hiczech

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 28.6.2019  23:52
    Krajinou domova (TV seriál) (2014)

Vůbec nejlepší, dokumentární počin, našich tvůrců v dnešní době... který vystihuje, krásy naší vlasti. Kdo neviděl, o hodně přišel. Za mě, dokonalé dílo. Pan Petr Krejčí, vybral oba vypravěče, moc dobře. Hlasy pana Maxiána i pana Švehlíka, sedly do díla, nad očekávání přesně.

• 25.4.2019  18:03
    Doktor Martin (TV seriál) (2004)

Docela se mi český vývar tohoto seriálu líbil... a když ten český skončil jen omylem jsem si pustil tento originál. Silně mne zasáhl a když jsem se prokousal několika úvodními díly, zjistil jsem s údivem, že se mi líbí mnohem víc, než ten náš. Za tu pětici hvězdiček se tedy vůbec nestydím.

• 14.12.2018  23:48

Tento snímek mi dlouho unikal a dnes jsem si udělal radost, když jsem ho mohl zažít na vlastní oči. Je mi trochu líto těch, kteří nepochopili podstatu díla. Prostě jsme každý z jiného těsta.

• 20.8.2018  16:26

Dokážu si představit, jak rozhodí obyčeného, mladého člověka odkudkoli, když je vhozen někam, kde není doma a kde ani být nechtěl. Taky už vím, k čemu slouží propaganda a lži. Historie se bude opakovat, protože to funguje... třeba zrovna na Krymu. A co dokáže dav? Staň se davem. Nech se jím vést a poznáš svoje pravé já. Máš-li svědomí, budeš se divit.

• 20.8.2018  12:46
    Keoma (1976)

S odstupem času jsem se k hodnocení tohoto kousku musel vrátit. Celý film je podle mne trochu přeplácaný a nesedělo mi to už i tehdy, kdy jsem ho viděl poprvé. Nějak divně to drhne, fakt nevím čím to je. To musím s lítostí napsat. Ovšem soundrack... ten je naprostá delikatesa a pošušňáníčko. Něco tak krásně zazpívaného pro western (Sybil.. aka Susi Lion)... musím se sklonit před tou ženskou s jakým nasazením to je provedené.

• 28.7.2017  15:27

Námět na tento film nosil v hlavě Til Schweiger už od roku 2006, kdy probíhalo natáčení prvního bezušáčka (Zajíček bez oušek). I tento film měl být původně totiž celovečerní. Bohužel došlo k několika změnám v životě Tila Schweigera a skluzu se scénářem, takže film původně plánovaný na rok 2010 se o pár let pozdržel. I tak si v něm Emma s tátou opět zahrála... ikdyž 'jen' hlasem kuřete.

• 27.7.2017  17:19
    Naboso (2014)

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor

• 26.3.2016  09:04
    The Expanse (TV seriál) (2015)

OMG! Tak co toto teda sakra bylo!? Hledám další odpočinkový seriálek na levej monitor jako kulisu k vážnému hraní onlinovek na pravým... a dostanu toto? Od druhého dílu jsem to hraní zapíchnul a dokoukal jsem se až do poslední epizody první řady - a to během následujícího dne. Co napsat víc? U mě jasný! A nejen víc než důstojný nástupce BG série.

• 7.3.2016  07:41
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Poslední dobou jsou v česku krimiseriály na vzestupu. A tak je z čeho vybírat. Bohužel tento jinak obsahově zajímavý počin si vybírá svoji daň a jde ke dnu... alespoň zatím. V prvních sekundách prvního dílu jsem nebyl schopen porozumět textu a jednu chvíli jsem se dokonce domníval, že neslyším i po zesílení zvuku češtinu, ale srbochorvatštinu. Po druhém dílu si dovolím tvrdit, že pokus o inovaci v tomto díle spadl až po sabotáž. Po druhém díle... nejen zvuk, ale i kamera vyvolává nepříjemné pocity... jakoby lidé v týmu tvůrců dostali za úkol vytvořit technicky nejhorší dílo co u nás bylo zatím vytvořeno. Hluchota vs slepota. A korunu tomu nasazuje téměř divadelní přednes většiny osazenstva. Že by tedy šlo o křížence filmu a divadla? Škoda. Ale abych jen nesoudil. Obsah a scénář je zatím ok. Přednesem mi doposud sedl jen Standa Majer a pan Trojan. Moc škoda.

• 16.12.2014  11:22

Podvědomě i bytostně se snažím vyhýbat filmům s válečnou tematikou. Ale opět mne zde zarazilo rozporuplné hodnocení a tak jsem to shlédnul. A můj verdikt následuje. Je mi líto každého, kdo v tomto filmu nenašel jeho zřejmé kvality. Toť vše. Můj film roku 2014 - za letos nepřekonanou atmosféru.

