Šest dní, sedm nocí (1998)

Vynikající Harrison Ford, dobrá Anne Heche, legrační David Schwimmer a příjemná letní zábava. Co si přát víc?

Philadelphia (1993)

Mnozí to nechápou, ale já mám homosexuálního právníka umírajícího na AIDS mnohem radši než prosťáčka Forresta Gumpa. Přijde mi nějak pravdivější a poutavější. A s lepší hudbou!!!

3:15 zemřeš (2005)

Poslední dobou tu máme hodně hororů. Dobrých...Špatných.... Ale těch opravdu kvalitních je šíleně málo. Proto jsem ráda, že k nám došel i The Amityville Horror (ať se jdou vycpat se 3:15 zemřeš). Trochu mi to připomínalo Nenávist, ale narozdíl od Nenávisti tady byli skutečně dobří herci a poutavý příběh. No a samozřejmě tu jsou i vynikající lekačky u kterých jsem se málem posrala strachy. Jediné, co mi vadilo, byly ty upoutávky v televizi "podle skutečné události".... Tomu nevěřte, protože je to pouze povídačka, kterou někdo sepsal do knížky a až si této knížky někdo všimnul, tak z toho teprve udělal film...

Dům voskových figurín (2005)

House of Wax působí na lidi různě. Například, když jsem byla v kině, tak paní vedle mě brečela od té chvíle, co uselkli prst Elishe Cuthbert.... A srandu si nedělám!!! Já jsem sice nebrečela, ale figurýny na mě působily hodně děsivě. Každou chvilku jsem čekala, že se nějaká pohne... Nepohla... Ale House of Wax nen jenom horor, je to taky supr komedie! Když projrl kůl hlavou Paris Hilton, tak jsem se málem posr... smíchy! A celý kino se mnou. Takže, kdo se nerad bojí a "miluje" Paris, tak hurá do kina!

Hlas smrti (2005)

V celku standartní podívaná s napravidelným rozjezdem a ne zrovna moc dokončeným koncem. Ale i tak měl film štěstí, že v něm hlavní roli hrál Michael Keaton. Ne snad, že by nějak oslňoval ale připadalo mi, že byl na filmu to nejlepší. Jinak, lekačky byly taky na úrovni standartní podívané. Pokud mám ale srovnávat Whte Noise třeba se Scream (I., II.), tak vede jednoznačně White Noise, protože u toho se alespoň nenudíte, ale v podstatě, přes všechny muchy, dobře bavíte.

Rukojmí (2005)

Hlavní důvod proč dávám čtyři hvězdičky je ta scéna, v níž utíkají Jennifer se svým malým bráškou potrubím před psychopatickým vrahem. Této scéně nechybí napětí, adrenalin ani strach, takže je nejlepší z celého filmu. A i když má film i své mínus (konec, v němž si jde Bruce pro svou rodinu), tak se to v tomto případě dá prominout.

Poprava (1998)

Co napsat? Kdo ví, jestli by byl film tak skvělý, jako teď, kdyby v něm nehráli tak skvělí herci. Vince Vaughn je ideální pro hlavní roli. Zdatně mu pomáhá i Anne Heche, ale jakkoli jsou ti dva dobří, tak prostě nemají na Joaquina Phoenixe (můžu zodpovědně říct, že to, co předvedl, byl nejlepší mužský herecký výkon, jaký jsem kdy viděla). I když se celý film o něm spíš mluví, tak, bohužel, hraje až vedlejší roli. Na druhou stranu to ale vůbec nevadí, protože kdykoli se on objeví na obrazovce, tak celou scénu ukradne jen pro sebe. Na začátku, kdy je ještě v pořádku, vám to možná tak připadat nebude, ale počkejte až bude ve vězení... Začne se psychicky hroutit a ani kdyby vám vedle televize běhal třeba papež, vy se budete muset proště dodívat. Bude vám ho, jako Lewise, líto a zárověň nebudete moc uvěřit, jak to ten Phoenix mohl vůbec takto zahrát. Těžko se to popisuje, to je potřeba vidět. Jenom mi nějak nejde do hlavy, jak to, že za to nedostal Oscara nebo alespoň nebyl nominovaný.

