Návrat do Cold Mountain (2003)

Film s tak skvělými herci, že to až chvílemi bere dech. Nicole Kidman i Jude Law působí jako pár věrohodně a i menší role byly byly moc dobře zahrané (např: Brendan Gleeson nebo Natalie Portman). Veškerou pozornost ale na sebe strhává výborná Renée Zellweger. Kdykoli se ve filmu objeví, je hlavní hvězda ona (ne že by mi to vadilo). Hraje tak dobře, že přehrává i Nicole a umí rozesmát. A je úplně jedno, jestli je to záměr, nebo ne.

Kill Bill (2003)

Quentin Tarantino věděl co dělá. Věděl, že když natočí film s extrémním násilím, přidá pár skvělých nápadů, dokonalou hudbu a Umu Thurman, stane se z toho hit číslo jedna. A já s ním souhlasím. Už ta první bojová scéna s noži působí úžasně. A to není ještě to nejlepší. Je sice trochu nepravděpodobné, že by někomu, kdo byl čtyři roky v komatu, stačil pouhý měsíc na to, aby se dostal zpátky do formy a vyvraždil celou Crazy 88, ale je tomu docela pěkné uvěřit (sadismus se tu prostě musí brát s přehledem). Ve filmu umí zaujmout i herci. Lucy Liu se tady umí tvářit jako andílek (NE Charlieho andílek) a přitom být pěkná potvora. Chiaki Kuriyama je opravdu šílená a Daryl Hannah je úžasná, i když se v jedničce objeví jen krátce. Umu Thurman snad nemusím ani hodnotit.

Charlieho andílci (2000)

Klasický příklad toho, že když dáte do filmu tři krásky, stane se film populárním, i když jde o úplnou kravinu s ještě horšími (a hlavně trapnějšími) bojovými scénami, u kterých jsem nevěděla, jestli je to myšleno vážne, nebo jestli je to nějaký pokus o vtip. Vždyť ani ta scéna ze Scary Movie 2 působila akčněji. A to se jedná o parodii.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Skvělý záver skvělé trilogie. Konců je ve filmu sice trochu víc, ale ono to v podstatě vůbec nevadí..

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Stejně skvělá atmosféra jako u jedničky. Navíc tu má ještě velkou roli Glum, který svou schyzofrenií dokazuje, že si Pán prstenů ty Oscary opravdu zasloužil.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Nádhera. Celé to prostředí Pána prstenů je tak dokonalé, že mně ani nevadilo, jak je to celé dlouhé. A to prý je knížka ještě lepší!

Gladiátor (2000)

Kamera, hudba, scénář, boje, triky, kostými, herci... To všechno působilo naprosto vynikajicím dojmem! Vždycky se na tento film ráda podívám, protože v něm pokaždé objevím něco nového. Russell Crowe byl v hlavní roli neodolatelný a Oscara si poprávu zasloužil. Zasloužil si ho Joaquin Phoenix, ale do smrti nepochopím, proč ho nakonec dostal Benicio Del Toro, protože v Traffic zas tak úžasný nebyI. Teda alespoň ve srovnání s výkonem Joaqa. I Connie Nilsen nebyla špatná. Zkrátka hollywoodský filmeček, který se umí dostat pod kůži (tedy alespoň mně).

Vyvolený (2000)

Ještě před tím, než jsem se podívala na Vyvoleného, jsem byla upozorněná, že za moc nestojí. O to víc jsem byla překvapená, jak mě film sebral! Pokud pochopíte Shyamalanův záměr, čeká vás výjímečný film. Výborná scéna: když chce Spencer Treat Clark střelit do Bruce Wilise, aby ho přesvědčil, že je ,,vyvolený" a on mu řekne, že pokud to udělá, nic se mu sice nestane, ale okamžitě se odstěhuje do New Yorku. Dobrá psychologie...

Znamení (2002)

Shyamalan dokázal, že umí být MISTREM i bez svého pověstného šokujícího rozzuzlení. Nejen celá atmosféra filmu je ohromující, ale i ty znamení v poli vypadají naprosto úchvatně. Scéna, kdy jde Graham Hess v poli s baterkou a uvidí nohu mimozemšťana zahajuje neopakovatelné napětí a drží si ho až do konce. Scénář působí opravdově a věrohodně a herci se do svých rolí opravdu vžili, takže celek působí dokonale! I občasné vtipy tu mají své místo a nepůsobí blbě.

Šestý smysl (1999)

První Shyamalanův opravdový film a hned taková bomba! Nejen že Šestý smysl skvělě funguje jako horor, on dokonce funguje i jako drama! O kvalitě konce flmu snad ani nemusím psát, protože to byl jeden z nejúžasnějších konců, jaký kdy byl natočen. Lekačky přicházejí v přesně pravý moment a proto působí tak dokonale strašidelně (např: Ukážu ti, kde má fotr bouchačku... nebo: Už je mi mnohem líp..). O kvalitu filmu se taky postarala hudba Jamese Newtona Howarda a móóóc dobré herecké výkony jak Bruce Willise, tak Toni Collette i Haleyho Joela Osmenta (který se mi moc nezamlouval ve filmu A.I.-Umělá inteligence). Do smrti asi nezapomenu větu ,,I SEE DEAD PEOPLE"...