• 29.5.2014  07:42

Navzdory zdejším ostříleným borcům, co na tento film plivli jsem byl spokojený. A několik neokoukaných scénarístických nápadů mne v mém bodovém ocenění jen utvrdilo. Vím, nebyl to Bourne ani Hamilton... ale i tak - pěkný film.

• 18.12.2013  13:33
    Metoda (2005)

Před cca 10ti lety jsme se společně se svojí chotí zúčastnili velmi, ale velmi podobného konkurzu u fy IBM.. protože jsme byli oba ze stejného oboru. I do nejužšího kola jsem se dokonce společně propracovali přes testy. Ale, už nikdy více :) Než něco podobného - tak příště raději okopávat řepu než něco takového.

• 30.8.2013  09:56

Jak mi taková nádherná road movie mohla tak dlouho unikat? Nebýt kamaráda, tak jsem chudší o prožitek z tohoto skvělého a povedeného díla.

• 18.8.2013  16:52

Norman Wisdom je komediální herec mé krevni skupiny. Způsob, jakým se Norman mazlí s každou svojí komediální rolí mě nepřestává udivovat. Takové filmy se už dnes nevidí a neuvidí. To, co dnes plodí filmový průmysl je většinou kanálový humor, který uspokojí jen nízké pudy a s humorem má málo společného.

• 8.8.2013  14:38
    Definice lásky (TV film) (2012)

Nemůžu si pomoci. A ať si říká kdo chce co chce. Tenhle náš televizní film se mi moc líbil. I hudba sedla a jen to celé podtrhla. To prostředí sice mohlo působit možná sterilně, ale jinak u mě dobrý.

• 14.7.2013  14:56
    Hostitel (2013)

Fakticky, rád se vždy podívám na film, který se tu na ČSFD hodnotí s takovým velkým rozptylem. A většinou nelituji. I teď jsem udělal dobře, že jsem do toho šel. Ovšemže - zase jsem spokojený, že jsem měl pravdu. Vtírá se pocit, že se tu skladba hodnotících a to nejen v tomto žánru hodně sesunula k povrchnosti. Škoda a tuším, že to je věc místní evoluce.

• 21.6.2013  13:50
    Ezel (TV seriál) (2009)

Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali 'Kirgiz'. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul. Edit 24.9.2017 : opravdu jsme národem namyšlených ignorantů. Ho*no víme a ještě jsme na to pyšní. Edit 19.7.2018 : jen tak pro zajímavost jsem nakoukl na hodnocení na IMDB - 8,5 ... aka 85% 'po našem'.

• 3.11.2012  08:36

Viděl jsem to v šedesátých letech, kdy na to musela celá škola. Mě, jakožto 'tendenčně zmanipulovanému' mladistvému se to docela líbilo, protože psy jsem fakt měl rád. Vzduch tehdy už trošku jinak voněl a pražské jaro klepalo na dveře.

• 6.10.2012  21:54

S despektem jsem začal sledovat tento snímek a s uspokojením ho hodnotím. Antonio Banderas mne osobně mile překvapil tímto svým počinem. A domnívám se, že pokud mu to vydrží, tak se vypracuje ještě k vyšším oceněním v režisérském křesle. Některé záběry v závěru filmu se mohl zdát být samoúčelné a laciné. Mě však ne. Jak řekl o filmu sám Antonio:„Můj film je o přechodu z doby dospívání k dospělosti.“. A v této rovině u mne film zabodoval.

• 20.9.2012  19:39
    Volver (2006)

Vždycky jsme si myslel, že rodinná dramata uměla zahrát nejlíp Sofie Loren. V tomto díle jsem však narazil na její zdatnou soupeřku. Dokonce si troufám napsat, že mám pocit, jakoby Sofie některé své klasické role přehrávala, ale to je nejspíš dobou, ve které filmy vznikaly. Každopádně jsem byl překvapený, jak dokázala Penelope Cruz dát do role matky velmi koukatelnou a uvěřitelnou civilní tvář. Pro mne příjemné překvapení. A navíc.. po Spoutej mě! se budu muset na Pedra Almodóvara trochu víc zaměřit. Začal se mi líbit.

• 19.9.2012  15:06
    Spoutej mě! (1989)

Věru nechápu jak mi tento nádherný film mohl tak dlouho unikat. Doporučuji každému, kdo se rochní v dojímavých příbězích. Nebude litovat.