Řetěz bláznů (2000)

Opět jedna z těch komedií, co není zrovna oscarová, ale i přes to jí nic nebrání, aby lidi slušně pobavila. A navíc, kdo by řekl, že dnes bude točit filmy kdokoli (a cokoli). Třeba i Traktor...

Něco jako láska (2005)

Možná není film nijak oslinivý a možná není ani nijak originální, ale i přes to je to příjemně laděná komedie, která potěší (byť je plná klišé). Také je tu příjemný herecký pár Kutcher-Peet.

Sin City - město hříchu (2005)

V Sin City je noc a z terasových dveří vyjde žena, která je černobílá jako všechno okolo. Je černobílá kromě rudých šatů a rudé rtěnky. Za ní vchází Josh Hartnett, který jí nabídne cigaretu. V tom momentě se jí oči "rozsvítí" dozelena a ti dva se vášnivě políbí. Působí to jako dokonalá žhavě romantická scénka, ale pak to přijde - PRÁSK! Josh ji nemilosrdně odpráskne...! Ta rána vás vyvede z původní atmosféry scénky takovým tempem, že nadskočíte leknutím - a to je teprve začátek filmu, v nemž vystupují v hlavních rolích skvělí herci. Mickey Rourke má, coby Marv, tu správnou jiskru a díky tomu je jeho cesta za pomstou perfektní. K tomu mu skvěle "asistuje" Goldie (a zároveň i Wendy) anebo kanibal Kevin (Elijah Wood) u kterého nevíte, jestli se máte tomu jeho klidu smát nebo jestli vás má děsit... V druhé části příběhu je Dwight, kterého s přehledu zvládnul Clive Owen. Po Králi Artušovi jsem ho neměla moc ráda, ale to, co předvedl v Sin Cty, to bylo vynikající. Okolo Dwighta se motá hodně herců různých kvalit. V celku dobrá Rosario Dawson (sbohem Roxane z Alexandera), o řád horší Alexis Bledel, střídavá Brittany Murphy (tím "střídavá" myslím to, že chvíli hraje dobře a chvíli vůbec ne). Nad všechny tyto partnerky se však vyvyšuje Devon Aoki v roli Miho... Ta, stejně jako Elijah Wood, ze sebe ve filmu nevydá ani hlásku, ale to, co dělá, mluví za všechno...! A stejně jako ona hraje i Benicio Del Toro (kterého jsem díky SC začala považovat za skutečnš dobrého herce). V poslední povídce je Bruce Willis. Bruce Willis, který, i když jen stojí a nic nedělá, je zkrátka neodolatelný (a může mu být kidně i osmdesát)! I Bruceovi-Hartiganovi "asistují" herci. Předně je to Jessica Alba, která možná nehrála perfektně, ale na druhou stranu se se svým scénářem vypořádala nadmíru slušně, protože právě onen scénář jí nedovoloval podat to, co asi mnozí očekávali. Pak tu taky Bruceovi "přihrává" Michael Madsen nebo Nick Stahl , který to na konci filmu řádně schytá (dalo by se říct, že bude rozkouskovanej všude po místnosti).............Tak jsem tak nějak shrnula skoro všechny herce v Sin City, ale pochvalu si zaslouží i Frank Miller (to za ten nápad a komiks), Robert Rodriguez, který má v oblibě obsazovat do svých filmů celou řadu hereckých hvězd (viz. Fakulta), a samozřejmě i Quentin Tarantino, jehož "malá výpomoc" je cítit z haždého třetího záběru. A to ať už se jedná o hóóódně černý humor nebo o drsné krvavé scény............... I já jsem se obávala, že po DOKONALÉM traileru přijde spíše zklamání, ale to, co přišlo, vůbec nebylo zklamání, právě naopak. I když to mělo svoje mouchy, ostatně jako každý film, bylo to originální, bylo to něco výtvarně dokonalé, bylo to nezapomenutelné, bylo to zkrátka Sin City...