Letec (2004)

Je vidět, že se Martin Scorsese ve filmování opravdu vyzná. A díky tomu je první polovina Letce naprosto vynikající a nemám k ní žádné výhrady. Druh půlka fimu je taky dobrá, ale přesto ji chybí něco málo do kvality prní poloviny. Ale jako celek je film i tak moc dobrý. Za pozornost stojí taky herecké výkony všech představitelů. Leonardo DiCaprio hrál dobře a přeju mu alespoň nějakou tu nominaci. Nějlíp zahraná ženská role byla pochopitejně Kate Hepburnová v podání vynikající Cate Blanchettové. Kate Beckinsale hrála taky dobře, ale díky tomu, že dostala málo prostoru, tak to tak dobře nevyznělo. Taky mi udělalo velkou radost, že ve filmu hrál John C. Reilly, který byl, jako obvykle, výborný. Nebýt těch pár momentů, dala bych klidně pět hvězdiček.

200 cigaret (1999)

Nijak převratná, ale docela dobrá zábava s velkým počtem známých hvězd (mě se nejvíc líbili Casey Affleck a Christina Ricci) a s dobrými hláškami. Nic víc a nic míň. A to je možná dobře.

Ples příšer (2001)

Nápad je vynikající, Billy Bob Thornton je vynikající, Halle Berry je dobrá, scénář na zamyšlení, ale i přes to to na mně neudělalo ten správný pětihvězdičkový dojem. Ale možná je to jeden z těch filmů, který se musí vidět víckrát.

Krásná pokojská (2002)

Normální film pro odpočinek se zajímavým Ralphem Fiennesem. Jinak děj hodně připomíná Popelku.

Tajemné okno (2004)

Zajímavý, místy vtipný a zajímavý film s doslova vynikajícím Johnnym Deppem. Rozzuzlení bylo taky zajímavé (i když mi bylo bohužel prozrazeno...). Ale když už jsme u toho nečekaného konce, nepřípomínalo vám to tak trochu Shyamalana nebo Hitchkoka? Ale jinak moc dobrý film.

Sametoví vrazi (2005)

Začíná to slibně. A to hlavně, když kamera zabírá dno přehrady a při tom běhají titulky. V podstatě všechny záběry přehrady nebo toho mostu jsou vynikající a ,,nečeské". Ale to je asi tak, kromě hudby, všechno. Michal Dlouhý je sice moc dobrý herec, ale ta sprostá mluva mu nejde a nejde a navíc je tam až nepřirozeně často. Po většinu času se ve filmu jenom mluví a těm vraždám se tady věnuje docela málo času. Škoda. Na to, jaký to mělo skvělý trailer, to byla docela nuda (i když s některými dobrými momenty).

Agent bez minulosti (2002)

Dobrý akční film s ještě lepším Mattem Damonem (kterému mimochodem moc slušel ten hnědej svetr) a dokonale promyšlenými akčními scénami. Kdo by řekl, že se něco tak dobrého dá natočit i v Praze? Skvělá hláška: Asi nejsi doma... (kdo neviděl, nepochopí..)

Hledá se Nemo (2003)

Nádherná podívaná, která díky své příznivé délce 101 minut nenudí ani vteřinu. Navíc jsem se u ní mohla umlátit smíchy (BUĎTE JAKO PRASATA! VČETNĚ MYŠLENEK!). Rozhodně jeden z nejlepších animáků!

Pravdivá romance (1993)

Vynikající film, ze kterého je hodně cítit Tarantinova ruka. Film je taky dobrý díky skvělému Christianovi Slaterovi a sympatickému výkonu Patricie Arquette. A ty scény s Elvisem, ty nemají chybu! Taky je to jedna z nejlepších rolí Brada Pitta.

40 dnů a 40 nocí (2002)

Skvělý, i když trochu nedopracovaný nápad ve výborném podání Joshe Hartnetta, coby kluka, který se chce na 40 dnů vzdát sexu a všeho, co je s ním spojené. Jestli mě nějaká scéna ale opravdu dostala, tak ta s předstíráným orgamem nebo s "nadrženou" zásuvkou. Možná je 40 dnů a 40 nocí ,,jen" teenagerovská komedie, ale ve srovnání s třeba Holky to chtěj taky...