• 23.7.2012  11:53
    Pokoj č. 10 (TV seriál) (2006)

Tak timto seriálem se mi konečně splnil sen vidět pořádně zfilmovaný Piknik u cesty od Strugatských. Já vím, že dílo Strugatských je o něčem trošinku jiném a ruský filmařský pokus o http://www.csfd.cz/film/32353-stalker/ mě hodně zklamal. Pro mne: paralela Pokoje č.10 a Pikniku u cesty je více než zřejmá. A troufám si tvrdit, že inspirace tvůrců Pokoje č.10 Piknikem u cesty tu je. Proto to nadšení.

• 16.7.2012  06:47
    Kavárna U Noční můry (TV seriál) (1992)

V době uvedení tohoto seriálu v naší TV jsem toto dílo zbožňoval. A pokud si dobře vzpomínám tak jednotlivé díly byly vysílány v pozdních hodinách. Taky musím zmínit zklamání z toho, když seriál tak rychle skončil - nebylo tehdy moc možností zjistit skutečný počet dílů. Ještě dnes si na toto dílo občas nostalgicky vzpomenu.

• 15.7.2012  12:12
    Iron Sky (2012)

Nehodnotím technickou stránku tohoto ojedinělého projektu. To, co mi ale rozhodně neuniklo bylo poselství, které je myslím nepřehlédnutelné - nenažranost lidské rasy.

• 11.10.2011  20:47

Nebýt hudby, která dle mého názoru ke snímku absolutně neseděla to byl docela slušný, komorní snímek na tehdejší dobu. A herecké výkony pana Bartošky i Mrkvičky byly na úrovni. Jen ta hudba. Ač mám Lucii rád tak to mě tedy dostalo do kolen.

• 20.9.2011  13:02

Tuto povedenou taškařici jsem jako kluk viděl v kině s titulkama kdysi kolem šedesátých let. Na youtube je ke shlédnutí i nějaký ten fragment z díla. V hlavě mi mimo jiné utvěla především skvělá hra George Formbyho na (dnes už to vím) uku-banjo a jeho věčně usměvavá tvář. Prostě taková vzpomínková klasika dětských let.

• 18.9.2011  10:51

Juchůů! Po mnoha letech jsem se konečně dočkal toho, že po mém bodování se pohnula procenta v hodnocení filmu a že to uvidím na vlastní oči :) Ale zpět k filmu. Jako kluci jsme se TEHDY s kamarády v kině váleli smíchem a řvali u toho přitom jak tarzani - jak nás film dostal. A po mnoha letech to u mne nedopadlo jinak. Prostě klasika, která se zakousla do dětského podvědomí docela hluboko :) Jen jsem místo válení se pod stolem aspoň trochu posprejoval monitor... Takže tak nějak.

• 20.8.2011  06:55
    Randall a Hopkirk (TV seriál) (1969)

Jako teeneager jsem tento seriál hltal a vždy se těšil na další díl. A docela přesně si vzpomínám, že jsme jím i ve škole téměř všichni co byli kolem mého věku žili. Zajímavé - teď, když se na něj dívám znovu si v paměti vybavuji i tehdejší mé pocity z některých částí a momentů které se časem zasuly kamsi do pozadí. Velmi pochybuji, že tento seriál může plnně ocenit nynější mladší populace. Každá generace má své vlastní sny a tužby a tím pádem i vlastní hrdiny. Pro mne tedy kultovní záležitost.

• 15.6.2011  22:48
    Tajemství (2006)

Tak tohle video jsem potřeboval vidět. Mnohokrát v životě se mi totiž opravdu stalo zrovna to o čem protagonisté hovořili. Já si ale nedokázal nikdy vysvětlit proč se mi to či ono positivního dělo a plní se mi jedno životní přání za druhým. Přiznám se, že jsem pak hodně při takových příležitostech přemýšlel ale nevymyslel samozřejmě nic... Ale až teď jsem byl nasměrován (a snažím se uvěřit), že by to snad mohlo býti i ve mě a že jsem si to zařídil vlastně jen já sám. Snad náhody? Ale těch bylo tedy sakra dost! Či positivní přístup ke životu jako takovému? Nevím. Přesto i po shlednutí dokumentu probírám a přehodnocuji... a říkám si - těžko uvěřit... teď, v tomto okamžiku.

• 10.4.2011  16:02
    Barbarella (1968)

Někdy si říkám, že by nezaškodilo být připuštěn k hodnocení každého filmu až podle data narození hlasujícího versus datum narození filmu. Je to jako když pamětník plesá nad super automobilem jeho doby - který člověk dnešního věku rychle zařadí mezi šrot... A film Barbarella byla ve své době jednička. Na to si ještě dnes docela dobře pamatuji. Proto max - neovlivněný digitálnímí efekty a kreacemi, dokonce ani 3D :)

<< předchozí 1 2 3