• Fantasy

Počátek (2010)

Bezprostřední reakce je asi taková, že bych si z toho koule rozhodně neurval. Velmi dobrá myšlenka, hudba, kamera atd...za kterou ale pokulhává to hlavní, a to je nosná dějová linie celého filmu. Všechno sice "klapne" na konci, ale nevadil by mi třeba delší úvod do problematiky na úkor Cobbových maniodepresevních představ. Nechám to uležet, zkouknu ještě jednou a třeba se dostaví očekávaná padlá čelist.

Černí baroni (1992)

Soudruhu majore, četa probírá, jak se jmenuje soudruh svobodník a já.

Casino (1995)

Díky fenomenálním hereckým výkonům zejména Pesciho a Stone prostě musím dát 5. De Niro, ačkoliv je vynikající herec, jim zde dělá jen sekundanta.

Scary Movie 2 (2001)

Jasně nejslabší díl série, ale i ten si občas rád pustím. Snad 70% filmu je trapný, ale zas je tu pár dobrých fórů a pár opravdu skvělých - James Woods jako vymítač nebo basketbalová reklama...

Scary Movie: Děsnej biják (2000)

Vtipné...osobně mám radši pozdější Zuckerovi díly. Jasně, že na Střely, Výstřely nebo Zbraň to nemá, ale ostatní "moderní" parodie strčí Scary Movie do kapsy i kdyby bylo na Adama.

To (1990) (TV film)

No, asi si radši přečtu knížku...První půlka fakt zajímavá, dětští herci přesvědčivý, tančící klaun děsivý, ale druhá nudná, přehrávaná a závěrečné finále vysloveně trapné....suma sumárum, kdyby to uchopil třeba pan Darabont.....:)

Andělé a démoni (2009)

"Jedničku" jsem neviděl, ani nečetl. Andělé a démoni je klasický detektivní thriller, která má jako onu pověstnou třešničku na dortu náboženskou tématiku a velmi kvalitní obsazení. V obou případech si nejsem zcela jist, zda byla třešnička odpeckována, nebo zda jsem se jí trochu zadusil. Dan Brown je bezpochyby fenomén, ale přenesení jeho díla na plátno se omezilo na pouhé bombastické stvárnění velmi zajímavého příběhu, chybí zde hlubší analýza postav, prostředí, zápletky...jde vícemeně o akci s občasnými "osvicujícími" slovy víry. Zde však také nalézám důvody, proč dát čtyři, a to za zajímavý (i když trochu předvídatelný) konec. Jinak vynikající hudba, velmi dobří Ewan a Stellen, ale Tom...no, to jeho křenění se mi prostě moc nelíbí, pro něj je tahle role škoda a do oka si rozhodně moc nepadly. Zktrátka a dobře, pecka se objevila, ale podařilo se mi ji spolknout

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Tohle má být Sparta? To je pro mě, jako pro slávistu velmi příjemné zjištění:) Ale vážně, pokud je toto nejlepší film dvojce prznitelů Friedberg-Seltzer, tak to teda kloubok dolu před producenty, kteří jim na tohle dávají peníze. To už mi přijde lepší investovat do pěvecké dráhy Liliana Thurama.

Hokejový zázrak (2004)

Bohužel sem to viděl s dabingem...bez něj by to asi bylo za pět, ale těžko soudit

Kick-Ass (2010)

Tak tohle je masakr vážení přátelé. Žádné zbytečné psychobláboly, parádní soundtrack, ve kterém se kloubí roztomilost, vtip a důslednost s čirou energií. Právě hudební mix může sloužit jako paralela pro hodnocení celého filmu, komedie a akce jsou dokonale vyvážené, jak jsem viděl naposledy snad v akčních hitech přelomu 80. a 90.let.