Santa je úchyl! (2003)

Černá vánoční komedie u které jsem se dusila smíchy už od chvíle, kdy jsem poprvé uviděla nepřekonatelného Billyho Boba Thorntona s flaškou v ruce a v obleku Santy Clause. Právě on filmu dodává šmrnc, který by tu možná jinak chyběl. Trochu nepříjemný konec ale jinak jedna z nejlepších vánočních ,,pohádek".

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Filmy ,,Vetřelec" i ,,Predátor" patří mezi moje oblíbené, ale ,,Vetřelec vs. Predátor"... Katastrofa začala už tím, že režisér ukázal predátory moc brzo a od chvíle, kdy to udělal, jim bezmezně nadržoval. Vetřelci tady působili spíš jako ,,ti špatní, kteří se musí zničit" a predátoři vůbec nepůsobili jako predátoři, ale jako roboti. Taky posádka nedopadla zrovna nejlíp. Všichni umřeli postě moc brzo a tím pádem mi to nepřipadalo vůbec jako tragédie (což asi mělo). Nejhorší chvíle ale nastala, když se vedoucí skupiny Lex spojila s predátorem a společně se pustili do boje proti vetřelcům. V tom připadě by se film vůbec neměl jmenovat ,,Vetřelec vs. Predátor" , ale ,,Predátor a jeho pomocnice dávají na prdel Vetřelcům".

Collateral (2004)

Film nemá žádné superoriginální téma, ale to mu určitě nebrání, aby byl vtipný, akční a poutavý. Zvláštní pozornost na sebe strhávají především hlavní představitelé Tom Cruise a Jamie Foxx, kteří z Collateralu dělají skvělou zábavu. Hlavně když Max pod nátlakem Vincenta říká svému šéfovi, že je blbec...

Terminál (2004)

U Spielberga jsem byla spíše zvyklá na sci-fi. O to víc mě překvapil s Terminálem. Kupodivu to nebyl žádný pokus o srandu, ale vyzrálá a inteligentní komedie s místy dojemným a skvělým Tomem Hanksem. Film je sice dobře promyšlený, ale pochybuju, že by tak dobře fungoval bez něho. A ten konec se taky povedl.

Já, robot (2004)

Po dlouhé době jsem viděla skutečně dobrý akční sci-fi film. Will Smith, jako vždycky, nezklamal a triky s roboty jsou prostě ohromující. Navíc ty tři zákony robotiky.... Prostě paráda!

Král Artuš (2004)

Do kina chodím opravdu ráda, ale když jsem byla v kině na Artušovi, přála jsem si, ať už to skončí. Scénář se mi nelíbil, kamera se mi nelíbila, příběh se mi nelíbil... Důvod dvou hvězdiček jsou pouze Clive Owen, hudba Hanse Zimmera a bitva na jezeře, která z propadáku dělá alespoň lehký podprůměr. Doufám, že Alexander Veliký dopadne líp.

Identita (2003)

Výborná vyvražďovačka. Jedná se sice o několik zaběhnutých vražd v jednom, ale i přes to (nebo možná právě proto) je tenthle film sám o sobě tak originální. Závěr byl sice trochu šok (vypadalo to, jakoby se Mangold snažil opakovat po Shyamalanovi), ale film nekazil. Taky jsou tu skvěle zahrané postavy v podání Raye Liotty, Amandy Peetové a hlavně Johna Cusacka.

Chicago (2002)

Upřímně řečeno - muzikálům nijak zvlášť nefandím, jazz neposlouchám a 20. léta mi toho taky nijak moc neříkají, ale přesto to byl jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy viděla. Hodně mě překvapil Richard Gere, který byl ve své roli jako doma. Za zmínku určitě stojí i ostatní herci a herečky, kteří byli vybráni skvěle. A písničky se mi vryly pod kůži, takže si je zpívám pořád (samozřejmě, že radši jenom v duchu)..

Vřískot 2 (1997) odpad!

No, u tohoto filmu jsem opravdu vřískala. Bohužel ne strachy, ale smíchy. Dokonce i to Scary Movie je vetší horor a dává větší smysl, než Vřískot 2.

Vesnice (2004)

Když jsem poprvé viděla trailery na Vesnici, myslela jsem si, že mě čeká nějaký hóódně strašidelný horor. K mému překvapení (a určitě nejen k mému) se nejedná o žádný strašný horor. Hlavním žánrem tohoto filmu je drama. Až na pozadí tohoto dramatu je teprve horor. M. Night Shyamalan vsadil tentokrát na lásku. A ono se to vyplatilo! Rozvíjející se vztah mezi málomluvným Luciem (chvílemi až neuvěřitelný Joaquin Phoenix) a slepou Ivy (v celku taky slušná Bryce Dallas Howardová) je nejen příjemný na pohled, ale hlavně to není žádná trapárna z telenovely. Slušná je taky scéna, kdy Adrien Brody v roli Noaha jde za Luciem do domu a bodne ho nožem (protože žárlí na Ivy). To bych fakt nečekala. Slušné je i celé rozzuzlení filmu. Jistě. Někdo si asi řekne: ,,To bylo jasný už od začátku" , ale mně to připadalo perfektní. Stejně perfektní jako poctivé lekačky, kterým pomáhala hudba Jamese Newtona Howarda a i celková podoba Vesnice. P.S.- Pokud si chcete Vesnici opravdu užít, tak se na něj dívejte očima těch vesničanů, kteří v ní žijí...