Mexická jízda (2001)

Hodně otevřený a docela reálný mexický filmeček, který sice umí zaujmout, ale do kvality např: Amores Perros tomu přece jenom něco chybí.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Výborné herecké výkony podle vynikajícího scénáře s reálným základem filmu a dobrým spojení několika osudů lidí, kterým změní život jedna autonehoda. Tohle všechno je Amores Perros.

Rodičovství (1989)

Tenhle film má první hvězdičku za režii Rona Howarda, druhou za Steva Martina, kterému se konečně podařilo vyhnout trapné roli, třetí hvězdička je za K. Reevese, který mě překvapil tím, že se umí nejen komediálně tvářit ale i komediálně hrát (!), čtvrtá * patří J. Phoenixovi, který i v malé roli a ve svých 15-ti letech dokázal, že z něho něco bude a pátá je za celkový výsledek, na který se vždycky ráda podívám.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Mostow vzal T3 po svém a vůbec nevadilo. Není to sice takový ,,nářez" jako T2, ale je to vtipnější a zábavné. Dobré akční scény se tady promíchávají s dávkou humoru a k tomu ještě dobře vybraní herci... To nemluvím ani o panu guvernérovi, který konečně opustil role těhotných chlapů a vrhl se konečně do něčeho, co ho tak proslavilo. A nový záporák v podobě Lokenové (která by se místy mohla rovnat i samotnému R. Patrickovi) taky nikoho neuráží. Zkrátka akční zábava v NEcameronovském stylu, která se ale nemusí každému líbit.. Spíš 90%.

Titanic (1997)

Na tomhle filmu je dobře vidět, jak si Cameron umí vyhrát s obrovskými náklady pro natočení obrovské katastrofy a romancí, která je díky Winsletové a DiCapriovi opravdu podle ,,skutečné události". Ještě žádný film (dokument a pod.) na mě neudělal takový dojem jako Titanic. A není to jenom díky těm obrovským nákladům...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Hodně přjemná letní oddychovka, která by možná nebyla až tak příjemná bez DOKONALÉHO Johnnyho Deppa. A jak už jsme mohli vidět v Kruhu, ani tady nechybí skvělé triky a masky. Škoda jen, že je film tak dlouhý. Jinak by byla na místě i ta pátá hvězdička.

Gothika (2003)

Film velice dobře ,,krade" náměty z trháků jako jsou Šestý smysl nebo Kruh. Taky ten závěr je trochu nedomyšlený, ale Halle Berry je jako blázen, kterému nikdo nevěří, skvělá a tak dělá z průměru nadprůměr. Trefa do černého byla i Penélope Cruzová, která byla už od začátku výborně ,,šílená". Každopádně, film si umí budovat strašidelnou atmosféru a to i přes to, že trochu opakuje. Velké plus je taky písnička Behind blue eyes, která je (hlavně v kině) příjemným osvěžením. ,,ARE YOU SKIRT?" ,,NO" ,,YOU SHOULD BE!"

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

No, tak já myslím, že horší to snad už být ani nemůže... U prvních dílů to místy docela vypadalo, že půjde alespoň o průměrný český seriál. Nejde!!! J. a K. Bártů (scénáristky) se opravdu předvedly. Jenom nevím, jestli jsou Rodinná pouta komedie, nebo hrůzostrašný horor (jako horor fungují lépe). Každý díl je vlastně to samé. Je asi 19:55 a z televize začne hrát odporná hudba, která je díky B. Matušovi ještě odpornější. Po skončení této písně vám před očima začne tupě poskakovat Andrea v podání Dany Morávkové, která je snad ještě prkenější, než její charizmatický kolega Robert v podání Jana Révaie. V další scéně vystupuje matka děsné Evy, ještě děsnejší Jarmila Pokorná, která je chvílemi tak hrozná, že je to až k smíchu (a ten její tupej skoromanžel Krejza taky). Následující scéna je o něco vážnější. Zde je Jiřina Rubešová a její slavné vázy, které bych jí nejradši omlátila o hlavu a pak bych si ji vyfotila pomocí toho jejího foťáku. Po tomto úvodu se stane něco tzv. napínavého (např. se objeví hnusná krasavice Simona) a Bohuš Matuš opět začne tu svou sračku: ,,Máááám se láááásky tvé vzdáááát..." Mimochodem, tuhle recenzi neberte moc vážně, protože ve skutečnosti je to mnohem horší. Je to tak hrozné, že kdyby se náhodou točil další remake Kruhu, mohli by tvůrci seriál použít namísto té vražedné kazety. Akorát, že tohle by zabíjelo okamžitě...