádky, ale pak pohádkou být přestává a mísí se s realitou, před kterou je těžké utéct. Ve výsledku moc hezký film.