Pearl Harbor (2001)

Je sice pravda, že je film hodně americký a hollywoodský a je s typickými ,,bruckheimerovskými" hláškami, ale když tohle všechno překousnete, čeká vás film, který obsahuje skvěle natočené válečné scény. Pearl Harbor ale vlastně ani není tak o válce, jako o příběhu tří lidí, jejichž (milostná) zápletka vznikla jen díky této válce. Herecké výkony Bena Afflecka a Joshe Hartnetta jsou dobré a Kate Beckinsale taky nic nekazí. K takovému filmu patří samozřejmě i nějaká ta závěrečná hitovka a písnička ,,There You Will Be" není vyjímkou a moc se mi líbila.

Smrt panen (1999)

SP dobře a inteligentně ukazuje na to, že i když má někdo přísné rodiče, kteří ho nechtějí nikam pouštět, tak si stejně najde cestu ,,ven". James Woods a Kathleen Turner jsou v roli neuvěřitelně přísných rodičů opravdu dobří a dokázali mě ,,naštvat" už tím, jak těm holkám všechno zakazují. Nejvíc na jejich výchovu doplatila nejmladší Cecilie, která se díky jejich ,,výchově" raději zavraždila (a tím pádem trpěla nejmíň)... Po dlouhé době opravdu dobrý film o dospívání!

Drtivý dopad (1998)

Ve filmu jsou krásné triky, které dělají z filmu opravdu nadprůměrnou podívanou. Moc ráda bych dala pět hvězdiček, ale hrozně mi vadily ty hollywoodské a supersladké scény, které jsou v porovnání s trikovou stránkou filmu trapné, nudné a za chvíli se přistihnete, že se za ně stydíte... To si ti Amíci nemůžou u katastrofických filmů odpustit scény typu ,,Bůh žehnej Americe"?!?

Misery nechce zemřít (1990)

Na filmu je bezpochyby nejlepší jeho hlavní představitelka Kathy Bates. Konečně někdo, kdo si toho Oscara opravdu zasloužil. James Caan byl taky dobrý, ale na ní prostě neměl. Film si taky buduje výbornou atmosféru (nebo spíše K. Bates si buduje výbornou atmosféru), která nahání hrůzu od začátku, přes přeražení nohou Annie, až po samotný konec.

Magnolia (1999)

Zájímavý způsob, jak spojit tolik příběhů v jeden film. Navíc s výborným hereckým výkonem mého oblíbence Toma Cruise, který s vlasy v culíku vypadal pěkně ulítle. A právě onu ulítlost jeho role vyžadovala. Taky mám ráda Reillyho a Moorovou a právě tady jsem si je pořádně užila. Navíc ta žabí sprška na závěr taky nebyla špatná...

Tygr a drak (2000)

Mně by se to možná i líbilo, nebýt těch ,,úžasných" a ,,opravdových" bojových scén, v nichž si herci létají sem a tam, jakoby snad věrně kamarádili se samotným létajícím Čestmírem... Opravdu, když jsem to viděla, chtělo se mi od srdce smát a bylo mi líto všech těch zúčastněných, kteří by za jiných okolností snad mohli být i dobří herci.

Matilda (1996)

Poměrně slušný začátek, který však pokračuje s nesnesitelnou cukrkandlovitostí blbých gagů a končí jako tuctový průser. Ale průser s dobrým DeVitem.

Junior (1994)

Arnold vypadá jako těhotný chlap snad ještě hůř, než jako těhotný transvestita. A taky by si měl uvědomit, že jediná role, která mu kdy opravdu vyšla, byla ta terminátorská. Tak by se jí měl držet. Kromě pár skorovtipů to opravdu nestojí za vidění.

Underworld (2003)

Trailer na Underworld byl v kině tak perfektní, že jsem na něho málem taky zašla. Naštěstí se tak nestalo a já jsem se nudila doma a hlavně zadarmo... Nemůžu ale říct, že by tam nebylo alespoň pár ucházejících momentů. Ale to na dvouhodinový film nestačí ani náhodou.