Příběh žraloka (2004)

Oscar v podání Willa Smithe - to přece nemůže dopadnout jina než dobře. Příběh není sám o sobě sice nějaký superoriginál, ale i tak dokáže neuvěřitelně pobavit především množstvím detailů (různé reklamy na rybách, myčka atd.). Ve filmu mi moc nevyhovoval Lenny (nic proti hlasu Jacka Blacka), ale to se spravilo díky velmi příznivé délce. Ve filmu bylo sice hodně krásných rybiček, ale ten Oscar byl zkrátka nejlepší!!!

Kinsey (2004)

Skvělý film, který ukazuje Ameriku ještě před "sexuální revolucí". Ukáže nám tak trochu "vylízané" mladé lidi, kteří vědí o sexu a okolo něj asi tolik, jako Ed Wood o dobrém filmu... Z toho se je snaží dostat vědec, který, ačkoli zbírá hmyz, vydá knihu (Sexuální chování muže), která šokuje společnost, ale nadchne každého jednotlivce (avšak každý jednotlivec se za to stydí...). Po vydání jeho první knížky se zdá být vše lepší, avšak poté, co se rozhodne vydat ještě druhou knížku (Sexuální chování ženy), se jeho "věda o sexu" začíná pomalu, ale jistě hroutit (přece to jen začne trochu přehánět). A nejen jeho věda.... Postavu svérázného doktora "objevitele" zahrál bravurně Liam Neeson a do role jeho chápavé a podporující manželky se skvělše hodila sympatická Laura Linney. Film sice pro někoho může být trošku šokující, ale to mu ani v nejmenším neubírá na kvalitě. Právě naopak.

Road Trip (2000)

V celku normální komedie k zasmání určená pro mladé. Co se týče hereckých výkonů, tak nejvíce sice zaujme výkon Seanna Williama Scotta, ale v Prcičkách toho předvedl přece jen o něco více. Pár vtipů se možná zkazilo, ale cesta za onou vydeokazetou stejně dobře pobaví (i když královsky ne).

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998) odpad!

Kdysi dávno jsem četla, že Scary Movie paroduje horory jako např. Vřískot a Tajemství loňského léta. Nejprve jsem zhlédla Vřískot a musím uznat, že blbější horor jsem zatím neviděla. Poté jsem zhlédla Tajemství loňského Léta 2 a opět jsem místo strachy, řvala smíchy. Tolik jsem se těšila, že alespoň jednou leknu, ale ono nic... Tajemsví by se snad dalo doporučit jen těm, kteří se hodně neradi bojí... A to přece nebyl účel Dannyho Cannona!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jak se tak dívám na české režiséry, tak jediný, kdo to opravdu umí a je skutečnýPan režisér, je právě Miloš Forman. Tento film jen potvrzuje jeho talent. Natočil film o jednom blázinci, kde vás blázni možná mají rozesmát, ale také vás mají přimět uvědomit si, že to přece vůbec vtipné není, když je někdo pomatený. Hlavní role byla skvěle zahraná Jackem Nicholsonem, který ještě víc podpořil kvalitu filmu. A stoprocentně souhlasím s názorem Macika, Forman je jeden z mála, díky kterým opravdu můžu být aspoň trochu hrdá na to, že jsem Češka (resp. Moravanka) :-)

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Sam Rockwell byl ve filmu vynikající. Bohužel byl však jediným objektem, o kterém se to dá říct. Celé prostředí, ve kterém se film prevážně odehrává je na tolik podobné Star Wars, že je to až chvílemi protivné a o Zooey Deschanel se bohužel nedá říct nic jiného. Režisér do hlavní role obsadil Martina Freemana, který sice nic nekazí, ale protože působí dost nevýrazně, tak si stejně ani neuvědomíte, že byl v hlavní roli. Další chyba byla i v trapné lovestory, která je po všech letech omívání a neustálého opakovaní tak tupá, že absolutně nemá šanci fungovat. Zkrátka, nebýt toho Rockwella, který většinu času, co ve filmu vystupuje nosí bílý a chlupatý kožich ve stylu Leoše Mareše a s navíc ještě trhlejšími botami se stejného materiálu, tak by film stál ještě za míň než za co stojí teď. A problém jistě není v knize, ale především v nezkušeném režisérovi. A to už tady bylo mockrát...

Rychle a zběsile (2001)

Auta tam byla opravdu krásná, ale auta nemůžou zachránit díry ve scénáři nebo neuvěřitelnost závodů - auta sice měla jezdit rychle, ale ne tak rychle, že to bylo až k smíchu. Jinak, Vin Diesel, ačkoli měl hrát hlavního hrdinu s velkým "H", působil dost nevýrazným dojmem... Paul Walker byl o něco lepší, ale opravdu jen o něco. A to přece nestačí.

Tenkrát v Mexiku (2003)

O velký řád horší než Desperado. Banderas byl sice pořád ten správnej maník (stejně jako všudeskvělý Johnny Depp), ale narozdíl od Desperada, tady jsem už nedokázala tolerovat trhlost a nepravděpodobnost honiček a přestřelek. A pokud jde o tu slepotu Johnnyho Deppa, ta pecka do hlavy sice vtipná byla, ale jinak mi ho bylo spíš líto-a to asi nemělo. A dokonce i ta čivava podala lepší výkon než Eva Mendes.

Díra (2001)

I když je tento námět už trochu otřepaný, tady je nicméně skvěle využitý. Atmosféra filmu je v některých místech děsivě depresivní a výkon Thory Birch je snad ještě lepší než v Americké kráse. Čekala jsem hodně málo, ale nakonec se z Díry vyklubal vynikající thriller.

460 podezřelých (2000)

Taková normální sranda pro odpoledne, když nemáto co dělat. Problém je ale v tom, če na konci filmu, kdy má přijít velké rozzuzlení, se všechno semele tak rychle, že máte pocit, že se tím uč režisér nechtěl moc zabívat. Co se týká herců, tak Bette Midlerová byla skvělá a Casey Affleck tu předvedl jeden z nejhorších výkonů své kariéry. A rozhodně to nebylo kvůli tomu, že byla jeho role pitomě napsaná...